WINTER SALE Woontrend Zeeland SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Profiteer vanaf 29 december van kortingen tot 50% op designmeubelen! Eén ding staat bij voorbaat vast, weet directeur Hans Boogert van het gelijkna mige bouwbedrijf in Oos- terland. De sloop en nieuwbouw op de locatie van het voormalig theater Mondragon in Zierikzee wordt een bijzonder project. Niet alleen omdat archeologen con stant over 'zijn' schouders zullen meekijken. Maar bovenal omdat de grootste voorzichtigheid moet 'Dan zal de kraanmachinist te horen krijgen dat hij nóg voorzichtiger te werk moet gaan' worden betracht om geen schade te veroorzaken aan de monumen tale woningen rondom. In april gaat de grijper in het beeldbepalende complex aan de Oude Haven. Eerst gaan de twee pandjes op de hoek met de Paar denstraat tegen de vlakte. Dat ge beurt onder 'historische begelei ding', vertelt Boogert. „Medewer kers van een apart bureau komen er bij staan en houden vooral in de gaten of er bijzondere bouwma terialen of elementen worden aan getroffen in die pandjes. Een eer ste inventarisatie heeft uitgewe zen dat onder meer de haardpartij en wat ornamenten de moeite van het redden waard zijn." Met de sloop van de pandjes on- staat de noodzakelijke ruimte om met de machines goed bij de ach terliggende concertzaal te kun nen. „Dat gebouw is wel meer dan 100 jaar oud, maar feitelijk zit daar niks monumentaals aan." Boogert brengt een trillingssys teem aan om de hinder van de werkzaamheden te registreren. „Als we over de grens gaan, kan di rect worden ingegrepen. Dan zal de kraanmachinist te horen krij gen dat hij nóg voorzichtiger te werk moet gaan." De bedoeling is dat met een grijper de stukken uit het gebouw worden gehapt en dan rustig op de grond worden ge legd. De omliggende panden wor den gestempeld om eventuele schade te kunnen vaststellen. Boogert verwacht dat de sloop tot eind juni in beslag neemt. Aan sluitend is drie maanden inge ruimd voor uitgebreid archeolo gisch onderzoek. Het complex is gebouwd op de oude kreekrug, waarop bij het ontstaan van Zierik zee ruim 1100 jaar geleden moge lijk de eerste bebouwing heeft ge staan. In november kan dan wor den begonnen met de nieuw bouw. Het oude Mondragon zelf blijft overeind en wordt van bin nenuit volledig verbouwd tot ho- reca-accommodatie en bijhorende zalen. Het kenmerkende torentje met de zogeheten herenkamer wordt eveneens gespaard. Het nieuwe pand krijgt zelfs een twee lingtorentje voor een liftinstalla- tie. Het hotelgedeelte met veertig kamers komt aan de achterkant, op de plek van de concertzaal. De directeur van het bouwbe drijf gaat er niet van uit dat de bu ren last zullen krijgen van de aan leg van de half verzonken kelder, die parkeerplaats gaat bieden aan de gasten van het nieuwe Mondra gon. Dankzij de ligging op de oude (hogere) kreekrug, hoeft maximaal een halve meter diep te worden gegraven om voldoende ruimte te creeëren. Hij verwacht dat de eerste gasten begin 2018 kunnen worden ontvangen. Duinstraat 18a, Koudekerke telefoon: (01 18) 55 55 60 www.woontrend.nl VRIJDAG 22 JANUARI 2016 De dagen van Mondragon zijn geteld door Marcel Modde Hans Boogert, directeur bouwbedrijf De twee pandjes op de hoek met de Paardenstraat worden in april afgebroken, aansluitend de concertzaal. De werkzaamheden duren naar verwachting tot begin 2018. foto Dirk-Jan Gjeltema Directeur Hans Boogert met het nieuwbouwplan. foto Marieke Mandemaker nterior

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67