71% 29% TO©S 'Dertigplussers rijden nog met een slok op' Slapende vleermuizen worden stilletjes geteld w. Dezelfde 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Sportwedstrijden moeten gestaakt worden bij racisme. Uw Mening ONEENS paul kusters Onderhoud aan A58 Extra info bij omroep Protocol Thyrax zaterdag Maikel Harte Het blijft iets vreemds dat er ie mand in de buurt woont met precies dezelfde naam als ik. En dan ook eens nog precies hetzelfde geschreven. Er is name lijk nog een Maikel Harte, wonen de te Biervliet. Een aardige kerel, hij is docent op praktijkschool De Sprong. Hij heeft altijd meer 'last' van verwarring gehad dan ik. In de hoogtijdagen van De Lamaket- ta's: het bandje waarin ik vroeger zanger was, en waarmee we ieder weekend wel optraden, werd hij Gevolg was wel dat ik moest uitleggen dat ik geen docent gezonde voeding ben geworden nog wel eens thuis gebeld of hij kon komen optreden en of er nog cd's te koop waren. Hij vertelde eens dat hij reserveerde op een camping aan de kust, waar ze met een dachten dat ze een entertai ner voor in de kantine in huis had den gehaald. Op een gegeven mo ment stond hij eens in de krant als lid van de dorpsraad van Bier vliet. Dat heb ik dan weer gewe ten. Meteen had ik commentaar: „Jie woon in Terneuzen, moe je dan jun eigen oek nog mee Bier vliet gaon bemoeien?!" Ik ben al lang blij dat hij een brave vent is, stel je voor dat hij een crimineel zou zijn, dan kreeg je vervelende praatjes. Van de week was er weer eens verwarring. Dinsdag stond hij in de (Zeeuws-Vlaamse editie van) PZC, omdat hij er als docent van De Sprong voor zorg de dat alles wat de leerlingen er aten en zelf kookten, voldeed aan de richtlijnen van het Voedings centrum. Ze eten en koken er te genwoordig 100% gezond. Een fris drank- en snoepautomaat was er ook al niet meer. De Sprong heeft daarom de Schoolkantine Schaal van het Voedingscentrum gekre gen. Dat heeft deze Maikel Harte mooi voor elkaar. Gevolg was wel dat ik op straat, bij de bakker, en zelfs ten overstaan van collega's moest uitleggen dat ik geen do cent gezonde voeding ben gewor den en dat er dus nog een Maikel Harte rondloopt. Eén opmerking was toch wel erg confronterend: „Tja, ik dacht al: jij en gezonde voeding, dat is toch een erg ongeloofwaardige combi natie." Zeeland heeft een échte intercity nodig. toosenhenk.nl D IRENE MOORS WEG EIJ RTL Rijkswaterstaat voert zon dagmorgen 31 januari van 8.30 tot 11.30 uur onder houdswerkzaamheden uit aan de A4/A58 in de rich ting van Rotterdam. Tij dens deze werkzaamheden is oprit 28 Bergen op Zoom naar Rotterdam afgesloten voor al het verkeer. Auto mobilisten moeten reke ning houden met omleidin gen. Dat kan leiden tot een extra reistijd van tien mi nuten. Gele borden geven de om leidingsroutes aan. Bij slecht weer gaan de werk zaamheden niet door. Kijkers van Omroep Zee land kunnen voortaan meer nieuws en extra afle veringen oproepen door op de rode knop van de af standsbediening te druk ken. De nieuwe functionali teit is beschikbaar voor wie een basisabonnement bij Delta heeft. Ook is het noodzakelijk verbinding met internet te hebben, via smart-tv of een decoder die HbbTV-signalen (Hy per Broadcast Broadband TV) doorgeeft. Net als ADRZ past zieken huis ZorgSaam het proto col voor schildklierpatiën ten aan. Vanwege het te kort aan Thyrax Duotab moeten veel patiënten over stappen op een ander medi cijn. Zes weken na de over stap controleert ZorgSaam de bloedwaarden om te kij ken hoe dat uitpakt en of de medicatie moet worden aangepast. