Nooit meer 'Cmon!' meer om Vilhena heen Vertrek Wuytens naar AZ klap in gezicht Streppel te gaan als zijn vrouw gaat bevallen Morgen in de winkel! SPORT 21 Wuytens in rijtje met Landzaat, Mathijsen en El Hamdaoui MELBOURNE. Het is het eerste wat Andy Murray (28) deze da gen doet na een partij: meteen op de baan de telefoon uit zijn tas halen om te kijken of er een berichtje is binnengekomen over de geboorte van zijn eerste kind. Ook gisteren na zijn een voudige zege op de Australiër Sam Groth in de tweede ronde van de Australian Open (6-0 6-4 6-1). De nummer twee van de plaatsingslijst liet er de afgelo pen tijd geen misverstand over bestaan. „Voor mij zijn mijn kind en mijn vrouw belangrij ker dan een tenniswedstrijd. Zo dra ik hoor dat Kim (Sears red.) op springen staat, ga ik meteen naar huis. Zeker weten." Dat kan dus vandaag, morgen of gewoon in de tweede week van februari zijn, de periode waarin Sears is uitgerekend. Maar met een beetje pech - of geluk, afhankelijk van hoe je het bekijkt - gaat er een babyalarm afin het finaleweekeinde. Aangezien de Schot bij vier van de laatste zes edities de eind strijd van het eerste Grand Slam van het tennisseizoen haalde, is de kans groot dat hij ook over iets meer dan een week nog in Melbourne is. De laatste 'C'monf heeft geklonken voor Lleyton Hewitt (foto). De twee voudig Grand Slam-win- naar (US Open 2001, Wim bledon 2002), befaamd om zijn karakteristieke oppepkreet en vechter smentaliteit, verloor in de tweede ronde op de Australian Open in drie sets van de Spanjaard Da- Roger Federer, zelf vader van twee tweelingen die beide ke ren werden geboren tijdens een onderbreking in zijn tennissei zoen, zou ook besloten hebben een Grand Slam te verlaten en huiswaarts te keren. „Het gaat er om waar je prioriteit ligt: tennis of je familie? Voor mij is het dui delijk: ik hou van mijn familie", aldus de Zwitser. Novak Djokovic, die Murray in de finale kan tegenkomen, zal hem in elk geval ook steunen in zijn beslissing. „Ik zou hetzelfde doen", verkondigde de vijfvou dig winnaar en titelverdediger uit Servië eerder deze week. „Het is een gevoelig onderwerp om over te spreken. Heel per soonlijk ook. Je moet de beslis sing van ieder individu respecte ren, zeker van iemand in zijn po sitie." Vijftien maanden geleden 'Het gaat erom waar je prioriteit ligt: tennis of je familie? Voor mij is het duidelijk' werd Djokovic zelf voor het eerst vader van een zoontje. Des tijds zat het - net als Federer - zijn tennisschema niet in de weg, waardoor hij (nog) niet voor die keuze heeft gestaan. Timing Voor sommige spelers was de ti ming echter niet zo goed. Zo ontving Gilles Simon in 2010 kort voor zijn derderondepartij tegen Rafael Nadal op de US Open een sms'je van zijn echtge note, met de korte mededeling: 'Ik denk dat ie nu gaat komen'. Simon besloot in New York te blijven, in de wetenschap dat hij niet op tijd in Frankrijk zou zijn voor de geboorte van zijn eerste zoon. Drie jaar later kwam zijn tweede zoon ook tijdens de US Open ter wereld, maar een bles sure betekende dat hij er deze keer wel bij kon zijn. Spannende tijden waren het ook voor Bob Bryan, toen hij in 2012 de dubbelfmale van de Au stralian Open speelde op de dag dat zijn vrouw was uitgerekend. „Ik hoop niet dat ik een Skype- baby ga krijgen", zo liet hij des tijds voorafgaand aan de verlo ren eindstrijd optekenen. De Amerikaanse dubbelspecialist was gelukkig net op tijd terug voor de late bevalling. de, die het voortouw nam, die agressief speelde. Dat was voor mij meer dan voldoende om hem bij Jong Oranje te halen." Van Geel zal nog een ultieme poging wagen om de speler uit ei gen kweek alsnog langer te strik- 'Toch zou het gewoon goed zijn als Vilhena nog twee jaartjes bijtekent in de Kuip' ken. Maar kans van slagen lijkt vrijwel nihil. En alleen om geld gaat het allang niet meer. Hij wil een frisse start bij een club waar ze een duidelijk toekomstplan hebben. „Ik zeg natuurlijk niets over wat hij moet doen", stelt Grim. „Maar het is belangrijk dat Tonny de komende jaren heel veel aan spelen toekomt. En dan kan hij stappen zetten. Tonny is een speler van wie er in Neder land niet zoveel rondlopen hoor. We speelden vorig jaar in Slowa kije en hij kwam tijdens de laat ste training behoorlijk in botsing met een teamgenoot. De medi sche staf bracht hem snel naar het ziekenhuis en gelukkig bleek er niets gebroken. Maar al die tijd was hij duidelijk: hij zou hoe dan ook spelen tegen Slowakije. Maar zet hem niet alleen neer als een knokker. Hij kan echt goed voet ballen, scoren, is op veel posities inzetbaar. En is ook nog eens een heel fijn mens, een prettige bij komstigheid." Nederlands