Groentje in trainerswereld maakt snelle stappen 14 ZEELAND Van Oeveren/WIK bekerwinnaar na gewonnen strafschoppenserie Jonge trainer (25 jaar) hoopt volgend seizoen met Cadzand terug te keren in het standaardvoetbal. De zaalvoetballers van Van Oeveren/WIK zijn bekerkam pioen van Schouwen-Duiveland geworden. Op woensdag 13 april mag de ploeg in het Sportblok in Zierikzee de strijd aangaan met de andere Zeeuwse bekerwin naars om de provinciale titel. Van Oeveren/WIK won de Schouwse finale van Stella Boys/'t Centrum na strafschop pen, nadat de officiële speeltijd met 1-1 was geëindigd. Acht straf schoppen waren er nodig voor een beslissing die geforceerd werd door keeper Ramon Bod bijl. Vooral in de tweede helft had hij een grote aandeel in de fi nalezege, want Stella Boys nam zijn doel zwaar onder vuur. In de laatste minuut werd hij drie keer achter elkaar geholpen door paal en lat. Van Oeveren/WIK kwam in de finale door zeges op Fiets Outlet Zeeland (13-0 in de kwartfinale) en Vivars.nl (3-1 in de halve fina le. Stella Boys versloeg in de aan loop de Strandloper /Ginsterveld en FC Kerkwerve/Oliegeultje. Mohammed Alhajajji heeft laatste woord In hun eerste wedstrijd na de jaar wisseling versterkten de zaalvoet ballers van Groene Ster 2 hun po sitie in de subtop. De nummer drie van de ranglijst versloeg Bristol/Team Osaka voor eigen pu bliek nipt met 6-5. Halverwege het duel was de stand nog in evenwicht. Voor Groene Ster 2 scoorden Badr Belhadj, Moham med Alhajajji en Morad Bobouh (2x) voor de rust. Na de hervat ting werd Mohammed Alhajajji met twee treffers matchwinnaar nadat de bezoekers een 5-4-voor- sprong hadden genomen. sport kort ZVVV moet opnieuw nederlaag incasseren ZVVV 1 is de voorjaarscompetitie in poule A van het bedrijfsvolley- bal in Terneuzen matig van start gegaan. Na de 3-0-nederlaag vori ge week tegen Nieuw Arbeid.nl ging de kampioenskandidaat ook onderuit tegen Timmer Service: 25-17,13-25 en 15-25. Nieuw Ar- beid.nl maakte opnieuw geen fout en won voor de derde opeen volgende keer met 3-0, dit keer van De Hoop. In de B-poule rukte Dare to De sign naar de eerste plaats op door een 3-0-overwinning op Party Max. wijfel om nu al hoofdtrainer te wor den kende David Al mekinders niet. De 25-jarige oefenmees- ter liep vorig sei zoen, in het kader van zijn trai nerscursus, stage bij het vrouwen elftal van IJzendijke, maar een vervolgstap als eindverantwoor delijke had hij nog niet direct in gedachten. „Maar het balletje kan snel rollen. Cadzand kwam via Sylvain Dingemanse ter ore dat ik bezig was met het behalen van mijn trainersdiploma. Nog voor dat ik de cursus kon afronden, had ik al een club", vertelt de evenwichtig ogende jongeling. Almekinders combineerde het assistent-trainerschap vorig sei zoen met het voetballen in Groe- de 1. Vaker dan hem lief was, viel hij buiten de basis van trainer André de Nooijer. De midden twintiger hing zijn voetbalschoe nen eind vorig seizoen aan de wilgen, al kreeg hij daar vrij snel spijt van. „Dat heeft niets te ma ken met de goede prestaties van Groede dit seizoen, want daar heb ik echt van kunnen genie ten." Sinds de winterstop maakt Almekinders zijn speelminuten in Cadzand 2, mocht het speel schema van het eerste elftal dat toelaten. „Als trainer denk ik veel meer te kunnen bereiken dan als 'Als trainer denk ik veel meer te kunnen bereiken dan als voetballer, vandaar dat ik mijn prioriteiten heb bijgesteld' voetballer, vandaar dat ik al in een vroeg stadium mijn prioritei ten heb bijgesteld." In Cadzand trof Almekinders een jonge selectie aan. Het gros bevindt zich in de leeftijdscatego rie 18 tot 22 jaar. Enkel Eelco Bas ting (37) en de vroege veertigers Peter Nieskens en Angelo Martlé vormen de uitzonderingen. „De leeftijdsopbouw van de selectie was voor mij een doorslaggeven de factor, het zorgt toch net voor wat meer overwicht. En met de oudere spelers kan ik prima spar ren. Zo heeft Peter