Aanleg fietspad Kloetingseweg OPRUIMING joosse 8 BEVELANDEN en THOLEN 20% extra korting op laatste deel opruiming Eeuwling in Oudelande OVERZICHTSKAART A58 Bestaand fietspad Om te vormen fietspad Fietspad komt te vervallen Te realiseren fietspad Het gaat om een fietspad van zo'n 350 meter. Door de aanstaande aanleg van de aansluiting A58/Goes-Zuid komt het huidige fietspad langs de spoorlijn Stoom trein Goes-Borsele te vervallen. Het door het waterschap aan te leggen gedeelte fietspad langs de Kloetingseweg zal aansluiten op het bestaande fietspad aan de westkant van de Goesestraatweg, dat in beheer is bij de gemeente Goes. Die zal dat fietspad op haar beurt omvormen naar een in twee richtingen bereden fietspad. De dorpsraad van 's-Heer Abts- kerke heeft nog wat bedenkingen bij de nieuwe route. Fietsers van uit het dorp moeten straks twee keer oversteken richting Goes. „Wij denken dat veel fietsers te gen het verkeer in zullen fietsen tot aan het Pykeswegje", zegt voor zitter Albert de Jonge. „Eigenlijk zou er nog een stukje dubbelzij dig fietspad moeten komen tot aan de wijk Ouverture." De dorpsraad heeft de zorgen De dorpsraad van 's-Heer Abtskerke heeft bedenkingen bij het feit dat fietsers twee keer moeten oversteken. al gedeeld met waterschap en ge meente. Dat fietsers straks een stukje moeten omfietsen, vindt De Jonge niet zo'n probleem. „Als het maar veilig is." Vorige maand vond nog een ernstig ongeluk plaats op de Kloe tingseweg, waarbij een fietster zwaargewond raakte. Kasteelstraat 48 Vlissingen Prijs I 19.000,- v.o.n. Start: zaterdag 23 januari 2016 di. 26 I wo. 27 I do. 28 I vr. 29 1 za. 30 banken, fauteuils, tafels, stoelen, kasten, lampen, accessoires en IM! vloerkleden In de regio Lezing in dorpshuis over vlinders Groei en Bloei Goes houdt don derdag 28 januari zijn maande lijkse lezing in 's-Gravenpolder. Meneer Wagenaar zal dan over vlinders vertellen, zoals welke ei sen zij aan hun omgeving stel len, wat je kan doen om vlinders naar je tuin te lokken en welke vlindersoorten er in Zeeland voorkomen. De lezing begint om 19.30 uur in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder, aan Poelvoordestraat 3. Niet-le- den betalen zes euro entree, in clusief consumpties. Dochter van de boevenkoning Toneelvereniging Heer Hendrik speelt binnenkort de zwarte ko medie 'De dochter van de boe venkoning'. Dit stuk wordt gespeeld in de vorm van een sprookje voor vol wassenen en gaat over een stelle tje geteisem dat het rijk van de Boevenkoning bewoont. De voorstelling wordt gegeven op 29 en 30 januari in het Heer Hendrikshuis aan Te Werfstraat 18 in 's-Heer Hendrikskinderen en begint steeds om 20.30 uur. Kindervoorstelling in Onder de Toren Nut Noord Beveland houdt zater dagmiddag 30 januari een kinder voorstelling in Wissenkerke. In deze voorstelling neemt Phileas Fogg de kinderen al goo chelend mee rond de wereld. Hij vertelt over zijn beroemde we reldreis in tachtig dagen die hij in 1872 maakte. Bij elk land dat hij bespreekt, doet hij een ande re goocheltruc. Mijn dorp, mijn stad Mieke Kleppe afgestudeerd De uit Goes afkomstige Mieke Kleppe (foto) heeft deze week succesvol haar proefschrift ('Understanding Medication Ad herence') verdedigd aan de Tech nische Universiteit Eindhoven. Ze studeerde af in de richting Mens-techniek-interactie en on derzocht in hoeverre mensen hun medicijnen nemen, zoals voorgeschreven. Mieke Kleppe slaagde in 2004 voor haar vwo op het Goese Ly ceum. Suffragette en Lieve Mama in 't Beest Podium 't Beest in Goes houdt van donderdag 28 januari tot en met donderdag 4 februari weer een aantal activiteiten. Donderdag 28 en vrijdag 29 ja nuari wordt de film 'Suffragette' vertoond om 20.00 uur, entree is 8 euro. Op vrijdag 29 januari draait de film ook om t3.30 uur, entree is dan 7,50 euro. Zaterdag 