Treinreizigers hopen op intercity Wolkenkrabber van een kilometer in de maak Actie vóór vluchtelingen in Yerseke is de beste Te onveilig voor personeel Transavia brengt wel toeristen naar Egypte, maar de crew mag er niet overnachten. Te gevaarlijk. In Binnen SiBuiten Weer bij je ouders wonen Hoe houd je het leuk? 1001 m HURGHADA. Klanten zijn boos en in verwarring en andere maat schappijen vinden het onlogisch: personeel van vliegmaatschappij Transavia overnacht voorlopig niet in Egypte, omdat het daar te onveilig is. De airline maakt een tussenstop in Athene, waar een verse crew instapt. De reistijd voor passagiers wordt daardoor een stuk langer. „Is het nou te gevaarlijk in Egypte of niet?", vraagt Jan Rorive uit Bodegraven zich af. Marian Aanraad uit Kruisland vindt het 'krom', dat er blijkbaar andere re gels gelden voor personeel dan voor passagiers die in hetzelfde vliegtuig zitten. 'Sinds het laatste incident in Hurghada hebben wij onvoldoende zicht op de veiligheidssituatie' Woordvoerder Transavia Beide reizigers hebben hun va kantie geboekt bij touroperator Sunweb, dat gebruikmaakt van de vluchten van Transavia. De klan ten kunnen de vlucht niet zomaar annuleren, omdat voor een groot deel van Egypte geen negatief reis advies geldt. Een aantal van hen is daar zeer verbolgen over, zeker nu blijkt dat het vliegtuigpersoneel de Egyptische hotels wél mijdt. Transavia zegt in een reactie dat het 'een eigen afweging' maakt. Het personeel dat in Grie kenland instapt, vliegt dezelfde dag terug naar Nederland. „Sinds het laatste incident in Hurghada hebben wij onvoldoende zicht op de veiligheidssituatie", aldus een woordvoerder. Touroperator Sun web was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Klanten heke len de wijze en het late tijdstip waarop Sunweb communiceert. Twee weken geleden vielen gewa pende mannen bij een hotel in Hurghada westerse toeristen aan. Eind oktober stortte een gesabo teerd Russisch toestel een half uur na vertrek in Sharm- el-Sheikh neer. Sindsdien vliegen maatschappijen niet meer op die badplaats. Gisteren nog vielen bij een aanslag tussen Cairo en de pi ramides van Gizeh drie doden en zeventien gewonden. Volgens Zakaria Boufangacha, bestuurder bij FNV Luchtvaart, is het niet ongebruikelijk dat vlucht- schema's om redenen van veilig heid worden aangepast. Reisorganisatie TUI, die zelf ook een airline heeft, stelt dat haar personeel gewoon in Egypte overnacht. „Het zou vreemd zijn als we zouden zeggen dat het voor ons personeel te onveilig is, terwijl we onze klanten daar wel laten slapen." KLM, dat op Cairo vliegt, kon gisteren niet aangeven of haar per soneel daar nu blijft slapen of niet. Wel zei een woordvoerster dat het bedrijf in ieder land de si tuatie monitort om de veiligheid van het personeel in de lucht te kunnen garanderen. YERSEKE. Meestal laten de tegen standers van zich horen, maar in Yerseke is Anneke Jumelet juist een handtekeningenactie begon nen vóór de opvang van vluchte lingen. Volgens haar is het voormalige zorgcentrum Vredelust, dat nu al vijf jaar grotendeels leegstaat, ui termate geschikt om zo'n vijftig vluchtelingen in op te vangen. Zonder daar veel voor te hebben gedaan, heeft ze nu al meer dan vijftig krabbels verzameld. Jume let hoopt op meer, maar gaat niet langs de deuren. „Het is bedoeld als een kleinschalige actie." De gemeente wil nog geen ja of nee zeggen tegen opvang in Vrede lust. Er wordt onderzoek gedaan naar verschillende locaties. Het voormalige zorgcentrum is er daar één van. De PZC Award 'beste restaurant van 2015' gaat naar Meliefste in Wolphaartsdijk. Gastvrouw Anuschka Meliefste en chef-kok Thijs zijn erg blij met de titel. „Dit is een kroon op een jaar hard werken." ZEELAND 2 3 PAGINA 16 17 I o Vanmiddag regen www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 22 januari 2016 258e jaargang nr. 18 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,11 Transavia: crew mijdt Egypte door Sander van Mersbergen pagina 6: 'Waarom hebben ze ons niet gebeld?' door Rob Paardekam pagina 2: Krabbels voor vluchtelingen 8 711688 555530 ZEELAND 4 foto Marcelle Meliefste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1