Ariën Pietersma vertrekt bij VC Vlissingen Alternatieve Elfstedentocht is voor de 28e keer 10 SPORT Veel belangstelling voor EPZ Omloop van Borsele Nederlanders trekken jaarlijks massaal naar de Weissensee. Voorzitter organisatie deelt ze in twee categorieën in: pure liefhebbers en mensen die 'm op hun bucket list willen afstrepen. De belangstelling voor de EPZ Omloop van Borsele is groot. De driedaagse wielerwedstrijd bij de junior-vrouwen is helemaal volgeboekt. Er komen ploegen uit Nederland, België, Frankrijk, Groot Brittannië en Denemar ken aan het vertrek. De EPZ Omloop van Borsele wordt in en om 's-Heerenhoek verreden op 22,23 en 24 april. De driedaagse staat open voor eli te-vrouwen, junior-vrouwen en junior-mannen. Aan het pro gramma is ook een wedstrijd voor ID-renners toegevoegd. De wedstrijd van de elite-vrouwen telt mee voor de nationale Top- competitie. Op de voorlopige deelnemerslijst van deze wed strijd staan de Nederlandse top pers Ellen van Dijk en Kirsten Wild. Programma. Vrijdag 22 april: 17.15 uur: ie etappe Junior-Vrou wen (tijdrit); 19.20 uur: Tijdrit eli te-vrouwen. Zaterdag 23 april: 10.30 uur: 2e etappe driedaagse junior-vrouwen; 14.00 uur: weg wedstrijd elite-vrouwen. Zon dag 24 april: 11.00 uur: 3e etappe junior-vrouwen; 11.05 uur: ID-renners topcompetitie14.30 uur: junior-mannen. Meer infor matie is te vinden op www.ep- zomloopvanborsele.nl. Pearle sleept zege uit het vuur De driebanders van Pearle Opti ciens deden in de tweede divisie uitstekende zaken door een 6-2 overwinning op Lynn Somers uit Zundert. De ploeg neemt door de overwinning afstand van de de gradatiezone. Dat was vooral te danken aan Yves Welvaert die uit verloren positie (32-38) terug kwam en de partij alsnog won met 40-39. Pascal Claus won roy aal (1.111 gemiddeld) en Cor de Jonge met twee punten verschil. Eddie van Goethem verloor nipt. sport kort Nieuwe zege voor Groene Ster De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben in de eredivisie een nieuwe overwin ning geboekt. De ploeg van coach Hicham Benhammou won gisteravond in eigen huis met 8-3 van zw Volendam. Groene Ster stelde na een 2-0-achterstand snel orde op za ken via doelpunten van Saïd Bouzambou (3x), Josimar Patti- nama (zx), Abdoe Abdenbi, Kha- lid El Hattach en Hoessein Bou zambou. Aan bijna elk bal kon in Techen- dorf hangt een rood-wit-blauwe vlag. Op de was- rekken buiten drogen de schaatspakken. Het Oostenrijkse dorp is deze dagen vergeven van de Nederlanders. „Hier zeggen ze: we hebben vijf tig weken per jaar voor onszelf, de andere twee zijn voor de mensen die de Alternatieve Elf stedentocht willen rijden", weet Toine Doreleijers, de voor zitter van het organisatiecomi té. „We komen met velen tege lijk, maar ik geloof niet dat ze het erg vinden. We zijn al 28 jaar zeer welkom." De plaatselijke supermarkt speelt ook in op die Nederland se invasie. Bij het schap met kaas - extra aangevuld - hangt ook een Nederlands dundoek. En op het pleintje voor de deur hangt een vlag met de tekst 'It giet oan'. Schaatsers poseren er veelvuldig voor. Op de Weissensee gaat het al tijd door. Daarom is de keuze bijna dertig jaar geleden ook op dat smalle bergmeer in het zui- 'We komen met velen tegelijk, maar ik geloof niet dat ze het hier erg vinden' Toine Doreleijers, den van Oostenrijk gevallen. Daar is het water aan de westelijke kant maar anderhalve meter diep. Een ijslaag van twintig centimeter, zo als nu, is na een week stevige vorst zo gevormd. De oostzijde is een an der verhaal. Daar is het meer tien tallen meters diep, het komt niet al te vaak door dat er tochten voor hordes mensen op gehouden kun nen worden. „We zouden het wel graag willen hoor", laat Doreleijers weten. „Als dat gedeelte ook veilig is, kunnen we een ronde van 25 in plaats van 10 kilometer uitzetten. Dan krijg je dat de mensen niet al leen maar in het zonnetje rijden, maar ook lange stukken in de scha duw van de berg zitten. Dan ko men ze verkleumd en met ijs in hun gezicht weer tevoorschijn. Dat geeft de schaatsers nog meer het gevoel van een echte Elfsteden tocht." De laatste Elfstedentocht in Friesland was op 4 januari 1997, nu meer dan negentien jaar gele den. Meer dan twintig jaar eerder was al duidelijk dat de Tocht der Tochten niet vaak meer gehouden ging worden, omdat de winters milder werden in Nederland. Al in 1974 hield Aart Koopmans daarom een Alternatieve Elfstedentocht, in Noorwegen. Daarna week hij uit naar Finland, de Verenigde Staten, Canada en Polen. Toen Koopmans ter ore kwam dat de Weissensee ijszeker was, ging hij in 1987 in stil te op onderzoek uit. Vervolgens werd de Alternatieve Elfsteden tocht in 1989 voor het eerst in het Alpenland gehouden. Bij die première in Oostenrijk namen zo'n 1100 liefhebbers deel. Anno 2015 zijn dat er ruim 5000. Er is ook niet één Alternatieve Elf stedentocht, maar er zijn er vijf: vier voor