Proef met winterterrassen op het Bellamypark Crowdfimding voor een zestig meter lang panorama langs het voetbalplein WALCHEREN 9 De Ichtusschool in Vlissingen gaat op pad om geld te vinden voor enorme muurschildering op het schoolplein. Ik vind het plein nu lijken op de luchtplaats van een gevan genis. Onze kinderen verdie nen meer dan dat." Al twee jaar probeert Agnes van der Veen met andere ouders en het team van De Ichtusschool in Vlissingen het ommuurde schoolplein wat op te vrolijken. Ondanks geduldig overleg met de gemeente strandden alle ideeën bij gebrek aan geld. Maar nu moet het lukken, zegt ze. De Goese kunstenaar Marcel Thelen blijkt bereid een ontwerp te maken en uit te voeren voor een eigenzinnig Vlissings panora ma op de zestig meter lange bak stenen muur bij het voetbalplein. Thelen heeft al diverse muurschil deringen op stapel staan in de wijk Groote Markt waar de school middenin staat. Dat plan maakt deel uit van de 'verbijzondering' van de wijk, waarbij de schilderin gen ook de passant van boulevard De Ruyter naar de binnenstad moeten leiden en vice versa. Kun stenaar Wim Hofman's beroemde kinderboekfiguur de 'Stoorworm' krijgt er een muurplaats, er ver schijnen duikers en zeebeesten en er is een gevel gereserveerd voor een doorkijkje in het verleden De binnenstad van Vlissingen is straks een soort openluchtgalerie voor de broers Thelen. naar het oude raadshuis van Vlis singen. Thelens broer Stephan, de maker van de schilderingen Vlis singen 700 en het Oog van CCXL doet mee in dat project, zodat de Vlissingse binnenstad straks een soort openluchtgalerie is voor de broers. Thelen wil bij aanvang van het nieuwe schooljaar beginnen. Voor die tijd moet de muur zijn gepre pareerd. Daar schieten de ouders bij te hulp. De kosten van de muurschildering wil de school bij Dat antwoordt het college van B en W op vragen van de WD-raadsfractie. Ondernemers aan het Bellamypark hadden ge vraagd om ook in de winter de stoelen, banken en tafels op het plein zelf te mogen laten staan, ter verhoging van de sfeer en om tegelijk geparkeerde fietsen te we ren. De proef blijft deze winter beperkt tot het Bellamypark, om dat daar geen verkeer langs de ter rassen rijdt. In maart wordt over legd met omwonenden en onder nemers. Terrasmeubels die weg waaien moeten zo snel mogelijk van de straat. Gevelterrassen zijn het jaar rond toegestaan in Vlissingen, ook aan de boulevards. Maar niet aan de straat- en zeezijde van november tot maart. Volgens de gemeente vinden ondernemers dat de ter rassen aan de zeekant te weinig opbrengen in de winter om de ge- bruiksbelasting in de winter te billijken. Daarbij wil de gemeen te geen 'verrommeling' langs de zeezijde door opgestapeld terras- meubilair. De algemeen plaatse lijk verordening is al verruimd om de terrassen aan de overzijde van de straat bij zacht weer te kunnen benutten tot november - en nog langer ook, omwille van de zonnige decemberdagen. Nu zijn de hangende terrassen leeg - op die van Waterfront na. Boule vardondernemers mopperen wel over oneerlijke concurrentie met de binnenstad. Maar, zegt de ge meente, de boulevards zijn van het waterschap en dat moet het ook nog goedvinden. U* R/l&rhW/trlc Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen versluis willeboer elkaar krijgen via crowdfunding: de ouders en de kinderen gaan vierkante meters aan de man brengen voor 25 euro het stuk. De gulste gevers zien straks hun naam aangebracht bij de schilde ring. Vanaf februari komen ouders en kinderen op allerlei manieren in actie, met als grote afsluiting de fancy fair op het eindfeest van het schooljaar op 27 juli. Er moet ze ker vijfduizend euro worden ge vonden. „De eerste giften zijn al binnen", vertelt Agnes van der Veen. Het plein is vrij toeganke lijk, dus de schildering aan het Waaigat kan straks door iedereen worden bekeken. ZATERDAG 23 JANUARI 2016 Het ontwerp dat Marcel Thelen maakte voor de panoramamuur: een walvis en een tafereel herkenbaar van de haven en de rede. foto projectleiding Underdog Buro Kunst Markt Een Thelen op de muur door Claudia Sondervan door Claudia Sondervan VLISSINGEN De terrassen mogen deze winter op proef op het Bel lamypark blijven staan. In maart kijkt de gemeente Vlissingen of mogelijk in heel Vlissingen, ook op de boulevards, winterterrassen aan de straatzijde mogelijk zijn. De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Kasteelstraat 48 Vlissingen Nu tijdelijk vrij op naam! Ruime tussenwoning In het centrum Zonnige stadstuin Ruime woonkamer Diverse mogelijkheden IHIIMA Prijs I 19.000,- v.o.n. ACADEMY De kinderen met hun muurwens. Achter hen Agnes van der Veen en school directeur Sam Gideonse. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41