I a oil xooislHIeii 8 I BINNEN De kringloopwinkel staat vol meuk, maar vergis je niet: sommige spullen kunnen (weer) pareltjes worden. Studenten van Hogeschool ArtEZ laten zien hoe je dat aanpakt. Hallo! Mijn naam is Janneke Kragt. Ik ben onlangs af gestudeerd aan de opleiding Fine Art van ArtEZ Hogeschool in Arnhem. Misschien ken je mij nog van de allereerste aflevering van 'Pimp je Billy', toen ik een Billy- boeken- kast een knalkleur gaf. Mijn drijfveer is mensen laten zien dat creativiteit be langrijk is. Creati viteit kan in elk beroep iets toe voegen; het geeft je de ruimte om buiten de grenzen te kijken. Ik geef spullen graag een tweede leven en besloot een meubeltje voor kinderen maken, omdat ik graag met kinde ren werk. Spelen is voor een kind erg belang rijk. Vaak willen ze dat doen in de zelfde ruimte als hun ouders, maar als volwassene wil je soms ook in een opgeruimde om geving leven. Dat bracht mij op het idee om speel goed te maken dat niet misstaat in de woonkamer als het niet wordt ge bruikt. Je kan het zo gek maken als je wilt, met haakjes, rek jes en oude keu kenspulletjes. Ik wens je veel klus- plezier! JE KUNT Maak de bovenkant van een meubel van massief hout los. Bevestig schar nieren aan de achter kant. Zaag uit een plaat de ronding van de teil of bak. Dat wordt de was bak. Bevestig dan de plank. Zaag vervolgens vier rondjes uit een triplex- plaat. Schilder ze mooi zwart. Dit wordt het for nuis. Ontvet, schuur en verf het kastje, eventueel een paar keer. Bevestig haakjes of oogjes aan de klep en binnenkant. Hang een touw aan de haakjes. Zo kan de klep open blijven staan. Richt het keukentje in naar je eigen smaak. Accuboormachine Beitel of schroevendraaier Decoupeerzaag of figuurzaag Plamuurmes Meubeltje/kastje Touw/lint Plamuur Verf (lak en grondverf, multi- primer, schoolbor- denverf) Kwast/bakje/verf roller Schroeven/haak jes/spijkers Triplex of mdf- plaat Kraantje Wasbak (teil, oude pan, bak) Scharnieren Schuurpapier het zo bont maken als je wilt. FOTO'S LENNEKE LINGMONT vrijdag 22 januari 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60