i 70% TO©S Krabbels voor vluchtelingen Lachende visboer heeft eigen YouHibe-kanaal Griep is aan opmars begonnen in Zeeland Naambashing 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Zeeland heeft een échte intercity nodig. Uw Mening Roosevelt beste hotel Vragen PvZ over het veer Aanrijding op zebrapad paul kusters vrijdag Maan Leo Het is weer zover. De lijst met populairste babynamen van het afgelopen jaar is ge publiceerd en het grote afzeikfeest kan beginnen. 'Een hoop hipster-, getto- en kou- wekakshit: je kind Marjo-Lae'ney, CfSheiayner of Godmother noe men is praktisch kindermishande ling,' sneert HP/De Tijd. 'Arme kindjes,' schrijft iemand op de website van de PZC. Ene Maarten van der Meer heeft via zijn websi te vernoeming.nl en het daaruit Iemand met de naam Maan zou verdoemd zijn tot een leven in de marge voortvloeiende boek zelfs zijn le venswerk gemaakt van het breed uit bespotten van bijzondere na men. En ja, ik snap het ook wel. Het is voor de mensen die hun kroost namen als Clay'Jahvanslyio of Gae'mairon meegeven heel mak kelijk om te lachen om kinders die Spijker of Helder heten. Zoals de klassiek geschoolde ouders van Epameinondas en Ulysses een wenkbrauw zullen optrekken bij Blessing-Virgin Yah en Hëvanly-Angel. En de lelieblanke Lief en Sip zullen wel niet zo vaak over de Turkse vloer komen bij Aykut en Khakdel. Ook ik kan hier wel om lachen. Maar toch roept de jaarlijkse sneerronde ook irritatie bij me op. Ten eerste geloof ik dat er iets van racisme en klassenhaat in doorklinkt. Veel van de namen zijn cultuur- of klassespecifïek, en als een man met de naam Maarten van der Meer een boek volschrijft met kri tiek op namen van mensen uit een andere cultuur of klasse, dan riekt dat wel heel erg naar een met humor aangelengde vorm van discriminatie. Maar mijn echte frustratie is na tuurlijk veel persoonlijker. Toen ik geboren werd, kregen mijn ouders een minilawine van klein geestig commentaar over zich heen. Iemand met de naam Maan kon natuurlijk nooit carrière ma ken, zou geen vrienden krijgen en verdoemd zijn tot een leven in de marge. Ik kan eigenlijk pas echt la chen om de namendiscussie als ik denk aan alles wat ik dankzij of ondanks mijn naam bereikt heb! Doel is veilig. toosenhenk.nl D SCHAPPEN EU EE6INNEN LEE6 TE RAKEN Boutique Hotel The Roose velt in Middelburg is geko zen tot Zeeuwse winnaar van de Tripadvisor Travel- Iers' Choice Award 20x6. Het hotel, dat vorig jaar maart opende en 28 ka mers heeft, eindigde op plaats 21 in de categorie kleine hotels (tot 50 ka mers). B&B 't Poorthuys in Middelburg eindigde op de 17e plaats bij de beste B&B's en penions van Ne derland. Net als The Roose velt is 't Poorthuys daar mee de beste van Zeeland. Buiten The Roosevelt en 't Poorthuys komen geen Zeeuwse horeca-bedrijven voor in de zes categorieën voor hotelovernachtingen. De Partij voor Zeeland wil van het dagelijks provincie bestuur weten of de Staten twee jaar geleden verkeerd zijn voorgelicht over het fietsvoetveer tussen Bres- kens en Vlissingen. Dit om dat toen werd aangegeven dat een eigen veerdienst goedkoper zou zijn dan een contract met Veolia. Nu blijkt de veerdienst mil joenen tekort te komen. Op een zebrapad aan de Fruitlaan in Goes is giste ren rond 8.15 uur een 17-ja- rig meisje geschept door een auto. De auto ging er na de aanrijding vandoor. De politie is op zoek naar getuigen. Het slachtoffer wilde oversteken toen ze werd aangereden door een zilverkleurige personen auto. Ze liep daarbij been letsel op. