Bazen theaters nog in conflict Meliskerke wil welkomstcomité oprichten Meliskerke overweegt een comité, de stad Veere een bijeenkomst. Ideeën om nieuwkomers welkom te heten. Assistent distributeur* Recydeworkshop leerlingen Cartoonjury wacht zware taak 6 WALCHEREN GEZOCHT! Ook het nieuwe Museum Veere wil aandacht besteden aan nieuw komers in het stadje Veere en or ganiseert daar een informatieve bijeenkomst voor. De gemeente Veere wil dit initiatief ondersteu nen met ïooo euro uit het Leef baarheidsfonds. Meliskerke overweegt ook een bijdrage uit dat fonds aan te vra gen, vertelt dorpsraadvoorzitter Peter Gillissen. „We denken aan een comité dat nieuwkomers wel kom heet. Zo kunnen we die nieuwe bewoners bij de dorpsge meenschap en het sociale leven in ons dorp betrekken. Starters en mensen die van 'buiten' ko men, voelen zich dan misschien sneller thuis. Het kan ook een zaamheid voorkomen. Het zou leuk zijn om nieuwe bewoners een welkomstmand aan te bie den met producten van de plaat selijke middenstand. De gemeen te zou ons adressen kunnen ver- 'We willen nieuwe bewoners persoonlijk verwelkomen in onze dorpsgemeenschap' strekken. Da's in verband met pri vacy misschien lastig, maar als ze alleen straat en huisnummer doorgeven...?" „Alle Veerse dorpen hebben KAVEL VLISSINGEN OOST-SOUBURG Werkzaamheden Aanmelden en informatie Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl een Commissie Welzijn", vertelt directeur Marco Kooiman van Stichting Welzijn Veere. Die hou den de vinger aan de pols en kun nen als dat nodig is de hulp inroe pen van de SWV of stichting Manteling. Kooiman: „Wij zijn nu bezig die commissies te verbreden. Ze werken tot nu toe veel voor oude ren in de dorpen. Wij willen de kerken, sportverenigingen en an dere lokale organisaties erbij be trekken. Dan wordt het makkelij ker om in te spelen op proble men of vragen in het dorp en ver bindingen te leggen. Burenhulp, vrijwilligers inzetten of mensen met problemen begeleiden, bij voorbeeld." Of eenzaamheid een groot pro bleem binnen de gemeente is, weet Kooiman zo niet. „Meestal wordt dat binnen een dorpsge meenschap wel goed in de gaten gehouden. Maar er glippen na tuurlijk altijd mensen tussen door. Wij zijn ook afhankelijk van signalen van anderen." De gemeente Veere houdt eens per twee jaar een bijeen komst voor nieuwe inwoners in de gemeente. MIDDELBURG. Ruim vier jaar nadat Frans Lievens de ex ploitatie van Stadsschouw burg Middelburg overnam van Peter De Neef, hebben beide partijen de strijdbijl nog niet neergelegd. Gisteren vond een rechts zaak plaats over een vergoe ding die De Neef kreeg. Lie vens dacht dat hij een be drag van 20.000 euro aan de ex-directeur overmaakte voor het inkomensverlies dat die heeft geleden na zijn ontslag. Terwijl De Neef van mening was dat hij de som geld kreeg voor de kosten van de advocaat die hij heeft moeten inhuren. Duidelijk heid is er nog niet. Als de Schouwburg Middelburg BV niet met bewijs komt, zal een rechter de knoop door hakken. Omdat de Middelburgse schouwburg financieel in zeer zwaar weer verkeerde, nam Theater BV, het bedrijf van Lievens, het roer over. De Neef werd gedwongen ontslagen, omdat het perso neel niet meer met hem wil de werken. Inmiddels is hij weer actief in de Zeeuwse theaterwereld, met zijn ei gen bedrijf Theaters aan Zee. In de regio Leerlingen uit groep 5 tot en met 8 van Middelburgse basisscholen kunnen zich aanmelden voor de workshop 'Kunst van het recy clen'. In deze gratis workshop vanuit de campagne Schoon Zee land staat het thema duurzaam heid centraal. Kinderen gaan on der meer aan de slag met lege drinkpakken, oud papier en plas tic. Een speciaal opgeleide docen te zal hen begeleiden. De work shop bestaat uit vijf bijeenkom sten en wordt op twee locaties in Middelburg gegeven. De eer ste workshops vinden plaats op dinsdag 26 en donderdag 28 ja nuari. Mijn dorp, mijn stad Centrum, 12.00-17.00 uur - Weekmarkt Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur - Soos CBK Zeeland, Balans 17, 09.00-17.00 uur - Laatste dag Tentoon stelling 'Van Zeeuw se Bodem'; Zeeuws