10 oaGen Spanje v.a. €125,- www.solmar.nl Hein Otterspeer weet na val op 1000 meter dat zijn seizoen is mislukt Bus-, vliegreizen en eigen vervoer naar Spanje en Kroatië! SoLman Tours SPORT 7 Zijn seizoen kende, na een aanrijding, al een uiterst moeizame start. En nu valt Hein Otterspeer ook nog op het NK. Kampioen Groen, wie kent hem nu niet? 0495-588740 HEERENVEEN. De geboorte van zijn zoon Sant-Jan noemde de 27-jari- ge Hein Otterspeer op 1 oktober 2015 de 'eerste hoofdprijs van het seizoen'. Daar blijft het hoogst waarschijnlijk ook bij voor de sprinter die als vals slotakkoord van een kwakkelwinter op dag één van het NK sprint in Heeren veen als titelverdediger hard in de boarding crashte. De man die met zijn 1 meter 93 de langste is van het Nederlandse sprintersgilde huilde als een klei ne jongen. Als bij een lekkende kraan dropen de tranen steeds weer uit zijn ogen en Hein Otter speer nam nauwelijks nog de moeite die waterlanders binnen te houden. Als een gebroken man verliet hij gisteravond ijspaleis Thialf. Zoveel had hij zich na een paar kwakkelmaanden voorgesteld van het NK Sprint. Een aanrijding met een auto en de eerste hectische maanden als kersvers vader trans formeerden zijn schaatswinter tot dusver in een weinig gelukkige campagne. Maar de sprintvier kamp zou de ommekeer beteke nen. Otterspeer (Lotto-Jumbo) ge loofde er heilig in. Tot zijn crash op de kilometer. Evenwicht Zijn start was nog uitstekend, met een tweede plaats op de 500 me ter (35,03). Maar na anderhalve bocht op de vervolgafstand ver dampte al het net weer herwon nen zelfvertrouwen. „Ik weet niet eens goed wat er gebeurde. Het leek wel of ik m'n evenwicht ver loor en zo achterover viel. Heel knullig", sipte Otterspeer. „Dan lig je daar ineens op je achterste en weet je dat het helemaal klaar is. Niet te bevatten. Blijkbaar moest de gifbeker nog even hele maal leeg." Begin dit seizoen greep hij al naast wereldbekertickets op de 1000 meter. Vervolgens slaagde hij er niet in om zich te plaatsen voor de WK afstanden. En nu is ook het WK sprint, waar hij vorig jaar tweede werd, uit beeld. Zelfs zijn nationale sprinttitel van vorig jaar in Kardinge kan de titelverde diger vandaag niet meer verdedi gen. „En dat doet aardig zeer", klonk het na een lange stilte met een beefstemmetje. „Als ik die ti tel nou verlies door strijdend ten onder te gaan, dan is het anders. Maar op zo'n manier, dat wil je niet. Hier leef je voor..." De boomlange sprinter viel va ker op belangrijke momenten, maar naar eigen zeggen nooit zo onverklaarbaar als gisteren. „Dit was geen opzichtige fout. Oké, met mijn bouw kan ik me inder daad niets permitteren. Maar op de 1000 meter is het juist in m'n voordeel dat ik zo groot ben. Daar kan ik van die machtige klappen maken. Dan is schaatsen voor mij ook het mooiste wat er is. En nog steeds, maar helaas gaat het ook gepaard met teleurstellingen. Heb ik het na moeilijke maanden net weer op de rit en overkomt me wéér iets. Ik kan nergens meer op terugvallen nu. Dat is heel zuur..." Coach Jac Orie - die bij de vrou wen met virtueel leidster Sanneke de Neeling na de eerste dag nog wel een titelfavoriet in de ploeg heeft - zag voor de onfortuinlijke Otterspeer nog wel een achter deurtje richting WK sprint. Dan zou de Zuid-Hollander door de KNSB als tweede reserve aangewezen moeten worden voor een laatste kwalificatiemoment tij dens de wereldbeker volgende week in Stavanger. Aan wishful thinking deed Otterspeer niet meer mee. „Wat nu? Goh, ik heb geen idee..." Eerst maar eens naar zijn drie ënhalve maand oude zoon Sant-Jan. „Hij zorgt er wel voor dat je het allemaal weer kan relati veren. Maar nu lukt me dat nog niet. Ik leefde voor het WK. Daar ben je het hele jaar in touw voor. Een blije vader, dat zal ik altijd zijn. Maar op dit moment zal mijn zoon niet zo blij zijn met zijn va der, laat ik het daar maar op hou den." Er hing gisteren van haar een spandoek in Thialf: 'Peter Groen is onze kampioen'. Want een moeder heeft altijd vertrouwen in haar zoon. En terecht, want na de eerste dag van het NK allround gaat de 23-jarige schaatser uit Leiderdorp toch maar mooi aan de lei ding. Hij won de enige af stand van de dag, de 500 meter, in een tijd van 36,65. Voor het eerst in zijn carrière stapte Groen op het NK-podium. En voor het eerst mocht hij aan de pers vertellen over zijn race, en over wie hij eigenlijk is, want Peter Groen is een grote onbekende. Hij maakte dankbaar gebruik van het grote aantal afmeldingen voor het toernooi. „Maar mijn 500 meter is ook gewoon relatief goed voor een allroun- der", legde de student biomedische weten schappen en voormalig skeelertalent uit. „De vijf kilometer daar entegen is een zwak punt. Ehm, de tien? Die heb ik al jaren niet gere den. Mijn pr? Ik zou het niet weten. Mocht ik hem zondag mogen rij den, dan gooi ik de beuk erin en probeer ik het maar zo lang mo gelijk vol te houden." Nee, hij doet niet aan het NK allround mee om te winnen, of om zich te plaatsen voor de wereldbekerwed strijd in Stavanger vol gende week. Maar dit moment van glorie neemt niemand Peter Groen, noch zijn moe der, meer af. Beste prijs, goede reis! o.b.v. 2 pers. incl. busreis en appartement ZATERDAG 23 JANUARI 2016 Gifbeker moei helemaal leeg door Arjan Schouten - Hein Otterspeer kan zijn teleurstelling nauwelijks verwerken na een val op de 1000 meter, foto Sander Chamid Hou je vasT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59