Wie heeft kastanje op zijn kerfstok? Veerseweg op de schop OPRUIMING 8 WALCHEREN 20% extra korting 9P laatste deel opruiming joosse Amerikaanse band in Schuttershof Start: zaterdag 23 januari 2016 di. 26 I wo. 27 I do. 28 1 vr. 29 1 za. 30 banken, fauteuils, tafels, stoelen, kasten, lampen, accessoires en vloerkleden In de regio Workshop eigenaar van monument Benefietconcert voor Scheldekat Mijn dorp, mijn stad Regiobijeenkomst Milieufederatie Bonhoeffer matinee in Middelburg Zondag door Maurits Sep MIDDELBURG Of de monumentale kastanje op het Middelburgse Tym- paanplein nog te redden is? Wet houder Arjan Beekman hoort het komende week van een bomendes- kundige. „Op dit moment kunnen we niks doen om de kans op overle ven te vergroten." De boom is met een scherp voor werp - een bijl of een hakmes, ver moedt Beekman - rondom be werkt. De gemeente heeft aangif te gedaan bij de politie, maar die heeft nog geen spoor van een da der gevonden. „Er zijn geen bruik bare tips binnengekomen, maar getuigen kunnen zich nog steeds De kastanje op het Tympaanplein is moedwillig rondom ingesneden. melden", zegt woordvoerder Wil lem van Hooijdonk. Begin deze week heeft een bo- mendeskundige de kastanje onder zocht, vertelt Beekman. „Volgens hem is er nü niks aan te doen om de kans op overleven te vergroten. De schade is een paar weken oud en dus al ingedroogd." Komende week verwacht de wethouder tips van de deskundi ge over maatregelen voor de lange re termijn. „We hebben gevraagd naar de toekomstverwachting: is dit het einde van de boom of kun nen we hem nog redden? We krij gen ook een rapport over de scha de, zodat we die op de dader kun nen verhalen als die wordt gepakt door de politie." Beekman sprak eerder de ver wachting uit dat de boom niet te redden is. De dader heeft zo diep op de stam ingehakt, dat de sap stromen zijn onderbroken. Dat be tekent dat de kastanje binnen twee jaar sterft. Hij blijft erbij dat er sprake is van opzet. Suggesties die op internet rondgaan dat er mogelijk per ongeluk schade is ontstaan aan de boom door het op bouwen en afbreken van terrasten ten tijdens de feestdagen, wijst hij af. „We hebben juist met de ten tenbouwer constructief overlegd om te voorkomen dat er schade zou ontstaan. Dus nee, daar komt het niet door. Gezien de tijd die is verstreken, is de schade wel aange richt toen de tenten er omheen stonden. De kwaadwillende kon zich aan het zicht onttrekken." MIDDELBURG. De Veerseweg in Middelburg wordt tussen maart en mei opnieuw ingericht. Daar voor is samen met de bewoners een plan gemaakt. De Veerseweg was de doorgaan de route naar Veere, maar is dat niet meer sinds de openstelling van de nieuwe N57. Daarom kan de snelheid omlaag. De PvdA stelde onlangs schrif telijke vragen aan het college van B en W over de werkzaamheden aan de weg. De afgelopen tijd is al gewerkt aan kabels en leidingen. Waarom, vroeg de PvdA zich af, is dan niet meteen ook begonnen met de herinrichting? Volgens B en W kon dat niet, omdat voor het ondergrondse werk aan de kabels en leidingen veel tijd en ruimte nodig is. En als dat klaar is, moet de grond inklin ken. Het herinrichten van de Veerse weg tussen de Nassaulaan en de Veersesingel moet daarop wach ten. Het asfalteren moet ook ge beuren als het warmer is dan tien graden. Bovendien zouden de be woners te veel overlast hebben als alle werkzaamheden tegelijkertijd zouden worden uitgevoerd. Dan was de straat met de feestdagen opgebroken geweest, en dus onbe reikbaar. INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden www.joosseinterieurs.nl MIDDELBURG Middelburg groene monumen- tenstad houdt vandaag een work shop voor eigenaren van een mo nument. De workshop is erop ge richt hoe mensen subsidie kun nen aanvragen op houtpelletka- chels, zonneboilers en warmte pompen. Deze subsidie bedraagt 500 tot 3500 euro. Tijdens de workshop delen deelnemers de ervaring over het goed toepassen van deze installaties in de eigen situatie. De subsidieregeling wordt toegelicht en er wordt ge keken of er animo is voor geza menlijke inkoop. Middelburgse eigenaren van monumenten, die mee willen doen aan de work shop, kunnen zich aanmelden bij groenmonumenten@zeeland net.nl. De workshop begint om 10.00 uur. Toegang is gratis. Locatie is Koe poortstraat 15. MIDDELBURG Café Ut Babbelaertje in Middel burg houdt vrijdag een benefiet concert om geld in te zamelen voor Stichting Scheldekat. Stichting Scheldekat verzorgt projecten voor zwerfkatten in Zeeland. Door middel van vang en castratie-acties worden zwerf katten gevangen en gecastreerd. Ook