Libanese bakker |gf begint fabriek in Middelburg Zij schaatsen Open NK op de Weissensee door een natte stad Echtpaar Jumelet zwicht niet voor tegenstanders na bekogeling en dreigbrief Tegenstanders van de opvang van vluch telingen in Yerseke beginnen een petitie op internet. Kras Rondreizen Sale „Om half acht wordt het droog", werd er gisteravond vol goede moed geroepen voor aanvang van de Hulst By Lightrun. Na het startschot van burge meester Jan-Frans Mulder denderde er gisteravond een indrukwekkend grote groep van duizend renners en lopers over de Grote Markt in Hulst. „Hopelijk wordt het droog", riep de burgervader hen nog na. Want de regen bleef ook bij de start om half acht nog koppig uit de lucht vallen. Terwijl 'a sky full of stars' van Coldplay uit de speakers schalde, werd er enthousiast gerend of gelopen richting de Graauwse Poort. Alle deelne mers droegen een lampje op hun hoofd en sommige lopers waren helemaal behangen met lampjes. Er liepen zelfs honden mee met een lichtje op. Ook present waren wethouders Diana van Damme en Jean-Paul Hageman die vrolijk het natte weer trotseerden. De wande laars legden een route van 5,5 kilometer rond de binnenstad af en de hardlopers 9,5 kilometer, foto Camile Schelstraete YERSEKE. Andries en Anneke Ju melet uit Yerseke zijn niet van plan te zwichten nu ze zijn be dreigd en hun huis is bekogeld met eieren en vuurwerk. „We wil len juist een tegengeluid laten ho ren", stelt Anneke. „Als we nu op geven, hebben de mensen die dit soort dingen doen het definitief voor het zeggen." Het echtpaar zet zich in voor de opvang van vluchtelingen in het voormalige zorgcentrum Vre- delust in Yerseke, dat al vijf jaar grotendeels leegstaat. Andries Ju melet doet dat namens de Chris tenunie in de gemeenteraad, An neke is in het dorp een handteke ningenactie begonnen. Dat valt niet bij iedereen in goede aarde. „We zaten donderdagavond rond een uur of to naar de televi sie te kijken toen we een knal hoorden", vertelt Anneke Jumelet. „Echt een hele harde. Ik dacht dat alle ramen eruit lagen. Toen mijn man de gordijnen opende, bleek dat ons huis ook was bekogeld met eieren." Het echtpaar vond ook een dreigbrief met de tekst 'Yerseke zegt NEE tegen het AZC. Deze keer zijn het nog eieren. Stop met handtekeningenacties'. „Het is allemaal heel bedreigend", stelt Anneke Jumelet. „Zeker omdat het bij je eigen huis gebeurt. Daar moet je je veilig kunnen voelen." Het echtpaar piekert er niet over om de knuppel in het hoen derhok te gooien. „Ik denk dat die vluchtelingen zich fatsoenlijker gedragen dan deze eiergooiers", stelt een boze Anneke Jumelet. Haar man noemt de daders laf aards. „Waarom spreken ze mij niet gewoon aan?" Andere geluiden De tegenstanders roeren zich on dertussen ook. Op de website Peti- ties24.com is een petitie geopend tegen de komst van vluchtelingen naar Yerseke. De initiatiefneem ster vreest dat toeristen zullen wegblijven en kinderen niet meer veilig buiten kunnen spelen. Hon derden mensen hebben de petitie al ondertekend. Anneke Jumelet zegt er desondanks niet van over tuigd te zijn dat een meerderheid van het dorp tegen de komst van vluchtelingen is. „Wat je hoort zijn de grootste schreeuwers. In mijn omgeving hoor ik andere ge luiden." Burgemeester Jan Huisman van Reimerswaal noemt het vol strekt onacceptabel dat Jumelet wordt bedreigd vanwege zijn standpunten. „Ik ben hier echt van geschrokken", zegt hij. „Ik heb de politie gevraagd deze zaak heel serieus op te pakken." De wereld is Kras korting p.p PAGINA 10 11 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 23 januari 2016 Lichtjes 'Schreeuwers niet laten winnen' door Rob Paardekam vo°r29janu, Van 22 t/m 28 januari krijgt u korting op alle rondreizen in Europa en ver daarbuiten. Kras.nl/rondreizensale of bel 0900-9697 ?ocpg Prijzen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80