Ergernis over lege stekkerplek Beleef Noord-Amerika Hoop, geloof NIEUWS 5 1699 1749 1799 2949 3349 Liever G3 individueel op reis? COLUMN fik me met het sce nario had bemoeid, vroeg iemand me deze week, even voor de première van 'Dit zijn de namen' in Gent. Nee, antwoordde ik, over het alge meen lopen dingen beter af als ik me er niet mee bemoei. Tijdens de kerstdagen nog besloot ik me nergens mee te bemoeien, niet met het eten en niet met de le vens van mijn zusters, en zie, het was waarlijk vrede op aarde. Ja, vervolgde ik, het is voor mij en voor de gemeenschap beter om te leven alsof ik er al niet meer ben - een levende dode, op gepaste af stand van de wereld. Ik herinner de me een gesprek over meditatie van enige tijd geleden, toen ik een man vroeg waarom hij dat deed, mediteren. 'Zodat ik mijn gezin niet tot last ben', antwoord de hij. Het leek me een goede re den om tweemaal daags wat tijd in kleermakerszit op een kussen tje door te brengen. Sindsdien doe ik het zelf ook, en een be scheiden resultaat is alvast dat ik mijn vrouw en kinderen twee keer twintig minuten per dag niet tot last ben. De mogelijkheid was er wel, om me met de theaterbewerking te bemoeien, iemand van het NT Gent stuurde me enige tijd gele den het scenario per mail toe. Ik keek naar het attachment en dacht terug aan de laatste keer dat ik een scenario op basis van een van mijn romans gelezen had. Handenwrijvend gingen de advo caten een jarenlange procedure te gemoet. Na vier jaar procederen had ik weliswaar de filmrechten terug maar was ik al mijn vrien den in de filmwereld kwijt. Wie Jammer was wel dat in Gent juist een vreselijke tbc-epidemie was uitgebroken, die alle longlijders van de stad naar die mooie bonbonnière had gebracht kennis vermeerdert, vermeerdert smart, mompelde ik nu, en verwij derde het bericht. Onwetend en neutraal ging ik zo de première tegemoet. De zeven spelers op het toneel hadden er vertrouwen in, dat merkte je zo, ze speelden met plezier en over tuiging. Jammer was wel dat in Gent juist een vreselijke tbc-epi- demie was uitgebroken, die alle longlijders van de stad naar die mooie bonbonnière had gebracht. Rochelend en snuivend zaten ze in het donker, sommige dialogen op het toneel gingen verloren in de stormachtige natte hoest. Soms leek het warempel op een doorgeefspelletje, pleuritische boodschappen van microben en geblaf. Het viel me op dat nie mand z'n best deed om de hoest te dempen in een mouw of een zakdoek, nee, het waren assertie ve mededelingen, zoals bij in spraakavonden over de komst van asielzoekers. De Gentenaar, be sloot ik, hield van zijn hoest en ie dereen mocht het weten. Tussen alle keelgeluiden door keek ik naar een schitterende voorstel ling die me teruggaf wat ik eigen lijk al zo'n beetje vergeten was: waar dat boek ook alweer over ging.Hoop, geloof en de liefde die niet kwam. Eric Beers, voorzitter van de Ver eniging Elektrische Rijders (VER), ziet geregeld een benzine auto bij de laadpaal. „Ze denken: knappe jongen die me hier weg haalt." Toch gebeurt dat. In 2014 werden alleen al in Amsterdam 1.851 auto's weggesleept bij een van de 1.200 parkeerplaatsen met laadpaal. Twee derde van de tijd zijn de parkeerplaatsen leeg. Cij- 'Wat ook ergernis opwekt, is dat wij de mooiste parkeerplekken hebben' fers over vorig jaar worden nog verzameld, maar deze wijken niet veel af. Wel is het aantal par keerplekken opgelopen tot 1.500. „We slepen standaard weg, want die plekken moeten beschikbaar zijn voor elektrische auto's. Dat is het beleid", zegt Thomas Scheen van de gemeente Amster dam. Rotterdam meldt dat de af gelopen twee jaar zo'n achthon derd boetes zijn