Archief 09.00-17.00 uur - Maritieme Ex positie; Cinema Mid delburg, 15.00 uur - Vertoning Le Tout nouveau testament; 19.00 uur - Verto ning 'Life'; 21.30 uur - Vertoning Son of Saul; ZB, 16.45-18.45 uur - Lezing prof dr. Henk Addink 'Rechtsstaat, demo cratie en goed be stuur'; SVRZ 't Gast huis 19.00 uur - Mee- zingavond; Spiegel- theater, 20.00 uur - voorstelling 'Het meisje en de reus'; Zeeuwse concertzaal 20.00 uur - Solocon cert pianist Michiel Borstlap; St. Augusti- nuskerk 20.00 uur concert Anton Steek (Barokviool) en Ma rieke Spaans (klaver- cimbel) Halve Maan, 09.45- 11.15 uur - Badmin ton 50+ Scheldeplein, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 809.00 en 09.45 uur - Gymnas tiek voor peuters die al zelf kunnen lo pen, samen met een (groot)ouder; Slan genburg 3,16.00 uur - Nieuwjaarsreceptie voor bewoners van de wijk Bossen- burgh en de overige wijken; Ter Reede, 19.30 uur - Muziek school Dubois Verenigingsgebouw Herrijst, 09.00-10.00 uur - Volksdansen en Linedance; Polder huis, 11.00-17.00 uur - Expositie 'Openba re lagere school'. Warm ontvangst van nieuwkomers door Annemarie Zevenbergen MELISKERKE. Een warm welkom voor nieuwkomers in het dorp. Daar buigt de dorpsraad Melisker ke zich over. Samen met de Stich ting Welzijn en de kerken in Melis kerke. Peter Gillissen, dorpsraad Meliskerke In ontvangst nemen van de dagbladen, o.a. Trouw de Volkskrant, AD en PZC 's ochtends vroeg. Toezicht houden zodat de bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij de abonnees afleveren. In uitzonderingsgevallen een bezorgwijk bezorgen. Neem tijdens kantooruren contact op met de heer vd Loo tel: 06 233 200 46 of via e-mail: mjvdloo@icloud.com of ga naar de site. Werkzaamheden vinden plaats in de vroege ochtend van maandag t/m zaterdag. "De minimumleeftijd is 18 jaar. door Elodie Kint VLISSINGEN Xpect Jeugdevent In het Go(o)dtimes Centrum in Vlissingen wordt zaterdagavond een Xpect jeugdevent georganiseerd door de Zuidpoort Chris ten Gemeente. Deze avond zal voor een groot deel worden in gevuld door de nieu we vanuit Christenge meente Zuidpoort op gezette band Rise Up. Het thema van deze avond is 'Timeless.' De avond begint om 20.00 uur, zaal open om 19.15 uur en de toegang is gratis. MIDDELBURG Alzheimercafé MIDDELBURG In Middelburg vindt zaterdag een Alzhei mercafé plaats. De bijeenkomst is be doeld om lotgenoten te ontmoeten en erva ringen uit te wisselen. Castspreker is Jenny Mott, teamleider dag behandeling. Ook is er een leestafel van Stichting Alzheimer Nederland. De bijeen komst wordt gehou den van 14.30 tot 16.30 uur in 't Gast huis. VLISSINGEN Ensemble Zefiro Het Italiaanse Ensem ble Zefiro speelt zon dag in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen. Ensemble Zefiro werd in 1989 opgericht door hoboïsten Alfre do Bernardini en Pao lo Crazzi en fagottist Alberto Crazzi, alle maal leden van gere nommeerde barokor- kesten. Sinds de op richting heeft Zefiro opgetreden op talloze Europese festivals. In Vlissingen brengt het gezelschap, voor deze gelegenheid in een wat kleinere bezet ting, onder meer werk van de Fransman Bois- mortier en de Tsjech Zelenka. Het optre den begint om 15.30 uur en kaarten zijn te koop voor 12 en 15 euro. www.bredescholenmiddelburg.nl. MIDDELBURG. Juryleden buigen zich over vijfhonderd inzendingen voor het 19e Dutch Cartoonfestival in Middelburg, in de Abdij. Zeeland heeft als gastheer gekozen voor het thema 'Vier vrijheden'. Een thema dat blijkbaar zo inspirerend was, dat 1735 cartoons werden ingestuurd uit 51 landen. Het kostte de jury vanwege de opvallend hoge kwaliteit aanzienlijk meer moeite dan andere jaren om uit dat enorme aantal een voorselectie te maken. De tien prijswinnaars worden bekendge maakt op 20 mei, bij de opening van een expositie in ZB/Bibliotheek in Middelburg. In mei vindt in Middelburg ook een literair festival plaats met als thema 'Parijs na Charlie Hebdo'. foto Ruben Oreel ARNEMUIDEN BIGGEKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE VLISSINGEN WESTKAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38