itie videowagen minder vaak in dan voorheen ZEELAND 11 #Twitter Marco 900 @MarcovdR Irene Moors na 26 jaar van RTL naar SBS. Hoe dom kun je zijn #RTL4 om haar te laten gaan. Weissensee Uw mening Online top 5 dPpzcredactie 58 kilometer per uur te hard re den. Van den Broecke: „Dat heb ben we officieel vastgelegd." An dere overtredingen brengt hij niet in rekening. „Met die rijont zegging erbij is dit een straf die al zwaar genoeg is." Na afhandelen van het papier werk willen de drie 'wel graag' hun video zien. Ze nemen plaats in de auto, halen hun smart- phones tevoorschijn en filmen hun overtredingen. Als dat is afge handeld, arriveert een kennis en kunnen ze de motoren op een aanhanger rijden. „Want zelf rij den, doe dat niet, dan bega je een misdrijf', waarschuwt Van den Broecke. „Dan ben je echt de lui." Bumperklevers Jarenlang was de onopvallende vi deoauto van de verkeerspolitie een geducht middel om bumper klevers en snelheidsmaniakken aan te pakken. Tot anderhalfjaar geleden reed die auto veel over de Zeeuwse wegen. Rudy van den Broecke is ervan overtuigd dat mede dankzij die videoauto het lukte enkele beruchte wegen minder gevaarlijk te maken. „We hebben de snelheid drastisch om laag gekregen." Maar sinds anderhalfjaar wordt de videoauto nog maar af en toe ingezet, wegens onderbe zetting en omdat er andere priori teiten zijn. Bij stevige verkeerson gevallen rukt steevast een team van de verkeerspolitie uit om het onderzoek te leiden. Dat vergt volgens Van den Broecke een dus ting Terneuzen gaat, het geluk dat hij net niet harder dan 170 rijdt over de A58. Een bestuurder van een bestelauto wordt wel langs de kant gezet, omdat hij continu zit te bellen. De onderne mer vertelt dat hij het zo druk heeft, dat hij onderweg wel moet bellen om ervoor te zorgen dat al les goed verloopt. Terug in de auto vertellen De Bruijn en Van den Broecke dat te lefoneren en appen in de auto niet is uit te roeien, ondanks het risico op een boete van 239 euro. „Een onuitroeibaar kwaad." Ze zien ook dat bestuurders steeds meer op tabiets bezig zijn. De Bruijn: „De complete administra tie wordt al rijdend bijgewerkt." Maar handsfree bellen is volgens hen ook risicovol. „We zien steeds meer onverklaarbare onge vallen. Mensen zijn tijdens het rij den zo afgeleid door andere bezig heden, dat ze echt onvoldoende opletten. En dat met een snelheid van 130 kilometer per uur." 'Mensen zijn zo afgeleid door andere bezigheden tijdens het rijden dat ze onvoldoende opletten' danig hoge inzet dat er maar wei nig tijd overblijft voor de videoau to. Hij betreurt dat, omdat hij vindt dat het voorkomen van on gevallen belangrijker is dan ach teraf vaststellen hoe een ongeval is gebeurd. Niet alleen de verkeersgroep is onderbezet, zo blijkt uit gesprek ken met agenten die langskomen op de nieuwe post van de ver keersgroep in Kruiningen. Ook bij tal van andere politiediensten speelt dat probleem. Zo zegt een agent van een basisteam dat hij graag naar de verkeersgroep wil overstappen, maar dat hij niet weg mag in verband met de be perkte sterkte van zijn eigen een heid. Bij andere Zeeuwse eenhe den is het volgens de agenten die aanschuiven op het Kruiningse bureau 'ook echt behelpen'. De videoauto rijdt die hele dag nog door Zeeland en West-Bra bant. De bemanning ziet veel mensen die te hard rijden. Maar vaak net niet hard genoeg om in actie te komen. Zo heeft een mo torrijder die van Vlissingen rich- ZATERDAG 23 JANUARI 2016 Irene Moors was vrijdag Tren ding Topic. Na maar liefst 26 jaar is ze overgestapt van RTL naar SBS. Hoe moet dat nu met Carlo? Is ze vrijwillig overge stapt? Is dit nieuws? Dit is een voorbeeld uit de reacties die er over op Twitter verschenen. Marco 900 vindt het vooral een slechte zet van RTL4. Onze sportverslaggever Roe land van Vliet is deze week in Oostenrijk om de Zeeuwse deel nemers aan de Alternatieve Elf stedentocht op de Weissensee te volgen. Enkele tientallen Zeeuwse schaatsers - profs en amateurs - rijden deze week de lange afstanden op het Oosten rijkse bergmeer. Van Vliet maakt verhalen voor de krant en houdt voor de website van de PZC een blog bij. Lees hoe het de Zeeuwse deel nemers vergaat op www.pzc.nl/weissensee Familie Jumelet uit Yerseke is bedreigd omdat ze zich inzet ten voor de komst van vluchte lingen. Op dit artikel kregen we veel reacties. S. vd Bakel zegt het zo: 'Of je nu voor of tegen bent; respecteer een ander en ga op een normale manier de dialoog aan. Kom je er niet uit, prima, ieder zijn of haar mening en laat het erbij. Deze dreige menten vallen net zo goed on der het inperken van de vrijheid van meningsuiting Juist door deze acties knalt de sa menleving in tweeën'. 1. Echtpaar Jumelet uit Yerseke bedreigd na actie voor vluch telingen (video) 2. Carnaval is leuk maar onge zond: bereid je lichaam voor 3. Sloopbedrijf Sturm en Dek ker uit Oostkapelle failliet 4. Snellere treinverbinding in luchtkasteel 5. Actie vóór de komst van vluchtelingen naar Yerseke Kijk op www.pzc.nl of facebook.com/depzc @pzcredactie hard rijdt: gepakt' Wie belt of appt achter het stuur, riskeert een boete van 239 euro. Erich de Bruijn, verkeerspolitie Betrapt door de politie. „Ik was juist zo trots dat ik de laatste tijd geen bekeuring had." foto's Emile Calon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43