Van Bronckhorst kan niet Federer en Djokovic steunen beslissing van Murray om naar huis Naast tegenstanders kan ook Andy Murray's eerste kind hem van de Grand Slam-titel afhouden. 20 SPORT Opgeluchte Immers rond met Cardiff El Azzouzi naar IVvente Cardiff City heeft gisteren de onderhandelingen met Lex Immers afgerond over een overgang. De club uit Wales, uitkomend in de Champions hip, huurt de 29-jarige Hage naar tot het einde van het sei zoen van Feyenoord en zal hem vervolgens overnemen als het transferverbod van de baan is. „Het is een geweldige kans voor mij", zei Immers gisteren. „Ik kwam de laatste maanden niet meer aan veel minuten toe. Nu krijg ik weer de kans om eens in een ande re competitie te spelen na prachtige jaren bij ADO en Feyenoord. Ik ben opgelucht dat er een akkoord is bereikt met Cardiff City." FC Twente huurt Zakaria El Azzouzi (19) voor de rest van het seizoen van Ajax. De aan valler speelt sinds 2009 in de jeugdopleiding van Ajax, maar debuteerde nog niet in het eerste elftal. Wel speelde El Azzouzi namens Jong Ajax elf wedstrijden in de eerste di visie (zes goals). De spits is zondag tegen PSV al speelge rechtigd. „De komst van Zak aria is een buitenkans en een welkome aanvulling op onze selectie", aldus technisch ma nager Ted van Leeuwen. „Het biedt ons aanvallend meer mogelijkheden." Giovanni van Bronck horst sprak deze week zijn manschappen streng toe. De coach van Feyenoord vertelde dat als de ploeg dit seizoen nog iets wil, de spelers een voorbeeld konden ne men aan één man. En hij wees naar Tonny Vilhena. Het verhaal wat Van Bronck horst afstak in het kleedlokaal, was voor de spelers van Feye noord geen verrassing. Als één ding opvalt tijdens trainingen is het de manier waarop medespe lers tegen Vilhena aankijken. Als er weer eens een balletje tussen- valt en er ontstaat een typisch ge valletje 'jij of hij', dan geven zijn tegenstanders hem bijna vanzelf sprekend voorrang. En niet voor niets noemde Andrés Guardado de Maassluizer zondagmiddag vol respect 'tijger'. Net nu hij de draad weer heeft opgepakt, nadert het afscheid van de 21-jarige linkspoot. Zonder transfersom. Technisch directeur Martin van Geel zal het moeten doen met een opleidingsvergoe ding. „Toch zou het gewoon goed zijn als hij nog twee jaartjes zou bijtekenen in de Kuip", zegt Cor Adriaanse, die als jeugdtrainer in tensief samenwerkte met Vilhena. „Een gepasseerd station? Dat lees ik overal, ja. Maar hij heeft nog wel wat stappen te zetten. Minder lopen met de bal bijvoorbeeld, meer het overzicht houden. Ton ny geeft altijd en overal alles wat hij heeft, ook als het tegenzit. Dat heeft hij altijd gedaan. Aan zijn werklust heeft het natuurlijk nooit gelegen." Tribune Het is de reden waarom Van Bron ckhorst hem nooit op de tribune heeft gezet. Alleen is hij nu niet meer alleen in beeld voor 'speciale opdrachten' zoals Ajacied Rieched- ly Bazoer voor de voeten lopen. De coach kan gewoon niet meer om hem heen. Fred Grim, bondscoach van Jong Oranje, zag Vilhena de afgelo pen maanden vaak aan het werk bij Jong Feyenoord. „Op die maan dagavonden zag ik telkens hetzelf de: een fitte jongen die graag wil- 'Zodra ik hoor dat mijn vrouw op springen staat, ga ik meteen naar huis. Zeker weten' VOETBAL 12 Joost Luiten is zijn eerste toernooi van 2016 behoorlijk begonnen. De golfer legde in Abu Dhabi de eerste ronde af in 69 slagen, drie onder het baangemiddelde. Daarmee staat Luiten voorlopig op de gedeelde twaalfde plaats. De Amerikaanse amateur Bryson Dechambeau leidt verrassend met 64 slagen. VOETBAL Tonny Vilhena (links) snelt langs Davy Pröpper van PSV. foto Pro Shots door Mikos Couka Baby gaat boven de beker Andy Murray

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20