Kapelle brengt puikje aan start Cadzand maakt zich op voor nieuw avontuur in het standaardvoetbal Is magie van Baskensburg uitgewerkt? bij Cadzand ZEELAND 15 CADZAND. Cadzand hoopt volgend seizoen weer actief te zijn in het standaardvoet bal. In het seizoen 2011/2012 maakte de club de overstap naar de reserveklasse. Des tijds hadden de roodhem- den nog de beschikking over een relatief oude spe lersgroep. Trainr David Almekinders: „Net als het gros van de spe lers wil ik met Cadzand dol graag terugkeren naar het standaardvoetbal. Hopelijk kunnen we deze beslissing medio februari definitief be kendmaken; dat vergemak kelijkt de gesprekken met potentieel nieuwe spelers." Gezien de ranglijst in de re serve vierde klasse lijkt kop loper 'Kezand' klaar te zijn voor het standaardvoetbal. De naaste achtervolgers Nieuwland 2 en Borssele 1 staan immers op vier pun ten. „Ik ben de spelersgroep alvast aan het voorbereiden. Zo selecteer ik sinds kort slechts veertien spelers en wisselen we niet meer voortdurend door." De enige twijfel die er nog bij Cadzand heerst, heeft volgens Almekinders te ma ken met continuïteit. „Kun nen we het met deze groep doen en wat gebeurt er de jaren erna? Met die vragen worstelt het bestuur. Zelf maak ik mij daar weinig zor gen over, volgend jaar zijn als het goed is zelfs alle jeugdelftallen bezet." Ook de oudere spelers zijn in voor het nieuwe avon tuur. „Die zeggen blij te zijn als Cadzand binnenkort weer op teletekst en in de krant te volgen is", aldus Al mekinders. Nu Groene Ster Vlissingen drie op eenvolgende overwinningen heeft behaald en weer volop meestrijdt voor een plaats in de play-offs, wordt het tijd om het thuispu bliek ook weer 's te verwennen. Trainer Hicham Benhammou hoopt dat dat vanavond tegen ZVV Volendam (aftrap 20.45 uur) gebeurt. „Als je naar de cijfers kijkt, is thuis spelen blijkbaar geen voordeel", weet hij ook. Met negentien punten staat Groene Ster in de eredivisie op de zesde plaats, op slechts twee pun ten van een play-offplaats. Maar liefst vijftien van die negentien punten zijn in een Vreemde' hal gehaald. In de magische' Baskens burg werd het openingsduel gelijk gespeeld tegen GZV Watergras en dit kalenderjaar werd afgetrapt met die krappe zege op ZW Den Haag. Benhammou: „Waar ligt dat aan, vraag ik me wel 's af. De fac tor druk speelt daarin misschien mee. Door de jaren heen zijn ze wel gewend om voor zo veel toe schouwers te spelen, maar in het begin was het een kwestie van 'graag willen' winnen. Nu vinden de jongens dat ze 'moeten' win- 'Als je naar de cijfers kijkt, is thuis spelen blijkbaar geen voordeel' nen. Dat gevoel probeer je als trai ner weg te nemen, maar het is las tig om dat te beïnvloeden." Liever focust Benhammou op de wedstrijd die komt en de spel wijze waarmee die gewonnen kan worden. „Want daar heb ik de meeste invloed op." Vanavond is dat het duel met ZW Volendam. De uitwedstrijd werd - natuurlijk - gewonnen, met 2-3. „Het is een degelijke tegenstander, een ploeg die geen gekke dingen doet en niet in paniek raakt als het tegen zit." De trainer kan geen beroep doen op de geblesseerde Mourad Azzanagui. Hoewel Abdoe Abden- bi de training niet volledig kon meemaken vanwege een liesbles sure, verwacht Benhammou van avond zijn complete inzetbaar heid. „Het worden drukke tijden met wedstrijden en trainingen. Dat is een aandachtspuntje voor Jurriaan van Poelje (trainer VC Vlissingen, waar veel Groene Ster-spelers op het veld actief zijn) en mij." Roose begon vijf jaar geleden met 'zijn' crossen om de sport een im puls te geven. Het gaat hem niet zozeer om het aantal lopers, maar vooral om het niveau op te krik ken. Daarom is hij best een beetje trots op het startveld bij de man nen. Job de Feijter, Ronnie Over- gaauw, Erwin Harmes, Martijn de Kok, Erwin Adan en de Belgische prijzenpakker Manu Loverie. „Als Tommie Staal nog zou meedoen, staat er volgens mij het sterkste veld van deze winter." Bij de vrouwen is dat een ander verhaal, moet Roose tot zijn teleur stelling constateren. „Ik kom veel in België en daar lopen de vrou wen kortere crossen dan de man nen. En dat is daar hartstikke po pulair. Dat heb ik hier ook gepro beerd, maar ik kreeg nu de gelui den dat ook de vrouwen de lange cross wilden lopen. Daaraan heb ik gehoor gegeven. Zelfs het prij zengeld heb ik gelijkgetrokken. Maar ja, nu hebben zich er nog maar acht ingeschreven. Wat wil len de vrouwen nu eigenlijk?" Dit voorlopige achttal loopt net als de mannen de zogenaamde Azencross, dat is de lange cross over acht kilometer (start 14.00 uur). De eerste tien finishers bij zowel de mannen als de vrouwen krijgen een (bescheiden) geldprijs variërend van 100 euro tot 10 eu ro. De korte cross, omgedoopt in Promotiecross, gaat over 3200 me ter (start 13.20 uur). Daar krijgen de eerste drie een prijs. Hetzelfde geldt voor de jeugdcross, die om 13.00 uur het evenement aftrapt. Alle deelnemers ontvangen na af loop een 'natura-prijsje'. Inschrijven kan ter plaatse in Het Racketcentrum vanaf 12.00 uur tot dertig minuten voor de start. Het wordt de tweede Jaro-cross van deze winterperio de. Medio december vond de eer ste plaats bij de Stelleplas in Hein- kenszand. 'Als Tommie Staal nog zou meedoen, staat er volgens mij het sterkste veld van deze winter' VRIJDAG 22 JANUARI 2016 door Rudy Boogert I- David Almekin- ders heeft de trai nersambities van geen vreemde. Zijn vader David Al- mekinders sr. is momenteel assis tent-trainer van Oostburg en had in het verleden Groede onder zijn hoede. foto Peter Nicolai door Rudy Boogert VUSSINGEN. De Baskensburg is ja renlang een onneembare vesting geweest voor de tegenstanders van Groene Ster Vlissingen. Maar dit seizoen is dat anders. Nog maar één keer heeft de Zeeuwse eredivi- sionist een driepunter in de thuis- hal behaald. Dat gebeurde kort na de jaarwisseling tegen hekkenslui ter ZW Den Haag. En dat was ook nog maar nipt: 6-5. Hicham Benhammou trainer KAPELLE. Eigenlijk was Jan Roose helemaal niet van plan om deze winterperiode Jaro-crossen te orga niseren. Toen er hier en daar ech ter wat gaatjes in de loopagenda vielen, zag de Goesenaar het wel zitten om die op te vullen. En daar om wordt zondag de vijfde Kapel- le-cross gelopen en de in totaal elf de Jaro-cross. Jan Roose organisator

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69