op een hoger niveau gespeeld (onder meer bij de jeugd van Cercle Brugge en bij HSV Hoek) en van hem neem je natuurlijk veel dingen aan. En het leuke aan Angelo is dat hij veel met die jonge gasten bezig is. Ook zijn vijftienjarige zoon Jordy traint al met ons mee." Almekinders, in het dagelijks leven consultant bij een uitzend bureau, heeft zich naar eigen zeg gen het afgelopen halfjaar op di verse gebieden ontwikkeld. Zijn voorzichtige werkwijze heeft hij al grotendeels overboord ge gooid. „In het begin wil je de kerk in het midden laten, nu sta ik meer boven de groep en ga ik moeilijke beslissingen niet uit de weg." Zo was Almekinders niet ge heel tevreden over de trainingsin tensiteit en nam hij het besluit om het tweede elftal niet meer 'In het begin wil je als trainer de kerk in het midden laten, nu sta ik meer boven de groep' bij de dinsdagtraining te betrek ken. Hij raakte daarmee een ge voelige snaar. „Het is geen menta liteitskwestie, want Cadzand heeft een fijne en volgzame groep, al zie ik dat niet altijd als een voordeel. Wellicht prima voor een beginnend trainer, maar als er discussie is, wil dat zeggen dat het team meedenkt over be paalde situaties. De jongere garde mag zich best laten horen." De jonge oefenmeester heeft de trainersambities van geen vreemde. Zijn vader David Alme kinders sr. is momenteel assis tent-trainer van Oostburg en had in het verleden Groede onder zijn hoede. „Bij Groede heb ik nog onder hem gevoetbald. We voeren eigenlijk zelden voetbalin- houdelijke gesprekken. Hij is vooral gefocust op het prestatie- ve, terwijl ik ook graag een team wil kweken dat de voetballende oplossing zoekt." Inmiddels is duidelijk dat voet bal een zeer voorname rol in zijn leven speelt. De in Breskens woonachtige trainer ambieert zelfs nog meer taken in de voet ballerij. Zo staat hij niet onwel willend tegenover een functie als assistent bij een derde- of vier deklasser. „Dat erbij doen zou ik eigenlijk fantastisch vinden, zo als ik het ook tof zou vinden om iets voor de West-Zeeuws-Vlaam- se Jeugd Selectie te kunnen bete kenen." Lachend: „Het gaat te ver om te zeggen dat ik het voetbal bo ven mijn vriendin verkies, maar voor mij is het heel belangrijk. Ook op zondag ben ik altijd langs de velden te vinden. De gunfac- tor in onze relatie is dus wel aan wezig." 'Het gaat te ver om te zeggen dat ik het voetbal boven mijn vriendin verkies, maar voor mij is het heel belangrijk' Groene Ster scoort thuis laag Sport sport@pzc.nl ZIERIKZEE De bekerwinnaar van de recreatieve zaalvoetbalcompetitie op Schou wen-Duiveland: Van Oeveren/WIK. EINDHOVEN TERNEUZEN SLUISKIL Zuur puntverlies voor Polka Print De driebanders van Polka Print leken in het thuisduel met kop loper Hordijk Biijartartikelen/HWA op weg naar de zege. In de ultieme fase za gen ze echter een punt in rook opgaan. Dat mocht Jean Paul de Kraker zich deels aanrekenen. Na een voorsprong van 36-11 en met nog vier pun ten te gaan rekenden de thuisspelers zich al rijk. Toch ging het <kè nog fout toen tegen stander Wilfried van Beek eerst een waar schuwing afgaf met een serie van zes en vervolgens bij 32-39 de partij met een knappe serie van acht in zijn voordeel beslis te. Voordien wonnen Koen Saver en Louis Dallinga beiden sterk spelend (1.142 en 1.060) en verloor Meerten Dallinga. On danks het puntverlies was het de beste wedstrijd van dit sei zoen met een team moyenne van 0.953. GOES ZK jeugdschaken De Zeeuwse jeugd- schakers strijden zater dag om het Zeeuws kampioenschap. De ti telstrijd barst vanaf 10.00 uur los in het Omnium in Goes. Vroege start Almekinders door Jurën Dam ^VEflE* WIEH 13/14 22 10 14/15 13 7 15/16 4 15 bron Rudy Bogert, foto Ruben_Oreel Groene Ster Vlissingen is aan het derde seizoen in de eredivisie bezig. Voor het eerst haalt de ploeg dit seizoen meer punten buitenshuis dan in de Baskensburg. Seizoen Thuis Uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46