Vergeten cokeboot Carnaval put je uit, maar prins Barend vindt dat de moeite waard NV Westerscheldetunnel breekt record in 2015 Zeeuwen fietsen 30 keer de wereld rond Het zijn vooral personenauto s die zorgen voor het groeiend aantal passages door de Westerscheldetunnel. Kras Rondreizen Sale VLISSINGEN. Zeeuwen fietsten vorig jaar 30 keer de wereld rond. Zeeland scoorde meeste woon-werkkilometers in de ac tie Fietsen Scoort: 1,2 miljoen ki lometers. Fietsen Scoort stimuleert werknemers de auto te laten staan en met de fiets naar het werk te gaan. Dat is goed voor het milieu. De landelijke fiets- campagne vindt zijn oorsprong in Zeeland. Deze 'Zeeuwse roots' zijn terug te zien in de resultaten. Van alle pro vincies werden in Zeeland vo rig jaar de meeste woon-werk kilometers voor Fietsen Scoort gefietst (1,2 miljoen kilometer). Omdat ze de auto laten staan, wordt er minder CO2 de lucht in geblazen. Dat betrof vorig jaar 211.000 kilogram CO2. De werkgever met het meeste aan tal kilometers op de teller is EPZ, de exploitant van de kern centrale. De werknemers van EPZ trapten gezamenlijk 223.000 kilometers. www.fietsenscoort.nl. BORSSELE. Steeds meer voertuigen rijden door de Westerscheldetun nel (WST). In 2014 doorbrak de NV Westerscheldetunnel de grens van 6 miljoen passages (6,1 min). Vorig jaar zette die groei door. Toen passeerden ruim 6,2 miljoen voertuigen de tunnel. Een toename van 2,6 procent na het recordjaar 2014. Andermaal kan algemeen directeur Harald Schoenmakers van NV Wester scheldetunnel zeggen dat 'we een goed jaar achter de rug hebben'. Het zijn puur de personen auto's die voor de groei zorgen. Dat waren er vorig jaar ruim 5,2 miljoen. Het aantal passages van vrachtwagens daalde licht naar 614-979- Dat zijn er bijna 3400 minder dan in 2014. De drukste dag in 2015 was 22 mei, de vrijdag voor het pinkster weekend. Toen reden er 23.301 voertuigen door de Westerschelde tunnel. De dag voor Hemelvaart scoorde bijna even hoog. Volgens Schoenmakers zijn de mooie cijfers te danken aan een combinatie van factoren. „De eco nomie trekt aan, maar we zien ook dat de mobiliteit op zichzelf Vorig jaar passeerden ruim 6,26 miljoen voertuigen de Westerscheldetunnel. Dat zijn er 160.000 meer dan in 2014. groeit. Daarnaast profiteren wij van een aantal strategische beslui ten van instellingen. Bijvoorbeeld de keuze van Scalda en de Regio nale Uitvoerings Dienst voor een hoofdvestiging in Terneuzen. Dat leidt tot meer woon-werkverkeer door de Westerscheldetunnel. Ook het zachte weer in december stimuleerde het aantal passages." De tunnelmaatschappij beleef de in 2015 een ander hoogtepunt. In de nacht van 22 op 23 mei reed de eerste auto door de Sluiskiltun nel. Volgens Schoenmakers blijkt uit de cijfers nog niet dat deze tun nel tot meer verkeer leidt in de WST. „Er is wel een lokaal effect. Mensen rijden minder over de brug bij Sluiskil, maar pakken nu vaker de Sluiskiltunnel. Ik denk dat we pas de invloed op de Wes terscheldetunnel zien als de Sloe- weg en de Tractaatweg zijn ver dubbeld. Dat duurt nog drie jaar." De Westerscheldetunnel was vorig jaar 98,4 procent van de tijd beschikbaar. Door pechgevallen was de tunnel 37 uur gestremd. „Dat is lager dan in andere jaren", zegt Schoenmakers. Toch waren er ook twee mindere leuke voor vallen. Op 4 juni was de oostbuis 5,5 uur gesloten door een ongeluk met een vrachtwagen en op 30 september vielen twee doden bij een aanrijding op de weg tussen de Sluiskiltunnel en de WST. Geen van die ongelukken vond plaats in de tunnel. De wereld is Kras www.pzc.nl walcheren@pzc.nl VRIJDAG 22 januari 2016 Zeeland "i PAGINA 10 11 CADZAND. De Zeeland, het twaalf meter lange sportvisbootje, ligt nog steeds op het strand bij Cadzand. Geen politielint, geen bewaking. Alsof iedereen het vergeten is. Vorige week vrijdag was het scheepje dat met honderden kilo's cocaïne aan boord op het strand bij Cadzand strandde nog landelijk nieuws. Nu, bijna een week later, ligt het er nog. „Die boot? Daar hebben we eigenlijk niks meer mee", zegt politiewoordvoerder Thomas Aling. „Alles is vastgelegd en geregistreerd. Ja, hij moet nog vervoerd worden, maar ik weet niet wanneer. .-: foto Peter Nicolai Weer meer auto's door tunnel door Frank Balkenende iü ika Van 22 t/m 28 januari krijgt u korting op alle rondreizen in Europa en ver daarbuiten. Kras.nl/rondreizensale of bel 0900-9697 7ocP9 /f JS\ vi»' Prijzen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33