4 I mfiim ^;.r35 '?$3gm j I z; 1 - Ze zijn er nog, buiten de gebaande paden van de grootwinkelbedrijven: échte speciaalzaken van ondernemers die niet uitgepraat raken over hun bijzondere product. Marcha Osephius van De Quilt Ster in Dreischor is zo iemand. Fijn voor de niet-drinkers Vertrouwen staat onder druk Boeken over architectuur Inzenden voor Lighthouse Award V l |K Een echte winkel is een vereiste in deze branche. Klanten nemen geen genoegen met een foto op internet, ze willen de stof voelen Kraanwater Woningmarkt Tentoonstelling Bouwprijs ■P&r t~ TEKST SHARON VAN OOST WIE WAT WAAR WEBSITE Wie geen idee heeft wat een quilt is, hoeft zich hele maal niet te scha men, vindt Marcha Osephius. „Dit is een nichemarkt, maar wel eentje met een flinke aan hang. Mensen komen van heinde en verre om hier hun lapjes stof in te slaan." Want daar gaat het om: een quilt is een deken die meestal bestaat uit verschillende aan elkaar gestikte lapjes stof. De techniek die daarbij wordt gebruikt, noem je patch work. Er zijn in Nederland, maar ook in buurlanden Duitsland en België, vrij weinig winkels die zich hierin hebben gespecialiseerd. Daar doet de Zeeuwse onderneemster haar voordeel mee. „Vorige week stond er nog een mevrouw uit Brussel voor de deur. Zij had dat hele stuk speciaal gereden om een bezoek aan mijn winkel te bren gen." Etalage Vijf jaar geleden begon Osephius een kleine webwinkel met quilt- en patchworkbenodigdheden. Ze had toen nog een fulltime baan en deed het erbij. „Een kast op mijn over loop was mijn etalage," zegt ze la chend. Maar al snel werd de kast te klein en richtte ze de eerste verdie ping van haar huis in als show room. En toen kwam het moment dat het bedrijf waar zij op dat moment in dienst was, failliet ging. „Ik moest beslissen: of een nieuwe baan zoe ken, of me helemaal storten op mijn eigen bedrijf. Dat laatste is het geworden." Inmiddels heeft zij behalve haar webshop een ruime winkel in Drei schor. Klanten kunnen bij De Quilt Ster kiezen uit ruim zevenhonderd verschillende stoffen. Elke week komt daar wel iets bij. „In deze branche is een echte win kel bijna een vereiste," zegt Marcha Osephius. „Veel klanten nemen geen genoegen met een foto op in ternet. Dat vind ik ook logisch. Ze willen de stof in het echt zien en voelen. Op een plaatje kan het er toch net even anders uitzien. Daar naast hoort er ook persoonlijk ad vies bij. Ik probeer mijn klanten altijd zo goed mogelijk te helpen. Ik wil ze graag het gevoel geven dat ze een warme deken omgeslagen krij gen." Prijs Die instelling werpt zijn vruchten af, want de onderneemster nam de afgelopen maand de landelijke prijs voor 'gezelligste winkel' in haar regio in ontvangst. Bij De Quilt Ster kunnen mensen voornamelijk terecht voor oud- Hollandse en gereproduceerde oude stoffen. „In het begin verkocht ik veel felge kleurde, moderne exemplaren. Ik wilde daarmee graag een jonge groep aanspreken, maar het is ge woon een feit dat, hoewel handwer ken steeds hipper wordt, de groep 'patchworkers' wat ouder is." De stoffen die ze nu verkoopt val len bij de klanten in de smaak. „Ze zijn tijdloos en gaan generaties mee." .d vrijdag 22 januari 2016 IR ■u?-"- ür ri"i .-fl» f^r. >c :?1 Marcha Osephius verkoopt zevenhonderd soorten stof. foto dirk-jan gjeltema EEN WARME DEKEN VAN LAPJES STOF Marcha Osephius De Quilt Ster Bogerdweg 46, Dreischor crea-mar- cha.blog- spot.com 44 'Dry January' duurt nog meer dan een week. Beloon jezelf voor het niet drinken van alcohol en koop een stijlvolle wa terkaraf. KRNWTR maakt mooie exemplaren en vraagt tegelijkertijd aan- dacht voor het overma tige gebruik van plastic bronwaterflesjes. Drink meer kraanwater, is het devies. Deze beugelfles kost 19,95. Meer infor matie is te vinden op krnwtr.nl. meter breed is het smalste huis ter wereld. Het staat in Warschau en werd door architect Jakub Szczesny gebouwd in een gat tussen twee panden. Het consumentenvertrouwen in de wo ningmarkt staat onder druk. Dat stelt de Vereniging Eigen Huis op basis van de Eigen Huis Marktindicator. De stem mingsgraadmeter toont niet meer zulke spectaculaire stijgingen als in 2013 en 2014. „Het vertrouwen steeg vooral door de lage hypotheekrente," zegt woning marktexpert Bob Maas op de website van Verening Eigen Huis. „Dat effect raakt nu uitgewerkt." Ook krijgen consumenten te maken met opnieuw aangescherpte re gelgeving. Zo wordt de hypotheekrente aftrek voor hogere inkomens verlaagd. -==Sï*T In Museum Het Valkhof in Nijmegen opent morgen de ten toonstelling 'Bouwen op pa pier'. Het mu seum selecteerde de meest opmer kelijke architectuurboeken uit de collectie van de Universiteitsbiblio theek Nijmegen. De tentoonstelling geeft een overzicht van het denken en schrijven over architectuur van de oudheid tot nu. Te zien tot en met 29 mei. Tot eind deze maand kan nog worden ingezonden voor de Lighthouse Award. De tweejaarlijkse prijs van de Lighthouse Club, de vereniging van leidinggevenden in de bouwwereld, onderscheidt een per soon, project of organisatie die een bij zondere bijdrage levert aan de ontwikkeling van de bouwsector. De jury beoordeelt de inzendingen op kennis, in novatie, duurzaamheid, samenwerking en maatschappelijke, culturele of bestuur lijke relevantie. De prijs wordt op 21 april uitgereikt in Maastricht. Meer informatie: lighthouseclub.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56