worden tamme katten her plaatst bij kattenliefhebbers en worden kittens tot een leeftijd van drie maanden gesocialiseerd en eveneens ter adoptie aangebo den. Stichting Scheldekat bestaat volledig uit vrijwilligers. De orga nisatie kan alleen nog bestaan dankzij giften. Vandaar de bene fietavond. Alle opbrengsten gaan naar de stichting. Voor 10 euro krijgen de bezoekers vier arties ten te zien: Anny, Starlight, Stan Verbraak en Bonnie St. Claire. De avond begint om 20.00 uur. MIDDELBURG De Zeeuwse Milieufederatie wil dinsdag met inwoners van Walcheren in gesprek over loka le ontwikkelingen tijdens een regiobij eenkomst. De avond is voor iedereen toe gankelijk, dus ook voor niet-le- den. Tijdens de avond worden de plannen van de ZMf voor 2016 toegelicht. Bezoekers kun nen ook zelf onderwerpen aan dragen. De bijeenkomst wordt gehou den in Palet Wijkcentrum in Middelburg en begint om 19.30 uur. MIDDELBURG Dirk Jan Warnaar brengt mor gen muziek geïnspireerd op Bon hoeffer ten gehore in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Dietrich Bonhoeffer (1906-1945) behoort tot de grote denkers van de Euro pese cultuur. Hij nam deel aan het Duits verzet tegen het Hitier- bewind. Dirk Jan Warnaar, orga nist en pianist, heeft op teksten en gedichten van Bonhoeffer mu ziek gecomponeerd waardoor de ze vorm en inhoud krijgen. Mor gen om 15.00 uur brengt hij deze ten gehore in de Nieuwe Kerk. Toegang is gratis. MIDDELBURG De Amerikaanse band van drummer Bobby Previte, Bob by Previte the Visitors, treedt op zondag 31 januari op in Middel burg. Previte speelde eerder op het International Jazz Festival Middel burg en werkte samen met Robert Altman, John Adams, Tom Waits, Jo hn Zorn, Wayne Horvitz en Elliot Sharp. Zijn nieuwe band The Visitors laat om 15.30 uur van zich horen in Schuttershof in Middelburg. De en tree bedraagt 12,50 euro. Zaterdag MIDDELBURG Koepoortstraat 15, 10.00-11.00 uur - Workshop voor monumenteigena ren die comforta bel en betaalbaar willen wonen; 't Gasthuis, Noord- poortplein 2, 14.30-16.30 uur - Alzheimer Café Walcheren met als gastspreker Jen ny Mott; Cinema Middelburg, 19.00 uur - Vertoning Le Tout nouveau testament; 21.30 uur - Vertoning Son of Saul; Stads schouwburg Mid delburg, Molenwa ter 99,15.00 en 20.00 uur - Dans voorstelling door Dance Center Daz zle. OOST-SOUBURG Podium Razzma tazz, Middelburg sestraat 113, 20.30 uur - Optreden Ac cordeonist Munne- ly Gitarist Mac- Gowan. OOSTKAPELLE Sportpark Duin helm, Magnolia laan 33,14.00 uur - Start Trimloop, voor iedereen die graag wil hardlo pen, keuze uit één, twee of drie ronden van 3,3 ki lometer. SEROOSKERKE Oude Brandspuit huis, vanaf 14.00 uur - Statbijeen- komst van viering 50-jarig jubileum grote gouden mun- tenvondst, met om 15.00 uur - Opening expositie Mart Olijslager. SINT LAURENS Historische Dorps kerk, Van Citters- straat 69, 15.00-17.00 uur - 'Sale Away', Gea en André Kappert Munk verkopen schilderijen, teke ningen en textiele werken, opbrengst voor financiering van herstel van de ramen in het kerk gebouw. VLISSINGEN De Herberg, Bel- lamypark 151, 14.00 uur - Lezing Adrie Hoefkens over zijn pelgrims bezoek aan Santia go de Compostel- la; Sint Jacobskerk, 15.00-17.30 uur - Milleniummarkt; 19.00-21.00 uur - Optreden U2 Pro jectkoor Walche ren; VTV Ge bouw, Baskenburg- pad 12,20.00-23.00 uur - Bingo Avond de Doordouwers; Go(o)dtimes Cen trum, 20.00 uur - Xpect Jeugdevent met optreden van de band 'Rise Up'; CCXL Theater, Spuikomweg 1, 20.15 uur - Caba retvoorstelling Pie- ter Vereist en Kiki Schippers; Café de Concurrent, Bel- lamypark 22, 23.00 uur - Optreden van de band 'Fooi Moon'. WESTKAPELLE Oude Zandweg, 12.40 uur - Offi ciële opening ver nieuwde brand weerkazerne. MIDDELBURG Nieuwe Kerk, On der den Toren 1, 15.00-17.00 uur - Muzikale ode aan Dietrich Bonhoef fer, door Dirk-Jan Warnaar (pianist), Vocalgroup Chant- dante, Kees de Bruijn (tenor) en Mirjam Vos (Viool); Cinema Middelburg, 15.00 uur - Vertoning 'Life'; Stads schouwburg Mid delburg, Molenwa ter 99,15.00 uur - Dansvoorstelling Dance Center Daz zle; Kloveniersdoe len, Achter de Houttuinen 30, 15.30 uur - Con cert Chantal Acda. VLISSINGEN Speelhuus Ter Ree- de, Vredehoflaan, 11.30-12.30 uur - Concert Martijn Sanders Natalia Pavlova; CineCity, Spuikomweg 1, 15.00-16.30 uur - Theatervoorstel ling 'Hoe mooi al les'; St. Jacobskerk, Oude Markt 2, 15.30 uur - Optre den Ensemble Ze- firo. ZOUTELANDE PKN kerkgebouw, 19.30 uur - Zanga vond Ger. Gem. Meliskerke, zowel koor- als samen zang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40