30 januari treden de dj's van 'De- caDance' op vanaf 21.00 uur, en tree is 8 euro aan de deur en 6 eu ro in de voorverkoop. Dinsdag 1 februari draait de documentaire 'Lieve Mama' van Sophie Fran ken om 19.00 uur, entree is gra tis. Donderdag 4 februari wordt het Nederlandse historisch drama 'Publieke Werken' vertoond om 20.00 uur, entree is 8,50 euro. Zaterdag COLIJNSPLAAT Café de Patrijs, Voorstraat 66, 21.00 uur - Optre den 'The State Sin ners'; Café Juliana, Voorstraat 73, 22.00 uur - Optre den coverband The Broodtroos ters. Kerkje van Elles- diek, 13.30-16.00 uur - Mirjam Peet- ers geeft tekst en uitleg bij de ten toonstelling van haar en haar broer Ronald, 'Peeters en Peeters, ja na tuurlijk' Grote markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Les- atelier Lucy de Graaf, Evertsen- straat 15, 10.00-16.00 uur - Workshop 'Gezich ten' voor (groot)ouder en (klein)kind tij dens dompelda- gen. Poelvoordestraat 3, vanaf 20.00 uur - Dansavond Ont- spannings Vereni ging Amicitia met DJ Nico. De Stenge, Stenge plein 1, 20.00 uur - Muzikale Voor stelling Enge Bu ren 'Ruk!'. Amicitia, Schim- melpennin- ckstraat, 10.00 uur - Workshop Koor zang door Zeeuws Mannenkoor. Dorpsplein, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt. Voorstraat 17, 21.00 uur - Nachte lijk spel, 'Fright- Night', waarbij deelnemers pun ten verdienen door coördinaten op een kaart te zoeken. Kreeft 5, vanaf 09.00 uur - Van de Velde Techniek Challenge voor ba sisschoolkinderen met om 12.00 uur de prijsuitreiking. Zondag Mozeskerk, 16.00 uur - Top 2000 Kerkdienst. Theater De Mythe, Bleekveld 1,13.00 uur - Foyercon cert 'SaxSe en @Riet'. Racketcentrum Ka- pelle, Vroonlandse- weg, vanaf 13.00 uur - Vijfde editie Kapellecross. Berkenhof s Tropi cal Zoo, Lange- weegje 10b, vanaf 13.30 uur - Auto- puzzelrit langs landweggetjes en boomdijken in de Zak van Zuid-Be veland. tl jP* Stoomtrein Goes - Borsele Kloetingseweg door Luc Oggel GOES. Voor de bouwvakvakantie moet er een nieuw fietspad liggen aan de noordkant van de Kloeting seweg. Het waterschap bespreekt volgende maand een voorstel om vier ton uit te trekken voor de ont brekende schakel tussen Nisse en Goes. 10 JAAR Nu tijdelijk vrij op naam! Ruime tussenwoning In het centrum Zonnige stadstuin Ruime woonkamer Diverse mogelijkheden interieurs Langstraat 2, Arnemuiden www.joosseinterieurs.nl 'S-GRAVENPOLDER 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN Kaarten kosten acht euro, reserve ren kan via 0113-223157 of via e-mail: contact@toneelvereniging- heerhendrik.nl. WISSENKERKE De voorstelling begint om 14.00 uur in 'Onder de Toren' aan Voorst raat 20 in Wissenkerke en is be doeld voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Toegang kost vijf eu ro. EINDHOVEN/GOES GOES OUDELANDE Anne de Dreu-Ponse viert morgen haar 100ste verjaar dag. Anne de Dreu (op de foto met jaar jongste achterkleindochter Aimy) is doof, maar verder nog in redelijk goede gezondheid. Ze kreeg zes kinderen. Vijf dochters en een zoon. Haar man overleed in 1986 Ze woont in Oudelande, samen met haar inmiddels 70-jarige zoon. Daar wil ze blijven. Ze moet er niet aan denken om in een verzorgings huis te moeten wonen. De laatste tijd niet meer, maar ze was altijd zeer ondernemend. Op haar 80-ste reed ze nog met haar auto naar haar dochter in Terneuzen. De veerboot was voor haar geen probleem. Later moest ze daar wel mee stoppen, maar autorijden bleef ze tot haar 92-ste doen. Ze komt uit een sterk geslacht, vertelt haar dochter. „In haar familie worden ze allemaal heel oud." De verjaardag wordt morgen in familiekring gevierd, foto Marcelle Davidse ELLEWOUTSDIJK GOES 'S-GRAVENPOLDER HEINKENSZAND KLOETINGE WEMELDINGE WISSENKERKE YERSEKE BIEZELINGE GOES KAPELLE KWADENDAMME

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78