i wwmM mmm lip; 14 NIEUWS (Vf De Nederlandse kust mag toch niet worden volgebouwd. Opluchting overheerst, wantrouwen blijft. eknnpiFnFAi mT^ aanbiedingen alleen KUUrJbUcAL.NLJ DIT WEEKEND GELDIG 99,95 55% €55,- korting Nu slechts 44,95 Medisana* Medisana" r-55% €109,95 55% €60,- Nu slechts €49,95 39,95 55% €22,- korting Nu slechts €17,95 Medisana" -50% €149,95 50% €75,- Nu slechts 74,95 Medisana Medisana 79,95 50% €40,- Nu slechts 39,95 Medisana n r-55% 39,95 55% 22,- Nu slechts 17,95 - A W V- 'JCfcf-'-ï Ze zijn er nog lang niet gerust op, de Zeeuwse camping houder en de hotel ier. De dreiging dat de kust volgebouwd wordt mag dan geweken zijn, nu moeten de plannen voor tijdelij ke strandhuisjes nog van tafel. „Want diep van binnen wil een mens ook eens alleen kunnen zijn, in stilte." Ze wonen allebei op Schou- wen-Duiveland, het meest noor delijke van de Zeeuwse eilanden. De één heet Jacques Middelhoek, is 52 en runt camping In de Ap pelwei in Burgh-Haamstede. De ander is Jim Sleicher (59), eige naar van hotel-pension Diepe in Renesse. De favoriete plek van Middel- hoek: de hoge duinen bij Westen- schouwen. Dit stuk Schou- wen-Duiveland is echt onverge lijkbaar met de schatkamer die de Nederlandse kust al is. Hier spot je meer dieren dan mensen: reeën en damherten in de dui nen. In de lucht: de strandple- vier, een jan van gent, een dwerg stern. Maar ook: de bontbekple- vier, duikers, een grote stern. En in het water, op een geluksdag: zeehonden. Dan is het uitzicht op de Oosterscheldekering ook nog eens indrukwekkend. Eigen waarneming, op een van de heetste dagen van vorige zomer: alle ruimte op het strand voor de enkele badgast. Een onge hoorde stilte, omdat het strand op dit eiland maar een beperkt aantal opgangen kent. Wat zijn de mannen hier in de duinen, een van de breedste stro ken van de gehele Nederlandse kust, opgelucht door het besluit van minister Schultz van Haegen om de regels voor bouwen aan de kust niet te versoepelen. Eind vorig jaar leek het erop dat ze de gemeenten zelf wilde la ten beslissen over het al dan niet bouwen aan zee. Toen gingen bij Middelhoek en Sleicher alle alarmbellen nog harder af dan dat ze sinds juni al rinkelen, toen Middelhoek ontdekte dat een pro jectontwikkelaar op het gemeen tehuis zijn ideeën over strand huisjes op het weidse, stille strand mocht achterlaten. Hij startte een burgerinitiatief tegen de plannen, schreef een petitie. Nederig Sleicher was de eerste onderteke naar. „Niet omdat we bang zijn voor concurrentie. Ik heb slechts negen kamers, die komen in het seizoen altijd vol." Middelhoek knikt: „We hebben maar 25 staan plaatsen en hebben over klandi zie ook niet te klagen. Gasten ko men bij ons allebei graag terug, dat is de truc. Nee, het gaat ons echt om de natuur, we mogen best nederig zijn naar haar. We hoeven niet alles in te pikken." Als de dood zijn ze voor Bel gische en Spaanse toestanden: waar de kust, zeker bij de be bouwde kom, is volgeplempt met massieve torenflats en reusach tige hotels. Die vrees is weg nu Schultz van Haegen haar voorstel heeft ingetrokken. Blijft over: de, in hun ogen, 'oprukkende ter reur' van de tijdelijke vakantie huisjes op het strand. Hek van de dam Middelhoek: „Wij zijn mordicus tegen elke vorm van bebouwing. Want als we iets tijdelijk toe staan, is het hek van de dam. Kijk eens in Zeeuws-Vlaanderen, bij Cadzand. Eén lang lint van die va kantiewoningen. Het is geen ge zicht, het landschap verandert in grijpend." Een woordvoerder van de ge meente Schouwen-Duiveland laat weten dat het voorstel voor zomerse strandhuisjes het 'waar schijnlijk niet gaat halen in de ge meenteraad'. Middelhoek: „Wij zijn bang dat het allemaal een rookgordijn is. In het verkiezingsprogramma van Leefbaar Schouwen-Duive land was opgenomen dat elke vorm van kustbebouwing tot 2040 verboden zou zijn. Maar toen er een projectontwikkelaar met een zak euro's langskwam, lag het opeens helemaal anders voor die partij." Allebei hebben ze een flinke Belgische klantenkring, die in ei gen land de volgebouwde kust mijdt. Sleicher: „Want hier kun nen ze nog alleen zijn, in stilte." Massagemat MM825 Verhelpt vermoeidheid, stijfheid, lichamelijke klachten en meer! Warmtefunctie zorgt voor extra rustgevend gevoel Inclusief afstandsbediening voor extra gemak 4 massagezones: bovenrug, onderrug, bovenbenen en onderbenen Adviesprijs Korting U bespaart: Wake-up Light WL450 Iedere dag perfect uitgerust door zonsopgangsimulatie Wekfunctie met Radio, natuurlijke geluiden of alarm Met duurzame, energiezuinige LED-verlichting De wekker van de toekomst voor een lage prijs korting Adviesprijs Korting U bespaart: Infrarood Thermometer TM 65e Meet de lichaamstemperatuur via het voorhoofd Ook geschikt om b.v. omgevings- en vloeistof-temperatuur te meten Zeer eenvoudig en betrouwbaar in gebruik Erg kindvriendelijk Adviesprijs Korting U bespaart: korting Shiatsu massagekussen MC 812 4 roterende Shiatsu massagekoppen Voor een ontspannende nek- en rugmassage Extra roodlicht- en warmtefunctie Handig voorthuis en onderweg: inclusief autoadapter Adviesprijs Korting U bespaart: Luchtbevochtiger AH 660 Altijd de juiste luchtvochtigheid in huis of op kantoor Ideaal voor lensdragers en mensen met luchtwegproblemen/astma Voorkomt een hoop lichamelijke klachten Zeer efficiënt en stil Adviesprijs Korting U bespaart: korting korting Nekmassage Apparaat NM870 Stress zal verdwijnen als sneeuw voor de zon Geschikt voor nek en schouders Ergonomisch design, geschikt voor iedereen Met warmte functie voor extra effectiviteit Adviesprijs Korting U bespaart: BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RpberPoy vMkeur NIET TEVREDEN? GELD TERUG! 3ff/ yf door Jeroen Schmale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14