Boulevardbomen ruimen het veld 20 Debat over IS in Goes Pi/£ P. VAN EIJZEREN B.V. Niet bedreigendebatteren Folders Voetbalbond wil amateurclubs 2 ZEELAND Voor discriminatie staat een schorsing van 6 tot en met 10 wedstrijden. KNVB ziet stijging aantal incidenten. COMMENTAAR Tot afgelopen donderdagavond zullen veel Zeeuwen het idee hebben gehad dat deze provincie over het alge meen mild is over de opvang van vluchtelingen. Rellen als in Oranje en Geldermalsen zijn hier toch ondenk baar? Nou nee. In Yerseke is nog helemaal geen concreet plan. Maar zelfs een volstrekt eerbare handtekeningenactie vóór op vang leidt er al tot een felle reactie. Vuurwerk, eieren en een dreigbrief. Zo'n anonieme en onredelijke aanval, hoe onbeholpen ook, hakt erin. Het gaat je niet in de kouwe kleren zitten. Anneke Jumelet is voorstander van de opvang van enkele tiental len vluchtelingen in het mossel dorp. Of haar pleidooi voor het ge bruik van het oude zorgcentrum Vredelust praktisch uitvoerbaar is, doet hier niet ter zake. Jumelet is gewoon een bewoonster die zich inzet voor een goed doel. Wie dat anders ziet, mag zich na tuurlijk verzetten. Dat is zelfs wenselijk. Want een publiek de bat helpt het gemeentebestuur een goede beslissing te nemen. In Yerseke blijft het hopelijk bij dit incident. Het geeft de burger moed, dat ook tegenstanders van een eventuele opvang de bedreiging veroordelen en Anneke Jumelet sterkte toewensen. Zó moet het debat worden gevoerd. Op een enkele onverlaat na zit Yerseke nog op het goede spoor. Op een enkele onverlaat na zit Yerseke nog op het goede spoor VLISSINGEN. Flemming Bleijen- berg van restaurant Solskin had wel zeventig duindennen kunnen wegzetten aan de Vlissingse boule vards. „Ik heb duizend reacties ge had van mensen die een boom wilden sponsoren. Die bewaar ik." Maar de kweker komt de duinden nen alweer ophalen. De naalden worden bruin door de zoute wind. „Ze lopen wel weer uit met verse naalden, maar op zo'n promi nente plek moeten ze er altijd goed uitzien. Bovendien eist de ge meente dat de bakken bij boule vardevenementen weggaan. Dat kan ik er niet bij hebben op de drukste momenten van het jaar. En de gemeente wilde ook niet helpen met water geven." Bleij en- berg zint op nieuwe ideeën voor levendiger boulevards. „Met Jaap Ventevogel denk ik na over een stichting voor de boulevards." Almanak Het ongeluk, eerder deze week bij IJ- zendijke, was nou niet direct iets om grappen over te maken. Toch gebeur de het, op het soms zo sombere nota riskantoor in Zeeuws-Vlaanderen. Eén van de kandidaat-notarissen her kende de herkomst van de vrachtwa gen, die door de ijzel wegggleed en een dijkhuis ramde, aan het opschrift. „Hé", zei hij wijzend op de foto, „die bezorgt pakketten met folders en huis- aan-huisbladen." Om er grinni kend aan toe te voegen: „Nou in dit geval huis-in-huisbladen!" Een colle ga: „Ja, en op de brievenbus zat nog wel een sticker 'Nee tegen reclame'. Geef mening over dienstverlening De gemeente Middelburg vraagt haar inwoners naar een oordeel over de kwali teit van de gemeentelijke dienstverlening. Inwoners kunnen hierover meeden ken op het online inwoner panel. Vanaf 18 januari staat het onderwerp dienst verlening centraal. De ge meente hoopt zo een beter beeld te krijgen van wat er leeft in de samenleving en kan haar beleid of activitei ten daarop afstemmen. Deelname aan het online panel is anoniem. Aanmel den kan op zeepeil.nl. Compliment voor Ravenstein De Ravensteinschool is na een jaar niet langer een zwakke school, volgens de Onderwijsinspectie. Eind 2014 kreeg de school een tijdelijke aanwijzing als 'zwak', maar dat heeft de inspectie nu geschrapt na een onderzoek naar de kwaliteitsverbetering in de school. De inspectie consta teert een flinke vooruit gang in de kwaliteit van het lesgeven en het beheer van die kwaliteit. Daar naast complimenteert de inspectie de school met het sociale klimaat. SP twijfelt over drukte MuZeeum De SP wil inzage in de fi nanciële gegevens van het Maritiem MuZeeum in Vlissingen. In vragen aan het college wil SP-raadslid Petra Coret weten of het bij de opgegeven bezoekers aantallen wel om betalen de bezoekers gaat. Coret, zelf vrijwilliger bij het Mu Zeeum, zet ook vraagte kens bij de 