de amateurs, één voor de profs. Doreleijers, opvolger van de inmiddels overleden Koopmans: „Wij houden de traditie van het natuurijsschaatsen in stand. We hebben net de marathon van Haaksbergen achter de rug, maar dat was iets van een totaal andere orde. Op de Weissensee heeft de mens écht geen enkele invloed op de ijsgroei en is er ook volop ruim te voor de breedtesport. Dat is juist waarmee we groot geworden zijn." Weissensee-virus Er komen volgens de organisa tor twee types schaatsers op het evenement af. „Ten eerste zijn er de echte schaatsers, bij wie de lief de voor het natuurijs in het bloed zit. Die liefde gaat ook van vader op zoon en van moeder op doch ter. We hebben heel wat families die jaar na jaar naar Oostenrijk trekken. Die gaan de bergkam over, zien het meer liggen en heb ben dan een gevoel van thuisko- Pietersma kwam aan het begin van deze competitie samen met trainer Jurriaan van Poelje van Dinteloord over naar VC Vlissin gen. Ook de oefenmeester gaat aan het eind van dit seizoen weg bij de Walcherse zondag-hoofd klasser. Bij Vlissingen zijn met het oog op volgend seizoen inmid dels ook de gesprekken met spe lers begonnen. „Dat is het goed recht van de sponsorstichting", stelt Van Poelje, „maar ik had lie ver gehad dat het nog iets was op geschoven. We gaan een cruciale fase in met de ploeg. Laten we ho pen dat het de concentratie niet verstoort en het niet door werkt. Aan de andere kant zijn de spelers allemaal liefhebbers en ze willen zich graag manifesteren." VC Vlissingen hervat morgen de competitie in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal met een thuiswedstrijd tegen SV TOP (aan vang 14.00 uur). De Walcherse for matie kende voor de winterstop een zwakke fase en zakte na een goede start af naar de zevende plaats (negentien punten uit der tien wedstrijden). Tegenstander TOP (13-6) sluit de ranglijst. „Maar wie zijn wij na zo'n minde re fase om een tegenstander te on derschatten", vraagt Van Poelje zich hardop af. „De komende twee, drie wedstrijden zijn bepa lend. In die duels moeten we de toon zien te zetten voor de rest van het seizoen. De spelers zijn zich daarvan bewust. Er is scherp getraind." Aftocht Dat was ook wel nodig na de roemloze aftocht vorige week in Goes. Vlissingen ging in een oe fenwedstrijd tegen de Bevelandse zondag-eersteklasser keihard on deruit: 4-0. „Zoiets komt het zelf vertrouwen niet ten goede", stelt Van Poelje. „Aan de andere kant weet ik ook dat oefenpotjes niet zo aan deze groep zijn besteed. Vandaar dat ik er ook weer niet heel zwaar aan til. Competitie is toch iets anders." De trainer kan zondag niet be schikken over Perry Bierkens, Re- gilio Pinas en Joan van Belzen. Allen zijn na zware blessures op de weg terug en inmiddels in trai ning, maar nog niet inzetbaar. Daniel Jansen zit naar aanleiding van een rode kaart in de laatste wedstrijd voor de winterstop een schorsing uit. Josimar Pattinama en Abdoe Abdenbi hadden don derdag wat last van de lies en trainden uit voorzorg niet mee. 'We gaan een cruciale fase in met de ploeg' 'S-HEERENHOEK SAS VAN CENT VLISSINGEN gen. Daarbij is alleen gekeken naar het competitieniveau van de verschillende teams. De JVOZ heeft 52 punten gekregen. VLISSINGEN Roompot in Ronde van Vlaanderen De wielerploeg Room pot-Oranje Peloton heeft een wildcard ge kregen voor de Ronde van Vlaanderen. Tot de formatie behoren de Zeeuwen Nick van der Lijke, Brian van Goethem, Johnny Hoogerland en Ant- wan Tolhoek. Ook Wanty-Groupe Gobert, de ploeg van Marco Minnaard uit Wemeldinge, mag op 3 april starten. door Roeland van Vliet Alternatieve Elfstedentocht VLISSINGEN Kloetinge op 130e plaats in top 200 Kloetinge heeft een plaats verworven in de top 200 van de beste voetbalclubs in Nederland. De lijst is een initia tiefvan het vakblad De Voetbaltrainer en bij de samenstelling is gekeken naar het competitieniveau van het eerste team en de jeugdselecties (A1, A2, B1, B2, C1, C2, D1, D2). Kloetinge is de beste van de regio Zeeland en staat landelijk op de 130e plaats. De Bevelandse club komt aan 73 punten (35 seniorenteams en 38 jeugdploegen). AFC uit Amsterdam voert de ranglijst aan met een totaal van 108 (45 senioren teams en 63 jeugd ploegen). Tweede is UNA Veldhoven met 94 punten. Be Quick 1887 uit Groningen is de top drie binnenge komen: 94 punten. De Jeugd Voetbal Op leiding Zeeland (JVOZ) staat op de zesde plaats in de top 50 van jeugdopleidin- door Jan Dagevos en Barry van der Hooft VLISSINGEN. Ariën Pietersma ver trekt aan het eind van dit voetbal seizoen bij VC Vlissingen. De Bra bantse doelman stapt over naar hoofdklasser Halsteren. „Ik heb een mondelinge overeenkomst met Halsteren", zegt de goalie. „Woensdag tekenen we de over eenkomst. Van Vlissingen heb ik niets gehoord." Jurriaan van Poelje, trainer VC Vlissingen 'Wij houden de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75