Kruittoren wordt overgang naar de stad College betrekt raad bij begroting 1 Belangstelling voor Goese Schans 6 BEVELANDEN en THOLEN Sinds het laatste kwartaal van vorig jaar is sprake van een opwaartse lijn in commercieel en zakelijk vastgoed. Neuroloog houdt lezing Vervangers voor geknakte boompjes Dat is grotendeels toe te schrijven aan de aantrekkende economie, zegt Miranda Nienhuis van Syn chro. „Bedrijven groeien en dur ven ook weer meer." In Goes heeft Synchro een aan tal in het oog springende panden in portefeuille, waaronder het voormalig Belastingkantoor aan het Stationsplein en de voormali ge Opel garage op Klein Frankrijk. Beide staan inmiddels al een poos leeg. „Voor het belastingkantoor is wel belangstelling geweest", zegt Nienhuis. „Dat ging om ongeveer een derde van het pand, maar die partij heeft uiteindelijk toch een andere keuze gemaakt." Het kolos sale gebouw is eigendom van Nieuwe Steen Investments (NSI) in Hoofddorp en staat nu een jaar leeg sinds de Belastingdienst naar Bedrijven hebben interesse om zich in het havenindustriegebied te vestigen, nu daar minder huizen komen. Middelburg is verkast. Binnenkort gaan Synchro en de eigenaar met elkaar om de tafel over hoe verder. Een maatschappelijke of invulling of onderwijshuisvesting zijn mo- Het complex komt in de zuidelijk ste punt van Vestetuin. De wonin gen komen aan weerszijden van de Ten Ankerweg te staan, want ook het terrein van de voormalige brandweerkazerne wordt bij het plan betrokken. „Aan beide zijden van de weg bouwen we een hoge 'Aan beide zijden van de weg komt een hoge woning, zodat een soort poort ontstaat' Albert-Jan van de Breevaart, Fraanje woning, zodat een soort toegangs poort naar de binnenstad ont staat", zegt projectleider Albert- Jan van de Breevaart van Fraanje. De blikvanger wordt een toren (de Kruittoren) met twaalf appar tementen en een penthouse. In een ander deel van het wooncom plex komen stadsappartementen, waaronder ook drie penthouses. Gezinnen kunnen terecht in de zo geheten kadewoningen, die vier verdiepingen krijgen. Volgens Van de Breevaart moe ten nog wat formele zaken wor den geregeld, zoals de wijziging van het bestemmingsplan. „We zijn nu eerst aan het onderzoeken hoe groot de belangstelling is. Het loopt goed, want 45 procent van de woningen is al in optie geno men." De projectleider hoopt dat de bouw begin volgend jaar kan be ginnen, zodat het complex medio 2018 kan worden opgeleverd. gelijkheden. Wat volgens Nien huis in Goes goed loopt, is het project in Goese Schans, het ha venindustriegebied. Omdat driekwart van de ooit geplande tweeduizend woningen is ver vallen, blijft het grootste deel van het havenindustriegebied een bedrijventerrein. De kavels met (deels) opstallen, die be doeld waren voor woningbouw en nu eigendom zijn van de ge meente en de betrokken ont wikkelaars, zijn weer in de ver koop. Het gaat in totaal om 24 kavels en gebouwen aan de Westhavendijk, Joachimikade en Houtkade en daar is dus be langstelling voor. Wel is het vol gens Nienhuis zo dat de daar nu gevestigde bedrijven de eer ste gegadigden zijn. Zij zullen wel de marktwaarde moeten be talen. Omdat het plangebied voor het grootste deel bedrijventer rein blijft, wil de gemeente dat de uitstraling verbetert. Het ge heel oogt nu wat verkommerd. Eén van de nieuwe 'gezichten' wordt in elk geval een Albert Heijn aan de Westhavendijk. GOES. De Goese gemeente raad krijgt binnenkort een soort keuzegids voorgelegd met daarin mogelijke bezui nigingsopties. Op die ma nier willen burgemeester en wethouders de raad eerder bij dat proces betrekken. „Normaal gesproken stu ren we ter voorbereiding op de begroting een perspectief- brief (een 'doorkijkje' naar de begroting), we willen dit keer de raad eerder bij het keuzeproces betrekken", zegt burgemeester René Ver hulst. Hij is benieuwd hoe dat uitpakt. „Het hoeft niet per se makkelijker te zijn, misschien wil de raad het toch liever bij het college la ten." Het Goese huishoud boekje ziet er volgens Ver hulst 'niet ongunstig uit'. De 'kaasschaafmethode' bleek tot nu toe afdoende om be- zuinigingsopteraties mee uit te voeren, maar toch heeft ook Goes nog met een aantal onzekerheden te maken. „Het sociaal domein, de vast- goedpartefeuille, het Del ta-dividend", somt Verhulst op. „En de opschalingskor- ting van het kabinet, ge meenten met minder dan honderdduizend inwoners krijgen minder geld." In de regio Yogadag Yogadocenten Ria Scholtes en Heieen van der Brugge geven zaterdag 30 januari een yogadag in Baar land. Deze activiteit wordt gehouden in brasserie de Kleine To ren. Koffie, thee en een vegetarische lunch horen bij het programma. Meer in formatie en opgeven: hcvanderbrugge@live. nl of via 06- 12377612. Dr. Korf, neuroloog in het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis van Goes, spreekt op donderdag 28 ja nuari tijdens het Alzheimercafé in Kapelle. