Cï sa ■1,6% Sturm en Dekker is failliet ADRZ past regels aan voor tekort Thyrax Meliefste beste restaurant 2015 vAv -0,5% 0% 0,4% 4 ZEELAND Vorig jaar werden 4267 woningen in Zeeland verkocht, samen goed voor 826 miljoen euro. ONTWIKKELING KOOPWONINGMARKT ZEELAND, 2015 Woningen te koop Verkochte woningen Som verkoopwaarde Aanbodtijd Index Vraagprijs woningen verkoopprijzen per m2 Gemiddelde WOZ-waarde rl-H-i De jongste cijfers die het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren samen met het Ka daster publiceerde, bevestigen dat beeld. De prijzen van bestaande Zeeuwse koopwoningen stegen het afgelopen jaar met 0,4 pro cent, het laagste percentage van alle provincies. In Noord-Holland - en dan met name in Amster dam - gingen de prijzen het sterkst omhoog. De ontwikkelingen op de hui zenmarkt blijken in Zeeland stee vast gematigder dan elders in het land. De prijsindex van wonin gen (de koopsom gecorrigeerd voor de kwaliteit van het huis) daalde de afgelopen jaren hier het minst snel, maar het herstel dat zich inmiddels heeft ingezet is ook minder spectaculair. Volgens het CBS werden vorig jaar in Zeeland 4267 woningen verkocht, samen goed voor 826 miljoen euro. Dat zijn 269 wonin gen meer dan in 2014, ofwel bijna 7 procent. Een jaar eerder was de grootste inhaalslag, toen het aan tal verkochte huizen in één keer met ruim 25 procent omhoog ging. Eind 2015 stonden 5600 hui zen te koop in Zeeland, tien pro cent meer dan een jaar eerder. De gemiddelde aanbodtijd was gelijk aan een jaar eerder: 22 maanden. De door de overheid getaxeer de waarde (WOZ) van de huizen bevindt zich in alle provincies nog in een dalende lijn. In Zee land ging de gemiddelde WOZ- waarde vorig jaar van 188.000 naar 185.000 euro. Curator Folkert Hiemstra. „Het be drijf kende vorig jaar een fors ver lies. Het jaar daarvoor was ook al moeilijk. De eigenaren hebben het faillissement aangevraagd om de schulden niet hoger te laten op lopen." Hiemstra onderzoekt op dit mo ment de mogelijkheden voor een doorstart. „Het is een gerenom meerd bedrijf. Er zijn diverse geïn teresseerde partijen." Het bedrijf met 35 werknemers is gevestigd aan de Noordweg in Oostkapelle en aan de Kleverskerk- seweg in Middelburg. De vesti ging in Goes was voor het faillisse ment al verkocht. Het bedrijf opereert op diverse terreinen in de bouwsector, onder meer sloopwerk en bodemsane ring. In november 2008 vierde het Walcherse sloopbedrijf nog het 50-jarig bestaan. Willem Sturm en Jan Dekker begonnen in no vember 1958 aan hun eerste klus: de ontmanteling van de kapitale buitenplaats Schoonoord aan de Oude Domburgseweg. Vorige week begon Sturm en Dekker nog aan een karwei: de sloop van de voormalige Club Pri vé aan de Prins Hendrikweg, te genover het station in Vlissingen. De tabletten van 0,025 tng zijn van af februari niet leverbaar. De sterk tes 0,100 mg en 0,150 mg zijn op voorraad tot medio 2016. Aspen Pharma Limited, de firma die Thy rax Duotab produceert, laat weten dat ze door verhuizing naar een nieuwe productielocatie dit medi cijn tijdelijk niet kan maken. Hier door kan het mogelijk zijn dat pa tiënten tijdelijk over moeten stap pen op levothyroxine van een ande re fabrikant. De Nederlandse Vereniging voor Endocrinologie adviseert om zes weken na het overstappen op een ander schildklierhormoon-prepa raat een extra controle te laten plaatsvinden. Reden is dat schild kliermedicijnen onderling iets af wijken en bloedwaarden moeten worden gemeten om tot de juiste dosering te komen. De afdeling in terne geneeskunde van het ADRZ volgt dit advies. vorige eigenaar zijn overgeno men, maar die gaan er vast een keer uit. Meliefste is zeker niet de goedkoopste in onze Top-5. We betaalden 157 euro voor twee maal het vijfgangenmenu inclu sief het wijnarrangement en wat andere dranken. Gezien het kook- niveau en wat je ervoor krijgt (in feite elf gangen), vinden we dat nog redelijk. Want dit is nou zo'n jong restaurant waar alles klopt en waar je nog maanden praat over die ene onvergetelijke eeter- varing. Onze Top-5 bestond verder uit De Kromme Watergang (twee Mi- chelinsterren) in Slijkplaat, De Proeverij in Zierikzee, brasserie Iets Anders in Wemeldinge en Sil- vy's gusti e sapori in Middelburg. Allemaal geweldige restaurants, ieder op zijn eigen (prijs)niveau. Eerlijk is eerlijk, de mooiste, meest verfijnde gerechten proef den we in Slijkplaat, maar daar hangt ook een prijskaartje aan. De PZC Award 'beste restaurant van 2015' gaat naar Meliefste in Wolphaartsdijk. De PZC-recensenten Marloes Mat- thijssen en Frank Balkenende overhandigden chef-kok Thijs en gastvrouw Anuschka Meliefste gistermorgen de award: een pla quette en een raamsticker. Bei den waren in de wolken dat ze de titel in de wacht hebben gesleept. „We vonden het al geweldig dat we waren genomineerd, maar dit is natuurlijk een kroon op een jaar hard werken." De culinaire recensenten van de PZC vinden Meliefste op alle fronten een winnaar. De chef kok tovert de pure natuur op je bord, op een niveau dat al tegen een Michelin-ster aanschurkt. Hij doet dat in spannende combina ties. Het dessert van merenque van berkensap en sparrentop wil len we morgen weer eten. Ook gastvrouw Anuschka ver dient lof. Ze is deskundig en pret tig los. Haar wijnarrangement boeit de hele avond. Ook het tem po in het menu is perfect. Het in terieur is warm en organisch inge richt. Het enige wat detoneert zijn de rieten stoelen die van de Prijs huizen stijgt weer door Rolf Bosboom VLISSINGEN. Het dal in de huizen markt was de afgelopen jaren in Zeeland het minst diep, maar het herstel gaat hier ook het traagst. Verschillen ten opzichte van 2014 12 10 -2 O if°'6% infographic Donja Odijk bron CBS door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE. Sloopbedrijf Sturm en Dekker BV uit Oostkapelle is failliet. Het faillissement is door het bedrijf zelf aangevraagd en werd dinsdag door de rechtbank in Middelburg uitgesproken door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN. Het tekort aan het schildkliermedicijn Thyrax Duotab (werkzame stof: levothyroxine) wordt vanaf februari voelbaar en zal een groot deel van 2016 aan houden. door Frank Balkenende Het team van winnend restaurant Meliefste in Wolphaartsdijk, met links de eigenaren Thijs en Anuschka Meliefste. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36