elftal Het verleidde bondscoach Danny Blind al in deze krant tot een uit spraak over de Feyenoorder. Hij volgt Vilhena met zeer speciale aandacht. Een invitatie uit Zeist voor de interlands met Frankrijk en Engeland in maart valt niet uit te sluiten. Grim denkt dat Vilhena de af gelopen jaren, met sportief en qua privé-omstandigheden veel tegenslag, veel sterker hebben ge maakt. „Soms staan spelers even stil, dan gaat het opeens weer veel sneller vooruit. Hij is 21 jaar, die fases zie je gewoon voorbijko men." Op dit moment kon Willem II daar niets meer aan doen. Er stond een gelimiteerde transfers om in het (aflopende) contract van de Belgische middenvelder. AZ wilde dat bedrag wel neertel len. De woede van de coach richt te zich dan ook meer op het feit dat deze tussentijdse ontsnappingsmogelijk heid in het contract was opgenomen. Doordat de oudste van de twee Wuytens- broers bij Willem II nu vertrekt, krijgt de club nog een transfersom. Aan het eind van dit seizoen had hij gratis de deur uit kunnen lopen. Maar Streppel beschouwde Stijn Wuytens - die dit seizoen alle competitiewedstrijden van begin tot eind speelde - als het kompas van zijn ploeg. De man die de lij nen uitzette, een van de belang rijkste pionnen in het tactische spel van Streppel en co. „Ik heb me weieens beter gevoeld. Hij is niet te vervangen", beweerde de coach. „Althans, niet op dit mo ment en niet met de middelen die wij hebben." Het is een nieuw hoofdstuk in de al langer slepende controverse tussen Streppel en algemeen direc teur Berry van Gooi over het te voeren technische beleid bij de club. Ook technisch manager Car los Aalbers, die nog niet bij Wil lem II in dienst was toen het laat ste contract met Wuytens werd opgesteld, oogde gisteren enigs zins verslagen. „Hij had een geli miteerde transfersom. We hebben nog wel geprobeerd zijn verbinte nis te verlengen, maar zijn zaak waarnemer en hij gaven aan dat ze om zich heen wilden kijken. Dan zijn onze handen gebonden." Stijn Wuytens zelf was giste ren uiteraard blij met zijn over gang naar AZ, die hij als sportieve vooruitgang be schouwt. „Normaal ge sproken doet die club toch mee om de plek ken voor de play-offs om Europees voetbal. Ik wilde nog graag een stap omhoog maken en dat heb ik bij Willem II kenbaar gemaakt. Deze club is altijd goed voor mij geweest. Ik wens ze het allerbeste. Het doet me echt pijn om te vertrekken, maar dit is een kans die ik niet kan laten gaan. Ik teken een contract voor viereneen half seizoen." Wuytens (26) begon zijn loop baan in 2008 bij PSV, dat hem on der meer een half jaar verhuurde aan De Graafschap. In 2012-2013 speelde hij een seizoen voor het Antwerpse Beerschot. Na het fail lissement van die club kwam hij naar Tilburg. Wuytens ontmoet in Alkmaar zijn neef Jan Wuytens, die bij AZ echter op een zijspoor is geraakt. Broer Dries Wuytens blijft achter bij Willem II. De tijd dat een over gang van een voetbal ler van Willem II naar AZ bijzonder ge voelig lag, ligt inmid dels bijna tien jaar achter ons. Honder den fans van Willem II reden medio 2006 rond met een sticker met de tekst 'Ik rem niet voor Dirk Sche- ringa', nadat de club uit Alkmaar onder voorzitterschap van de oprichter van de DSB bank in twee jaar tijd liefst zeven spelers - veelal gra tis - had weggekaapt bij de Tricolores: Den ny Landzaat, Joris Mathijsen, Kew Ja- liens, Tarik Sektioui, Danny Mathijssen, Moussa Dembele en Kemy Agustien. Na 2006 gingen alleen Mounir El Hamdaoui, Niki Maenpaa en nu dus Stijn Wuytens nog van Tilburg naar Alkmaar. HOLLANDSE ÜELDEm Leeghwater Hoe Jan aan Jjn naam kwam Kijk ook op pzc.nl/HH Verzamel ze allemaal bij o.a.: brunci vid Ferrer: 2-6 4-6 4-6. Het betekende het einde van de loopbaan van de Australiër, die voorafhad aangegeven dat het toer nooi in Melbourne zijn laatste zou zijn. „David was te sterk, niet voor niets staat hij in de top acht", zei de 34-jarige Hewitt, die in 2001 de jongste nummer 1 ooit werd in de historie van het mannentennis en dat nog steeds is. „Ik heb alles gegeven, zoals ik heel mijn carrière altijd heb gedaan. Iets waarop ik trots kan zijn." Tachtig weken voerde Hewitt de wereldranglijst aan. Naast zijn twee Grand Slam-zeges veroverde hij ook nog 28 ATP- titels. In 1999 en 2003 won hij met zijn land ook de Da- vis Cup. VRIJDAG 22 JANUARI 2016 door Martijn van Laar Roger Federer EPA Cor Adriaanse jeugdtrainer door Max van der Put TILBURG. De ogen van Jurgen Strep pel spuwden vuur gisteren na de besloten training. Dat Stijn Wuy tens (foto) was vertrokken naar AZ, was een klap in zijn gezicht. FtiPLUSjMCv? Primera foto's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21