De Korenschoof gaat voor geiten en hun melk 20 Debat over IS in Goes Pi/£ P. VAN EIJZEREN B.V. Niet bedreigendebatteren Folders Voetbalbond wil amateurclubs 2 ZEELAND Voor discriminatie staat een schorsing van 6 tot en met 10 wedstrijden. KNVB ziet stijging aantal incidenten. COMMENTAAR Tot afgelopen donderdagavond zullen veel Zeeuwen het idee hebben gehad dat deze provincie over het alge meen mild is over de opvang van vluchtelingen. Rellen als in Oranje en Geldermalsen zijn hier toch ondenk baar? Nou nee. In Yerseke is nog helemaal geen concreet plan. Maar zelfs een volstrekt eerbare handtekeningenactie vóór op vang leidt er al tot een felle reactie. Vuurwerk, eieren en een dreigbrief. Zo'n anonieme en onredelijke aanval, hoe onbeholpen ook, hakt erin. Het gaat je niet in de kouwe kleren zitten. Anneke Jumelet is voorstander van de opvang van enkele tiental len vluchtelingen in het mossel dorp. Of haar pleidooi voor het ge bruik van het oude zorgcentrum Vredelust praktisch uitvoerbaar is, doet hier niet ter zake. Jumelet is gewoon een bewoonster die zich inzet voor een goed doel. Wie dat anders ziet, mag zich na tuurlijk verzetten. Dat is zelfs wenselijk. Want een publiek de bat helpt het gemeentebestuur een goede beslissing te nemen. In Yerseke blijft het hopelijk bij dit incident. Het geeft de burger moed, dat ook tegenstanders van een eventuele opvang de bedreiging veroordelen en Anneke Jumelet sterkte toewensen. Zó moet het debat worden gevoerd. Op een enkele onverlaat na zit Yerseke nog op het goede spoor. Op een enkele onverlaat na zit Yerseke nog op het goede spoor JêÜ t. w. Tot op heden zijn tarwe en spelt de hoofdteelten van het biologi sche akkerbouwbedrijf met een oppervlakte van ongeveer 75 hecta re. De familie Steendijk noemt twee redenen om een deel van de landbouwgrond af te staan aan ruim zeshonderd biologische gei ten: de opbrengst van geitenmelk is hoger dan die van landbouw en de dieren vormen een leuke en nuttige toevoeging voor het be drijf; zo kunnen de uitwerpselen bijvoorbeeld dienen als mest voor de landbouwgrond. Het is de bedoeling dat de gei ten - net als de andere producten van De Korenschoof - een biologi sche behandeling krijgen: in de lente en zomer mogen ze naar bui ten en ze krijgen biologisch voer te eten. Als de familie Steendijk groen licht krijgt voor het bouwen van een stal en het houden van geiten, aan de Soelekerkeweg zal een dochter van Kees en Connie de zorg voor haar rekening gaan ne men, samen met een externe par tij. Almanak Het ongeluk, eerder deze week bij IJ- zendijke, was nou niet direct iets om grappen over te maken. Toch gebeur de het, op het soms zo sombere nota riskantoor in Zeeuws-Vlaanderen. Eén van de kandidaat-notarissen her kende de herkomst van de vrachtwa gen, die door de ijzel wegggleed en een dijkhuis ramde, aan het opschrift. „Hé", zei hij wijzend op de foto, „die bezorgt pakketten met folders en huis- aan-huisbladen." Om er grinni kend aan toe te voegen: „Nou in dit geval huis-in-huisbladen!" Een colle ga: „Ja, en op de brievenbus zat nog wel een sticker 'Nee tegen reclame'. Spoedhulp terug naar oude stek De afdeling Spoedeisende hulp van het Bravis zieken huis en de huisartsenpost in Bergen op Zoom verhui zen begin februari van hun tijdelijk onderkomen terug naar de vaste locatie. De HAP verhuist 1 februari in één dag terug naar de Van Swietenlaan. De spoedei sende hulp heeft meer tijd nodig en heeft van 1 tot 3 februari nodig om te ver huizen. Spoedeisende hulp vindt die dagen plaats in Roosendaal. De afdelingen zaten vanwege brand in een tijdelijk onderkomen. Dance Boulevard verkast naar bos Na acht jaar verlaat Dance Boulevard de plek waar het de naam aan ontleent. Het festival blijft wel in de ge meente Bergen op Zoom. Zaterdag 6 augustus zal op een grasveld aan de Zoom- vlietweg, gelegen tegen een bosrand, ter hoogte van de golfbaan, een heel nieuw festivaldorp ont staan. De naam blijft wel gewoon gehandhaafd. Orga nisatie Focus Events is erg content over de nieuwe stek, waar in tegenstelling tot de boulevard, wel kan worden uitgebreid. Zondagsopening moet keuze zijn Het Noord-Bevelandse raadslid Ellen van der Klooster (PvdA) pleit voor volledige zondagsopenstel ling in de gemeente Noord-Beveland. In de raadsvergadering van don derdag 11 februari zal zij hiervoor een motie indie nen. Van der Klooster vindt het oneerlijk dat de gemeente beslist welke winkels op zondag open mogen zijn. Ondernemers moeten volgens haar zelf kunnen kiezen of ze hun zaak opendoen