6 I Iuizenpaspoort 4 Jan Spruit verruilde vorig jaar zijn appartement in Goes voor een vrijstaande woning in Nisse, het dorp waar hij is geboren en getogen. Maandagavond is mijn vaste eetavond bij mijn ouders en op zaterdag eten ze friet TEKST WINNIE DE WITTE-VAN DAM FOTO'S MARCELLE DAVIDSE Zijn hele jeugd bracht Jan Spruit door in het Zuid- Bevelandse dorp Nisse. Zijn ouders, broer en veel van zijn vrienden wonen er nog steeds. Dat-ie terug zou keren naar zijn roots wist hij al lang. De vraag was alleen: wan neer? Hij was eigenlijk ook nog he lemaal niet van plan om te verhuizen. Maar dat liep toch net iets anders. „Ik zei altijd dat als ik op mijn vijf tigste nog steeds vrijgezel zou zijn, ik terug zou keren naar Nisse," zegt de nu 42-jarige, die - inderdaad - vrijgezel is. Die planning moest hij achteraf gezien aanpassen. Ergens begin vorig jaar, tijdens een van zijn bezoekjes aan zijn ouders, stuitte hij op het te koop-bord in de tuin van een geschakelde woning aan de Diaconielaan. Uit nieuws gierigheid maakte hij een bezichti gingsafspraak. Van het een kwam het ander. Nadat Spruit een aan koopmakelaar in de arm nam en zijn eigen woning te koop zette, ging het snel. Vier maanden woont hij nu in de Diaconielaan, met zijn ouders om de hoek in dezelfde straat en zijn broer een paar blok jes verderop. Gezellig Gezellig zo, met de hele familie samen op het dorp. Toch lopen ze de deur niet plat bij elkaar. Inte gendeel. Maximaal twee avonden in de week schuift hij aan de ouder lijke tafel aan voor een prakkie. „Maandagavond is mijn vaste eet- avond bij mijn ouders en op zater dagmiddag eten ze friet. Dan komt mijn broer soms ook met mijn nichtjes. Verder eet ik eigenlijk al tijd thuis." Geef hem eens ongelijk met zijn ha gelnieuwe keuken. „Ik wilde die keuken eigenlijk alleen opknappen. Deurtjes vervangen en een ander fornuis erin. Maar op een gegeven moment ergerde ik me zo aan de oven. Die kon ik alleen maar bedie nen met behulp van een wasknij per. Daar was ik gewoon niet blij mee." Dus hup, een spiksplinternieuwe keuken erin en daar meteen een NISSE vrijdag 22 januari 2016 Terugkeer naar het 44 De geschakelde half- vrijstaande woning van Jan Spruit staat aan de Diaconielaan 35 in Nisse. Het huis is in 1988 gebouwd. Aan de voorzijde kijkt Jan uit op de historische kas- teelweide met grazende koeien. De vraagprijs was 265.000 kk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58