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Jumelet wil laten zien dat er ook mensen zijn die op een positieve manier een bijdrage willen leve ren. Ze verzamelt handteke ningen in Yerseke voor de op vang van zo'n vijftig vluchtelin gen in het vroegere zorgcentrum Vredelust, dat al jaren groten deels leeg staat. Ze heeft ook een brief naar het COA gestuurd, waarin ze wijst op de mogelijk heden die Vredelust biedt. Daar kreeg ze razendsnel een reactie op. „Ze bedankten mij voor het initiatief." Jumelet wilde de handtekenin gen eigenlijk naar het COA stu ren, maar de organisatie wees er op dat het uiteindelijk altijd de gemeente is die beslist over de opvang van vluchtelingen. Daar om worden de krabbels daar aan geboden. De gemeente Reimerswaal doet nog geen uitspraak over op vang in Vredelust. Burgemeester Jan Huisman laat weten dat on derzoek wordt gedaan naar ver schillende locaties. Het voormali ge zorgcentrum is er één van. Niet iedereen is enthousiast over het idee. Volgens Monique Lenderink gaat Jumelet voorbij aan het feit dat er momenteel een aantal anti-krakers in Vrede lust woont. Ook maken twee ondernemers gebruik van het oude gebouw. Zelf runt ze er een pedicuresa lon. „Als er vluchtelingen komen, weet ik wel hoe dat gaat. Dan nemen ze aanstoot aan ons en kunnen wij vertrekken." Het gebouw is volgens Lende rink ongeschikt voor grootschali ge opvang, omdat in een groot deel cruciale voorzieningen als water en elektra niet meer aan wezig zijn. Ze denkt dat de buurt de komst van vluchtelin gen ook niet accepteert. „Toen hier in het verleden een paar bus jes met Poolse kentekens gepar keerd stonden, was er al ophef." Gemeenteraadslid Andries Ju melet (CU), de man van Anneke, dient in de raadsvergadering van komende dinsdag overigens een motie in waarin hij het college oproept meer voor vluchtelingen te doen, bijvoorbeeld door op vang in Vredelust. „Maar dit staat los van de handtekeningen actie", benadrukt Anneke Jume let. „Dat is echt iets van mijzelf." VLISSINGEN. De Vlissingse vis boer Henk Marijs, die bekend staat om zijn bulderende lach, is een eigen YouTube-kanaal begon nen. Elke zondag is vanaf 12.00 uur een nieuwe aflevering te zien. In de video's draait het alle maal om de lach van Marijs. Hij werd er vorig jaar in juni bekend mee, nadat hij tijdens een voor stelling van cabaretier Jochem Myjer uit de zaal was gezet. Ma rijs lachte zó hard en zó vaak dat Myjer moeite had om zich te con centreren. Een medewerker van Myjer vertelde Marijs dat het zo niet langer kon. Door publicaties op internet werd Marijs een lan delijke bekendheid. Hij gaf inter views op televisie, radio en aan tientallen kranten. De eerste aflevering is ko mend weekend te zien. VLISSINGEN. Nederland kampt sinds begin januari met een milde griepepidemie. Althans, volgens het Nivel, dat de griep monitort op basis van gegevens van huisart sen. Volgens De Grote Griepme- ting - een interactieve website waar 'griepslachtoffers' zichzelf op de kaart kunnen zetten - is nog geen sprake van een epidemie. Nivel registreerde in de tweede week van 2016 72 griepgevallen op de 100.000 inwoners. Dat is voor de tweede achtereenvolgende week boven de epidemiologische grens van 51 per 100.000. De huis artsen zien vooral jonge kinderen (0-4 jaar) met griep. De kaart van Zeeland op www.degrotegriepme- ting.nl geeft een dagelijks aange past, actueel beeld van de situatie op basis van de meldingen. Er zijn griepgevallen in Vlissingen, Oost- Kapelle en het centrum van Mid delburg. De Middelburgse wijken Nieuw-Middelburg en Veerse Poort hebben last van buikgriep. Arnemuiden, Kleverskerke en de len van Vlissingen kampen vooral met verkoudheid. De echte griep (influenza) begint vaak pas echt in februari of maart. Vooral het aantal griepgevallen onder 15 tot en met 64-jarigen stijgt. 274 reacties MIDDELBURG MIDDELBURG GOES BERGEN OP ZOOM Minister neemt grootste waterberging in gebruik Minister Melanie Schultz van Haegen neemt 28 janua ri de grootste waterberging van Nederland in gebruik. Het Volkerak-Zoommeer kan 200 miljoen kubieke meter water opvangen. Het wordt gebruikt om tijdelijk water te bergen bij extreem weer én een hoge water stand op de grote rivieren, zodat het waterpeil op het Hollandsch Diep en Haring vliet wordt verlaagd. door Rob Paardekam YERSEKE. Anneke Jumelet, die een handtekeningenactie is begonnen vóór de opvang van vluchtelingen in Yerseke, wil het negativisme in het vluchtelingendebat doorbre ken. In Yerseke is echter niet ie dereen enthousiast over haar idee. door Ondine van der Vleuten pagina 11: Was je handen PAST NO® STEEDS VOLLEDI® IN HET CONCEPT DE VERLEDEN TIJD VAN PRODUCTEN IS WAREN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2