Crowdfiinding voor een duurzame school WINTER SALE BEVELANDEN en THOLEN 7 Profiteer vanaf 29 december van kortingen tot 50% op designmeubelen! Kort voordat de knor (bel) gaat, roept directeur Wim Boddaert alle leer lingen bij elkaar. In de aula van de Kohnstammschool geeft hij de aftrap voor de crowd- funding voor nieuwe zonnepane len en led-verlichting. Want de Goese basisschool wil duurzamer worden en heeft daarvoor geld no dig. „Het is een oude school, die op geknapt moet worden. Maar bij de gemeente is daar niet genoeg geld voor", legt Boddaert uit. „Daarom hebben wij dit initiatief genomen. Zo maken we de school duurza mer en de kinderen bewuster van een duurzame toekomst." Leerling Duncan weet nog wel een andere oplossing: „We kun nen de school toch ook stuk ma ken en opnieuw bouwen", stelt de CROWDFUNDINC leerling uit groep twee voor. „Ja, daar hebben we ook naar geke ken", antwoordt 'meester Wim'. „Maar dat zou veel te duur wor den. En daar komt nog eens bij, waar zouden jullie dan zolang naar school moeten?" Dat laatste zal voor Duncan waarschijnlijk niet echt een pro bleem zijn, maar Boddaert maakt wel duidelijk waarom de actie no dig is. „We gaan de school opknap pen. We gaan schilderen, we gaan de ramen maken, we gaan zorgen dat de deuren er anders uitzien. Maar we hebben ook geld nodig voor zonnepanelen en led-verlich ting." Het project is te volgen op de si te www.schoolhelden.nl. Daarop is te zien dat de Goese basisschool 23.350 euro nodig heeft. „Dat heeft de school met een bedrijf uitge zocht", aldus Joop Vaane. Hij zette schoolhelden.nl op, een site voor verduurzaming van scholen. Op die site kunnen donateurs direct geld storten en zien hoeveel er al gedoneerd is. „Wij faciliteren het crowdfundingsproject. Op deze manier willen we kinderen een ge zond klaslokaal geven en krijgt de school meer financiële ruimte voor verbetering van de kwaliteit van het onderwijs. Als deze pilot een succes wordt, willen we het landelijk gaan uitrollen." De pilot bestaat naast de actie op de Goese Kohnstammschool ook uit die bij De Vliete in Wis senkerke. Daar is de crowdfun- ding al een dag eerder van start ge gaan. Het systeem werkt daar pre cies hetzelfde, alleen de lat ligt er Als deze pilot een succes wordt, willen we het landelijk gaan uitrollen. wat lager. In Wissenkerke hebben ze genoeg aan 17.875 euro. Maar ook die actie is te volgen op de si te van schoolhelden. Terug naar Goes. Daar probeert 'meester Wim' Boddaert de kinde ren enthousiast te maken voor de actie. Hij vertelt over het belang van duurzaamheid en wat zonne panelen en led-verlichting daar voor kunnen betekenen. Ook ver telt hij over helden. „Die doen stoere dingen. En ook jij kunt een held worden. Een schoolheld. Door je papa, mama, opa's en oma's te vragen om geld te geven voor zonnepanelen voor de school. Je moet niks, maar je mag helpen." Als de knor gaat krijgen alle kinderen een schoolheldenmas- ker. Joop Vaane ziet het tevreden aan. Hij hoopt dat er op 24 maart genoeg geld is gedoneerd. „Er is kapitaal genoeg. En daarnaast is het een prikkel voor de lokale eco nomie. Want alles wordt bij onder nemers in de omgeving afgeno men." Duinstraat 18a, Koudekerke telefoon: (0118] 55 55 60 www.woontrend.nl VRIJDAG 22 JANUARI 2016 door Willem Adriaansens Op OBS De Vliete in Wissenkerke begon woensdag de crowdfun- dingsactie. Het doel is om daar €17.875,00 op te halen. Bij OBS Prof. Dr. Kohnstamm school in Goes begon de crowdfun- ding gisteren. Daar ligt de lat op €23.350,00. Doneren kan op www.schoolhel- den.nl. Op 24 maart wordt bekend hoe veel er ingezameld is. Allebei de scholen maken deel uit van de Nobego. Meester Wim Boddaert (rechts) legt aan Duncan (met vinger wijzend) uit waarom ze de school opknappen en niet helemaal opnieuw gaan bouwen. foto Marcelle Davidse Joop Vaane Schoolhelden.nl Interior

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77