5000 bezoekers aan de Oranjemolen. De toegangsteller werkte im mers niet en het Mu Zeeum laat de molen onbe mand open, stelt zij. Meldpunt fietsvoetveer Mensen die goede ideeën hebben over de toekomst van het fietsvoetveer tus sen Breskens en Vlissin gen, kunnen die kwijt via een meldpunt dat is inge steld door het CDA Sluis. De partij vraagt vooral om suggesties om de verlieslij dende verbinding rendabe ler te maken en meer passa giers te trekken, bijvoor beeld door voertuigen met een kleine motor toe te staan. oetbal is volkssport nummer één en daardoor ook een di recte afspiegeling van de maatschap pij. En helaas weten we dat het aantal racistische incidenten in Nederland stijgt." De KNVB is niet verrast door het onderzoek van de PZC waaruit blijkt dat veel amateurvoetballers met ra cisme of discriminatie te maken krijgen. Een onder zoek van het Verwey-Jon- ker Instituut in opdracht van de Anne Frank Stich ting geeft een zelfde beeld over de hele sa menleving. In een publicatie van vorige maand wordt gemeld dat racisme en discriminatie in Nederland toeneemt. In de regio Zeeland-West-Brabant is de stij ging het sterkst. Voetballers die zich schuldig maken aan discriminatie wacht een tuchtrechtelijk proces, laat de KNVB in een reactie weten. Als dit gebeurt op de velden, is er voor een scheidsrechter maar een straf mogelijk: veldverwijde- ring. Voor discriminatie staat Voetbal is volkssport nummer één en daardoor ook een directe afspiegeling van de maatschappij. een schorsing van 6 tot en met 10 wedstrijden. „Eén van de mooie elementen van voetbal is dat het iedereen uit onze samenleving verbindt. Iedereen zit naast elkaar in de kleedkamer of staat naast elkaar langs de lijn. Ongeacht afkomst, huidskleur, religie, geslacht of seksuele voorkeur. Elke vorm van racisme vinden we dan ook verwerpelijk." De KNVB is duidelijk als het gaat over racisme in het voetbal. Toch kreeg de voetbalbond veel kritiek, omdat volgens critici een duidelijk protocol ontbreekt over hoe om te gaan met oerwoudge luiden. De verantwoording daar voor wordt bij de thuisspe- lende club ge legd, bleek tij dens de wed strijd ADO Den Haag - Ajax. „Onze rol bestaat vooral uit het vergro ten van de be- wustwor- ding", laat een woordvoerder we ten. „Enkele voorbeelden daar van zijn dat het onderwerp on derdeel is van trainersopleidin gen, we themadagen organiseren en we amateurverenigingen op verzoek ondersteuning bieden bij vraagstukken als 'hoe om te gaan met verschillen binnen een vereniging'." Hoeveel racistische inciden ten er zijn op het voetbalveld, kan de KNVB niet zeggen. „De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat het lastig is concreet cijfers uit het systeem te halen. Er worden 750.000 wedstrijden per jaar ge speeld en bij het staken van wed strijden kan 'discriminatie' on der meerdere noemers vallen. Denk bijvoorbeeld aan 'staken vanwege wanordelijkheden'. Bo vendien worden niet alle gedra gingen van het publiek geregis treerd. En aangezien er vaak geen camera's op staan, zoals laatst wel bij ADO Den Haag - Ajax, is daarvan een aantal noe men lastig." GOES. Tweede Kamerlid Harry van Bommel (SP) komt maandag avond 1 februari naar hotel Ter minus in Goes om te spreken over de opkomst van terreurorga nisatie IS en de gevolgen daar van voor Irak, Syrië en Turkije. De SP is tegen de Nederland se luchtaanvallen op IS. Naast Van Bommel zal ook de Koerd Younis Lutfula (oud-Statenlid voor de SP in Utrecht) deelne men. Het debat begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. hydrauliekslangen hydrauliekcilinders door Claudia Sondervan Na halfjaartje zeewind worden de naalden bruin, foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN SLUIS www.CDAsluis.nl Elke vorm door Eldridge Pentury en Maurice Steketee V Sinds 2010 zijn er in Zeeland twintig sportgerelateerde aangiftes gedaan bij het discriminatiebureau. Quistenburg 21 4454 PZ Borssele Tel.: (0113)352040 Fax:(0113)352259 Email: info@vaneijzeren.nl MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Internet: www.vaneijzeren.nl en nieuw op maat, klaar terwijl u wacht! bezoek onze stand op de Technische vakbeurs in de Zeelandhallen 16-18 februari! revisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34