uitgedeeld aan eigenaren van brandstofauto's die parkeerden op een laadplek. De boetes vallen nog mee, 90 euro, maar de wegsleepkosten zijn erg hoog. In Amsterdam moet, inclusief het bewaarloon voor de auto, al snel meer dan 400 euro afgerekend worden. Beers begrijpt de ergernis wel. „Als jij een parkeerplek zoekt en ziet dat-ie bij de laadpaal altijd leeg is. Tja, wat doe je dan? En wat ook ergernis opwekt, is dat wij de mooiste parkeerplekken hebben. Altijd vooraan bij de en tree. Ook bij bedrijven, dat vin den ze goed voor hun groene imago. Dat hoeft voor mij niet. We rijden elektrisch, we zijn niet invalide en kunnen best een stukje lopen." De ergernis werkt twee kan ten uit. Elektrische en hybriderij ders mopperen geregeld over 'ice' op hun parkeerplek. Daar mee bedoelen ze dat een auto met een internal combustion en gine, een verbrandingmotor, bij de laadpaal staat. De irritaties over en weer zijn afgelopen jaar overigens gedaald. Het aantal auto's met een stek ker (hybride en volledig elek trisch) verdubbelde tot 90.000 stuks. „Het is dus drukker bij de laadpalen. De parkeerplekken staan minder vaak leeg. Elektri sche rijders rijden rondjes om een plek te vinden." De wereld is Kras Rondreizen Sale Nu tot €100 korting p.p ZATERDAG 23 JANUARI 2016 Tommy Wieringa O door Ton Voermans ROTTERDAM. Automobilisten erge ren zich groen en geel aan de le ge parkeerplaatsen voor elektri sche auto's. Tal van recalcitrante benzine- en dieselrijders trekken zich er niets van aan en parkeren er tóch. Eric Beers voorzitter VER Meivakantie Oost-USA Unieke aanbieding! Wereldsteden als New York en Washington, historie en natuurwonderen. Alléén vertrek 27 april Groepsreizen Fly-drives I Nérgens voordeliger Alleen bij Kras ■iTfil Zie: Kras.nl/oost-usa Hoogtepunten Oost-Canada Het beste van het oosten met veel natuurpracht en steden als Toronto, Québec en Montreal. Incl. de Niagara Falls Boottocht 1000 Islands Unieke bizonsafari Nieuw bij Kras Zie: Kras.nl/36675 15 dagen v.a. Canada Rocky Mountains Great Western Highlights Een must voor natuurliefhebbers! O.a. Banff én Jasper National Park, Vancouver, Victoria en Whistier. Mix van steden natuur Tocht per Banff gondel Entrees natuurparken Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/36239 15 dagen v.a. Natuurparken als de Grand Canyon en de bruisende steden San Francisco, Los Angeles en Las Vegas. Combi met NYC mogelijk Entrees natuurparken Het beste van het westen Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/36131 14 dagen v.a. USA - Het Wilde Westen Van het overweldigende Las Vegas en San Francisco naar absolute stilte in de Grand Canyon en Death Valley. VBVHHB Wereldsteden en natuur Compleet afwisselend I Entree natuurparken Klantbeoordeling 7,8 K I*TÏ Zie: Kras.nl/3640S USA Canada Bruisende steden, boeiende historie én de overweldigende Niagara Falls. O.a. Washington en Québec. Uitgebreid bezoek NYC Boottocht 1000 Islands I Incl. diverse stadstours I Klantbeoordeling 7,3 Wlbtj] Zie: Kras.nl/36025 Grand Tour Western USA Canada Seattle Alle hoogtepunten, o.a. Grand Canyon, Yellowstone, Arches, Salt Lake City, Los Angeles, Las Vegas en Denver. Meest complete reis Geisers, steden, parken Entree natuurparken Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/36406 22 dagen v.a. Geniet van schitterende natuur in Banff Jasper en de steden Seattle en Vancouver. Incl. 15-uur durende cruise. 1 Uniek programma Rit per snowcoach Excursie Boeingfabriek Klantbeoordeling 7,7 Zie: Kras.nl/36595 22 dagen v.a. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Kijk dan op www.kras.nl/individueel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5