begin zijn draai gevonden bij Hoek Rick SPORT 9 Het was best moeilijk. Hoek kwam uit de topklasse maar zat in de hoek waar de klappen vie len. En eigenlijk nog steeds. Ieder een dacht dat het wel even zou gaan lopen maar het liep niet. Voor mij was het ook zoeken. Je hebt de sponsorstichting, je hebt de vereniging, wie hoort bij wie, waar moet ik heen? Maar nu voel ik me wel heel goed. Met de voor zitter (Art van der Staal, red.) heb ik een goede relatie. Hij is veel aanwezig en fungeert ook als klankbord voor de groep." „De bekeruitschakeling bij Oranje Wit was op 19 december echt het dieptepunt. Ik ben nog nooit zo teleurgesteld geweest in een groep. Het makkelijkste was toen geweest om meteen te stop pen. Maar ik kies nooit voor de 'Oranje Wit was een dieptepunt. Ik ben nog nooit zo teleurgesteld geweest in een groep' makkelijke weg. Mijn werk bij Hoek is niet klaar. Negen dagen la ter trainden we weer en hebben we een heel open gesprek gehad met de selectie. Ik heb verteld hoe ik het zie en de spelers hebben hetzelfde gedaan. Je merkt nu aan alles dat de sfeer is veranderd. Het is allemaal positiever. Het was al lemaal wat negatief, misschien ook wel door mij. Ik ben hier ge komen en heb mijn stempel op de ploeg willen drukken, op mijn manier. Ze hebben veel moeten lo pen en hard moeten werken. Je merkt nu dat ze er aan gewend zijn. Die werkwijze heeft me al tijd succes en punten opgeleverd, dus dat wil ik met Hoek ook voor elkaar krijgen. Ik wil mijn visie overbrengen, anders ben ik me zelf niet. En als het niet lukt, dan heb ik het nog wel op mijn ma nier gedaan." „Ik voel nu dat het goed zit en ik zie de tweede competitiehelft posi tiefin. Toch blijft het moeilijk. Hoe kom je uit de winterstop? Ik blijf ook realistisch. Ik ben naar Hoek gekomen, maar het is niet veel verbeterd. We hebben wat meer punten maar het voetbal is niet veel beter geworden. Er wordt nu wel op een andere manier ge voetbald, maar het komt er nog niet honderd procent uit. Ik hoop dat dat na de winterstop wel gaat gebeuren. Van de manier waarop we nu bezig zijn krijg ik energie." COLUMN Toen ik hem als C-ju- nior voor de eerste keer bij de JVOZ zag voetballen, vielen me meteen een aantal din gen in positieve zin op. Nu was dat ook niet zo heel moeilijk, want Rick van Drongelen is een rasvoetballer. Een leider met een sterk linkerbeen, die niet voor niets vaak de aanvoerdersband kreeg. Later begreep ik van zijn trainer bij de JVOZ dat Van Drongelen ook altijd indruk maakte met zijn winnaarsmentaliteit. Dennis de Nooijer vertelde me eens over een wedstrijd waarin JVOZ Ci met 4-0 voorstond en één van de aanvallers een grote kans ver prutste. Van Drongelen schold hem de huid vol. Die kans moest erin, want als ze met 10-0 konden winnen dan moesten ze ook met 10-0 winnen. Zoals bij ieder talent werd er ook wel eens getwijfeld. Is hij wel snel genoeg, vroegen ze zich bij JVOZ af. Van twijfel is op dit mo ment geen sprake meer. Van Drongelen debuteerde begin de cember als zestienjarige in de hoofdmacht van Sparta en mag zich inmiddels - een maand na zijn zeventiende verjaardag - ba sisspeler noemen. Arsenal-icoon Tony Adams zat maandagavond op de tribune bij het duel Sparta-RKC Hij speelt zijn wedstrijden niet als een ventje, maar als een echte kerel. Als zo'n talent zich staande weet te houden komen de scouts erop af als tienermeisjes op een concert van Justin Bieber. Man chester City zou de Spartaan in tensief volgen. Arsenal-icoon To ny Adams zat maandagavond op de tribune bij Sparta-RKC en Piet de Visser ontbrak ook niet op Het Kasteel. Het is niet duidelijk of dat namens Chelsea was of ge woon als liefhebber. De super scout kent Van Drongelen goed, omdat De Visser familie is van Ricks vriendin. Eén ding is zeker: Rick van Dron gelen zal van al die geruchten niet ondersteboven raken. De jeugdinternational is nuchter en stabiel. Hopelijk kan hij de Zeeuwse jeugd over een jaar of vijftien over zijn belevenissen in de top vertellen, zijn ervaring overbrengen. En benadrukken dat talent alleen niet genoeg is. De juiste mentaliteit is vaak nog veel belangrijker. En bovenal: altijd al les willen winnen. COdCB Barry van der Hooft ZATERDAG 23 JANUARI 2016 voor makkelijke weg Jannes Tant in opperste concentratie tijdens de oefenwedstrijd van Hoek tegen Gent-Zeehaven, foto's Camile Schelstraete Jannes Tant ENERGIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61