of niet. Lezing over Fort Ellewoutsdijk Historisch netwerk Oud Terneuzen houdt vanmid dag een lezing over de laat ste verdedigingstelling in Zeeland. Initiatiefnemer Dennis van Nieuwenhuij- zen wil benadrukken hoe belangrijk de verdedigings linie van Terneuzen en El lewoutsdijk was, tot begin twintigste eeuw. De lezing wordt gehouden in restau rant Da Vinci in Terneu zen en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Entree bedraagt 2,50 euro. Opgeven via hnoudterneuzen@gmail.com. oetbal is volkssport nummer één en daardoor ook een di recte afspiegeling van de maatschap pij. En helaas weten we dat het aantal racistische incidenten in Nederland stijgt." De KNVB is niet verrast door het onderzoek van de PZC waaruit blijkt dat veel amateurvoetballers met ra cisme of discriminatie te maken krijgen. Een onder zoek van het Verwey-Jon- ker Instituut in opdracht van de Anne Frank Stich ting geeft een zelfde beeld over de hele sa menleving. In een publicatie van vorige maand wordt gemeld dat racisme en discriminatie in Nederland toeneemt. In de regio Zeeland-West-Brabant is de stij ging het sterkst. Voetballers die zich schuldig maken aan discriminatie wacht een tuchtrechtelijk proces, laat de KNVB in een reactie weten. Als dit gebeurt op de velden, is er voor een scheidsrechter maar een straf mogelijk: veldverwijde- ring. Voor discriminatie staat Voetbal is volkssport nummer één en daardoor ook een directe afspiegeling van de maatschappij. een schorsing van 6 tot en met 10 wedstrijden. „Eén van de mooie elementen van voetbal is dat het iedereen uit onze samenleving verbindt. Iedereen zit naast elkaar in de kleedkamer of staat naast elkaar langs de lijn. Ongeacht afkomst, huidskleur, religie, geslacht of seksuele voorkeur. Elke vorm van racisme vinden we dan ook verwerpelijk." De KNVB is duidelijk als het gaat over racisme in het voetbal. Toch kreeg de voetbalbond veel kritiek, omdat volgens critici een duidelijk protocol ontbreekt over hoe om te gaan met oerwoudge luiden. De verantwoording daar voor wordt bij de thuisspe- lende club ge legd, bleek tij dens de wed strijd ADO Den Haag - Ajax. „Onze rol bestaat vooral uit het vergro ten van de be- wustwor- ding", laat een woordvoerder we ten. „Enkele voorbeelden daar van zijn dat het onderwerp on derdeel is van trainersopleidin gen, we themadagen organiseren en we amateurverenigingen op verzoek ondersteuning bieden bij vraagstukken als 'hoe om te gaan met verschillen binnen een vereniging'." Hoeveel racistische inciden ten er zijn op het voetbalveld, kan de KNVB niet zeggen. „De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat het lastig is concreet cijfers uit het systeem te halen. Er worden 750.000 wedstrijden per jaar ge speeld en bij het staken van wed strijden kan 'discriminatie' on der meerdere noemers vallen. Denk bijvoorbeeld aan 'staken vanwege wanordelijkheden'. Bo vendien worden niet alle gedra gingen van het publiek geregis treerd. En aangezien er vaak geen camera's op staan, zoals laatst wel bij ADO Den Haag - Ajax, is daarvan een aantal noe men lastig." GOES. Tweede Kamerlid Harry van Bommel (SP) komt maandag avond 1 februari naar hotel Ter minus in Goes om te spreken over de opkomst van terreurorga nisatie IS en de gevolgen daar van voor Irak, Syrië en Turkije. De SP is tegen de Nederland se luchtaanvallen op IS. Naast Van Bommel zal ook de Koerd Younis Lutfula (oud-Statenlid voor de SP in Utrecht) deelne men. Het debat begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. hydrauliekslangen hydrauliekcilinders t* foto Thinkstock door Ellen Jobse KAMPERLAND. Als het aan Kees en Connie Steendijk van biologisch ak kerbouwbedrijf en boerderijwinkel De Korenschoof in Kamperland ligt, huppelen er later dit jaar zo'n 650 melkgeiten rond op hun land. De familie Steendijk heeft hiervoor vergunningen aangevraagd bij de gemeente Noord-Beveland en de Regionale Uitvoeringsdienst Zee land. Tip? redactie@pzc.nl BERGEN OP ZOOM BERGEN OP ZOOM NOORD-BEVELAND TERNEUZEN Elke vorm door Eldridge Pentury en Maurice Steketee V Sinds 2010 zijn er in Zeeland twintig sportgerelateerde aangiftes gedaan bij het discriminatiebureau. Quistenburg 21 4454 PZ Borssele Tel.: (0113)352040 Fax:(0113)352259 Email: info@vaneijzeren.nl MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Internet: www.vaneijzeren.nl en nieuw op maat, klaar terwijl u wacht! bezoek onze stand op de Technische vakbeurs in de Zeelandhallen 16-18 februari! revisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77