12 22 1 f- flHS 27 Kaarten voor Zwarte Cross vliegen weg Ook Will Smith negeert Oscars 'We voelden ons meteen thuis bij alle andere artiesten hier' De achttiende editie van Vrienden van de Amstel Live bereikt hoogste muzikale niveau ooit. Claudia de Breij en Dinand WoesthofF zorgen met duet Mag ik dan bij jou voor het mooiste moment van de avond. Laatste keer samen Acda De Munnik AMSTEL LI ver Show Entertainment De voorverkoop van Festival Zwarte Cross, dat in juli zijn twintigjarig jubileum viert, breekt volgens de organisatie alle records. Kaarten voor zaterdag en zondag waren in een mum van tijd uitverkocht, hoewel nog niet bekend is welke artiesten optreden. Will Smith blijft in navolging van zijn vrouw Jada Pinkett Smith thuis tijdens de uitreiking van de 'te blanke' Oscars volgende maand. Het voelt goed om niet te gaan, zo liet hij weten. CIJFER VAN DE DAG DE MOOISTE HERINNERINGEN 2015 FAN VAN DE DAG Met het jongensachtige enthou siasme van Nielson, de 'af- scheidscomeback' van Acda De Munnik en het duet van Claudia de Breij en Dinand WoesthofF bereikte concertse rie Vrienden van Amstel Live gisteren in Ahoy een hoogtepunt in zijn bestaan. In een flitsende achtbaanrit langs talloze specta culaire attracties, bleek het mooiste moment van een avond een eenvoudig duet, begeleid op akoes tische gitaar. Halverwege het eerste concert van Vrienden van Amstel beklommen Claudia de Breij en Dinand Woesthoff allebei een eigen po diumpje tussen het publiek. Schalde Mag ik dan bij jou de afgelopen maanden al op talloze manie ren uit de radiospeakers, live in duet bleek de troosthymne toch nog nieuwe betekenis te bevat ten. Een intiem liefdeslied is het in de versie van de cabaretière en de voormalig Kane-zanger. Het verstilde duet was Van de nieuwe generatie lijkt Nielson ook dat gevoel van 'vrienden' te belichamen nodig om tegenwicht te bieden aan het bom bardement van stevige rockhits dat Vrienden van Amstel vooral in het eerste deel serveer de. Eén voordeel van de keuze te openen met een opeenvolging van Kensington, Blof en Guus Meeuwis: de sfeerbarometer sloeg in al snel maximaal uit. Hoewel de show visueel elk jaar aan kracht lijkt te winnen, beleeft Vrienden van Amstel vooral muzi kaal een topeditie. De concertserie blijft uiteraard drijven op makkelijk meezingbare nederpophits, maar dankzij de inbreng van Typhoon, Mr. Probz en dj Fedde Le Grand is het muzikale snackbuffet gevarieerder dan ooit. Zo contrasteerden de stemmen van Mr. Probz en Huub van der Lubbe erg fraai op de De Dijk- hit Als ze er niet is. De band belichaamt het gemoe delijke gevoel van vrienden onder elkaar, zoals Guus Meeuwis dat al zo vaak deed in Ahoy. Van de nieuwe generatie lijkt Nielson (26) ook die ei genschap te hebben. De jongste artiest uit de li- ne-up past met Mannenharten en vooral Sexy als ik dans op de ideale soundtrack van de zelfbenoem de grootste kroeg van Nederland. En zo bleek er opnieuw dat er in Ahoy van veel meer te genieten is dan alleen het bier van de sponsor. Ze gingen eerst, licht pesterig, met andere artiesten in duet. Maar toen gebeurde het toch: het in maart vo rig gestopte nederpop- duo Acda De Munnik zong ouder wets samen op klassie ker Het regent zonnestra len. „Nee, het is geen comeback", beklem toonden de twee mu zikanten vooraf voor de zekerheid. „We had den simpelweg nog geen afscheid geno men van Vrienden van Amstel", vertelt De Munnik (45). „Tho mas en ik hebben hier vijf keer samen opge treden en veel plezier gehad met het pu bliek. We zeggen die mensen nu op een mooie manier gedag." De twee begroetten el kaar tijdens de repeti ties met twee klapzoe nen op de wangen. Vervolgens testten ze samen de kwaliteit van het bier aan de bar. Het is duidelijk: de onderlinge verhou dingen zijn onvermin derd uitstekend. Maar, benadrukte De Mun nik: hij heeft geen spijt over het besluit het tweemanschap na bijna twintig jaar op te heffen. „Dit was echt de laatste keer. Wie weet komen we hier nog eens, maar niet meer als duo." Een dagelijks kijkje achter de schermen HET VRIENDEN VAN AMSTEL-GEVOEL VAN VRIJDAG 22 JANUARI 2016 Cultuur Elke dag schrijft één van de artiesten een column vanuit Ahoy. Vandaag: Nick Schilder „Flink zenuwachtig waren we. Het heeft best even ge duurd voordat Simon en ik werden gevraagd voor Vrienden van Amstel. Omdat onze muziek evolueerde van volksmu ziek naar pop, mochten we in 2010 voor het eerst komen. Spannend. Hoe zou het publiek reageren? Bij de artiesten die er vaker optreden, voelden we ons meteen thuis. Je maakt hier zo makkelijk vrienden. Neem Nielson. Hier aan de bar leerden we elkaar kennen en afgelo pen december speelde hij met ons mee in Ahoy. We gaan de komende week voorzichtig een paar artiesten polsen voor een gastoptreden op ons jubileumconcert op 17 december. Het mooiste moment was twee jaar geleden. Vastgeketend aan een vliegende piano in de nok zag ik onder me de Golden Earring optreden. In het publiek zag ik grij ze mannen een luchtgitaar- of drumstel bespelen. Toen moest ik ineens aan m'n eigen vader denken. Die gaat altijd samen met een groepje vrienden. Morgen weer. Ik gok dat ze met z'n allen dit keer vooral meezingen met De Dijk." Met zijn optreden van gisteravond erbij was Guus Meeuwis 12 keer onderdeel van de Vrienden van Amstel Live. Daarmee is hij veruit recordhouder. Op plek 2 staat Frank Boeijen met 8 deelnames. Het was de laatste keer dat Thé Lau voor een mensenmassa optrad. Vo rig jaar brachten Waylon, Bart van der Weide (Ra coon) en Barry Hay (Gol den Earring) elk concert een hommage aan de doodzieke zanger van The Scene. Op de twee de donderdag van de reeks kwam Lau zelf naar Ahoy. Ondanks zijn ziek te - hij zou vijf maanden later overlijden - zong hij zelf de indrukwekkende slotnoten van Blauw. Naam: Henk Jan Mendel Leeftijd: 23 Woonplaats: Nieuwehorne Hoe vaak bij Vrienden van Amstel Live geweest: 4 keer Hoogtepunt: „Zonder twijfel het optreden van Waylon en Timor Steffens die een ode brachten aan Michael Jackson op Vrienden van Amstel Live 2014. Nog nooit zo'n groot spektakel gezien! Vol gende week vrijdag gaan we weer naar Vrienden van Amstel Live. De tickets voor volgend jaar zijn ook al binnen, deze keer met nóg meer vrienden!" Sfèerbarometer in Ahoy slaat maximaal uit RECENSIE Steven Raatgever Vrienden van Amstel Live, Gezien: 21-1, Ahoy Rotterdam. Nog acht shows, allemaal uitverkocht. Kensington in Ahoy tijdens Vrienden van Amstel Live. foto Remko de Waal/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27