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Het idee dat verkeersdeelnemers na jaren van campagnes van poli tie en Veilig Verkeer Nederland nuchter achter het stuur kruipen, verwijst hij naar het rijk der fabe len. Uit zijn cijfers blijkt dat jon geren inderdaad nauwelijks nog alcohol drinken als ze zelf rijden. Maar dertigplussers durven nog steeds met een stevige slok de weg op te gaan. „Opvallend ge noeg zijn vrouwen bezig aan een inhaalslag. Bij controle treffen we regelmatig vrouwen aan die te veel hebben gedronken. En als het om alcoholovertredingen gaat, blijft Zeeuws-Vlaanderen op de eerste plaats staan." Vorig jaar hield het verkeers- team 158 dronken rijders aan. Ver geleken met de 300 die enkele ja ren geleden werden betrapt, lijkt dat een hele forse daling. Maar dat is maar schijn, aldus Walhout. „We controleren veel minder." De oorzaak? „We zitten met te weinig mensen en moeten veel andere dingen ook doen. Zeeland is een provincie waar veel fiets- wedstrijden worden verreden. Omdat wij die moeten begelei den, blijft er in het voorjaar geen tijd over voor alcoholcontrole." Afleiding is naast drank een belangrijke oorzaak van ongeval len. Bestuurders blijven bezig op hun smartphone, tablet of ande re stukjes elektronica. „Dat pro bleem wordt alleen maar groter. Pas hadden we een verkeersonge val waarbij een nieuwe grote 'Opvallend genoeg zijn vrouwen bezig aan een inhaalslag. We treffen regelmatig vrouwen aan die te veel hebben gedronken' Louis Walhout, verkeerspolitie vrachtwagen was betrokken. De chauffeur zat tijdens het rijden al zijn knopjes uit te proberen en lette niet meer op de weg." Vol gens Walhout denken bestuur ders ten onrechte dat ze 'onein dig kunnen multitasken. „Dat is een grote zelfoverschatting." Het verkeersteam van de poli tie zit sinds kort weer in Kruinin- gen. Het nieuwe pand werd giste ren officieel in gebruik genomen. Momenteel kampt het team nog met een onderbezetting. Wal hout verwacht dat dat over een halfjaar voorbij is. Binnenkort worden in het kader van reorgani satie veel agenten overgeplaatst. -V* VLISSINCEN. De wintertelling van vleermuizen is in volle gang. Het ideale seizoen, omdat vleer muizen door hun winterslaap op één plek blijven hangen. Als het lukt om die plek te ontdekken. Vleermuizen tellen, vergt be hoorlijk wat inspanning. Dat is te zien aan de foto's die Marijke Lieman gisteren deelde op Twit ter. Ze is boswachter bij Staats bosbeheer en hielp haar collega's op Walcheren een dagje met tel len. De zoogdieren zoeken een verborgen plekje uit waar ze hun winterslaap kunnen houden. In bunkers of een holle boom, bij voorbeeld. Nanning-Jan Honingh van Stichting Landschapsbeheer Zee land coördineert de telling en verzamelt alle gegevens van de vrijwilligers uit de provincie. Zij moeten hun werk voorzichtig doen om de slapende vleermui zen niet te storen. „We mogen niet met te veel mensen de bun kers in, we mogen niet te veel licht gebruiken en niet te veel ge luid maken." Vleermuizen zijn in Zeeland niet bijzonder goed vertegen woordigd. De aantallen schom melden van 2011 tot 2015 tussen de vijf- en zevenhonderd vleer muizen, tegenover 4000 in kop loper Limburg. In heel Neder land zijn vorig jaar zo'n 17.000 vleermuizen geteld, volgens een rapport van de Zoogdiervereni ging. De huidige telling is eind december begonnen en duurt tot 15 februari. Honingh voor spelt dat de cijfers stabiel blijven. 534 reacties r ONTSLAGEN? MEE MET tsE VUT. WAMT ZO HEET S&S6 IM HILVERSUM, EM OMROEP MAX IS STRAKS HAAR PEMSIOEM. VLISSINCEN OOST-SOUBURG TERNEUZEN BURGH-HAAMSTEDE Connor Kruithof krijgt in een dag duizend euro Connor Kruithof (16), de transgender die via internet geld ophaalt voor zijn borst- amputatie, heeft in een dag meer dan duizend euro ge kregen. Hij denkt vijfdui zend euro nodig te hebben om de kosten van de opera tie te dekken. Deze week vroeg hij aandacht voor zijn probleem en dat werpt zijn vruchten af. Inmiddels is er ruim 1200 euro gedoneerd. CoFundMe.com/HelpConnorLive door Emile Calon KRUININGEN. Alcohol in het ver keer blijft een probleem, zegt Louis Walhout. De chef van de verkeerspolitie zegt dat in de tweede helft van 2015 een aantal dodelijke ongevallen is gebeurd waarbij alcohol 'absoluut' een rol speelde. Zeeland 10/11: 'Je weet het, één keer word je gepakt' 7W „De wintertelling van vleermuizen vraagt enige flexibiliteit", zegt bos wachter Marijke Lieman over haar foto van Nanning-Jan Honingh. door Elodie Kint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2