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur in zorgcen trum Cederhof. De toegang is gratis. Het Alzheimercafé, Geheu gensteun genoemd, is een ont moetingsplaats in de gemeenten Kapelle, Borsele en Reimerswaal voor mensen met geheugenpro blemen, dementie, alzheimer en hun familieleden en vrienden. Mijn dorp, mijn stad Gasthuisstraat 16, vanaf 09.30 uur - Start hardloopcursus voor Ladiesrun door Runnersworld; His torisch Museum de Bevelanden, Singel straat 13,11.00-17.00 uur - Expositie Jo- rien Brugmans, een stromenland van beelden; Hotel Ter minus, 13.00-16.00 uur - Taxatie van oude boeken, bijbels, albums en andere do cumenten door taxa teur Arie Molendijk; Oostwal 34,13.00- 15.00 uur - Start gra tis Computercursus 'digisterker'; Inloop huis Oase, Roosevelt- laan 87,13.30-15.30 uur - Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; De Spin- ne, 15.30-18.00 uur - Gratis Streetball& Streetdance voor jon geren van 12 tot 18 jaar; Zwembadweg 3, 20.00-22.00 uur - Open avond Goese schaakvereniging Cederhof, Cederlaan 9, 08.00-21.00 uur - Expositie schilder werk Carla Scheele en muzikale en crea tieve uitingen van Addie Verlare Dorpshuis 'De Mei boom', Kerkpolder 30, overdag - Exposi tie schilderijen Ineke de Vries, op de kunst werken zijn o.a. de havens van Hans- weert en Yerseke te zien Podium De Klomp, Hoofdstraat 54, 20.00 uur-Derde voorronde muzikale talentenjacht Spec tra met optredens van Isabelle van Beek, Kiki Deirdre, Letters from Nina, Valérie Hoffmann, Six Times Fun, Fréde- rique Silla en special act: Démira Jansen Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt. Kantorenmarkt trekt weer aan door Luc Oggel GOES In commercieel en zakelijk vastgoed in Zeeland zit weer bewe ging. Volgens Synchro Bedrijfshuis vesting in Vlissingen, dat in de heel Zuid-West Nederland actief is, zijn er sinds het laatste kwartaal van vo rig jaar veel meer bezichtingen, te lefoontjes en transacties. door Rob Paardekam THOLEN. Het moet de overgang tus sen de nieuwe wijk Vestetuin en de Thoolse binnenstad worden: woon complex Kruittoren. Aannemings bedrijf Fraanje uit Lewedorp hoopt over een jaar met de bouw te kun nen beginnen. door Luc Oggel BAARLAND KWADENDAMME Autopuzzelrit over boomdijken Motor- en autoclub de Bevelanden houdt zondag 24 januari een KAPELLE autopuzzelrit. Deelnemers krijgen dan zoekopdrachten en puzzelvragen. Zij kunnen kiezen uit een puzzelklasse voor be ginners of de wed strijdklasse voor erva ren deelnemers. De route voert langs land weggetjes en boomdij ken in de Zak van Zuid-Beveland en ein digt in Kwadendam- me. Inschrijven kan in Berkenhofs Tropical Zoo aan Langeweegje 10b in Kwadendam- me, tussen 13.30 en 14.00 uur. GOES Film en debat 'Onder Ongelovigen' in 't Beest In Podium 't Beest wordt 25 januari de documentaire 'Onder Ongelovigen' van Dorothée Forma ver toond. Boris van der Ham geeft een korte lezing en daarna volgt een debat onder leiding van programmamaker en journalist Bahram Sadeghi met onder meer Fauzia llyas. Van wege haar afvalligheid vluchtte ze uit Paki stan en vroeg met haar man asiel aan in Nederland. Inloop is vanaf 19.15 uur, 20.00 uur start de avond. Toegang is gratis, aanmelden kan op www.humanistisch- verbond.nl/goes. KWADENDAMME Peter van 't Westeinde van kwekerij Westhof komt bomen brengen bij de Zwaakse Weel. Femke Deelstra neemt ze in ontvangst. Natuurmonumenten werd gisteren opgefleurd met een ca deautje: drie nieuwe populieren. Ze werden bij de schuur van Natuur monumenten aan de Zwaaksedijk in Kwadendamme overhandigd door kwekerij Westhof, als een compensatie voor drie tijdens storm afgebro ken bomen, foto Marcelle Davidse GOES KAPELLE KRABBENDIJKE OVEZANDE YERSEKE Een impressie van het toekomstige wooncomplex Kruittoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76