Homofiele asielzoekers: koning, kom eens kijken Politiek heeft forse kritiek op Regelmatig een bloemetje was niet meer genoeg 8 NIEUWS Reacties Het briefje dat bloemist Cor Hofman op zijn winkeldeur hing, ging viraal. Zijn vrouw Anita dreigde 'een andere vent' te gaan zoeken. 'Mijn vrouw zei tegen mij: als je nou geen dag vrij neemt, ga ik op zoek naar een andere vent! Dus ben ik vandaag 19 januari gesloten. Cor.' Het briefje dat aan de dichte winkel ge plakt hing, is razend snel het internet overgevlogen. Tien duizenden mensen leefden mee met het huwelijk van de Rotterdamse bloemist, maar hij had niets in de gaten. Cor Hofman (62) had namelijk eie ren voor zijn geld gekozen. Hij wil zijn vrouw voor geen goud kwijt na een huwelijk van 42 jaar en dus sloot hij voor één dag de winkel en zette hij zijn telefoon uit. Hij verraste zijn Anita (59) met een uitgebreid dagje uit. Met succes, ze blijft bij hem. „Op dat ene vrije dagje kan ik na tuurlijk niet naar Zuid-Frankrijk rei zen met mijn meisje. Dus liepen we om half negen 's morgens al door het Belgische Brasschaat en winkelden daarna in Antwerpen", blikt Cor te vreden terug op hun unieke date. „Onze biologische klok is vroeg afge steld, hè, ik sta elke dag om half vijf op om naar de bloemenveiling te gaan." Een koppel dat uit eten gaat, win kelt en rondstruint: het lijkt alle daags, maar dat is het voor de Hof- mans niet. Het hilarische briefje geeft namelijk een inkijkje in de we reld van eenmanszaken. Dit soort on dernemers besteedt véél tijd aan de winkel en houdt weinig tijd over voor een privéleven. „Cor is altijd aan het werk, van 's ochtends héél vroeg tot na sluitingstijd, het hele jaar rond", zegt Anita. „Niet omdat ik slecht kan stilzitten of verknocht ben aan mijn werk, maar zodat ik de eind jes aan elkaar kan knopen", vult Cor aan. Jarenlang was zondag de enige dag waarop Cor tijd had voor zijn vrouw en dochter, totdat de naastgelegen su permarkt en drogist die dag de deu ren open gooiden. „Dat merkte ik di rect aan mijn omzet; mensen deden niet meer op zaterdag maar op zon dag boodschappen. Ik móet die zon dag wel open zijn om rond te ko men." 'We zijn al ruim vijftien jaar niet op vakantie geweest' Die noodzaak betekent niet dat hij met tegenzin tussen de bloemen staat. Zeker niet: Cor is altijd aan het fluiten en grappen. Anita moppert evenmin, ze weet dat het niet anders kan. „Maar we zijn al ruim vijftien jaar niet op vakantie geweest en dan zeg ik wel eens zuchtend tegen hem: kon je maar even vrij zijn." Dat Cor deze week totaal onver wacht besloot gehoor te geven aan haar verlangen, vindt ze 'fantastisch'. En of ze haar man écht had verlaten als hij haar dreigement niet serieus had genomen? „Ben je gek", schudt ze haar hoofd. „Ik zou me geen raad weten zonder Cor." De harde werker verovert nog regelmatig haar hart. Nooit eerder met een vrije dag, maar wel met, hoe kan het ook anders, bloemen. „Niet elke dag of elke week want dan is het niet meer speciaal. Maar de eerste narcissen en de eerste bos tulpen van het jaar zijn sowieso altijd voor mijn Anita." 'Cor, mijn dochter wil wel bij je komen werken. Dan kun jij vaker vrij nemen' 'Dat verdient een bloemetje' 'Mooi zo, het leven bestaat niet alleen maar uit werken' 'Ik hoop dat mijn man een voorbeeld neemt aan Cor' ALPHEN AAN DE RIJN. Tien homo seksuele asielzoekers die verblij ven in de noodopvang in Alphen aan de Rijn, doen een emotionele oproep aan koning Wil- lem-Alexander om bij hen op be zoek te komen. 'Want de homo haat vlucht mee en stopt hier niet,' schrijven zij in een open brief aan het staatshoofd. De koning kan zich beter bij hen in Alphen rond laten leiden dan op een lege zaal in aanmeld centrum Ter Apel, sneert de groep en verwijst daarbij naar een foto die gisteren in deze krant stond. Willem-Alexander was dinsdag op werkbezoek in Ter Apel, maar sprak niet met vluchtelingen. De groep homoseksuelen voelt zich niet veilig in de noodopvang in Alphen. Ze schrijven in de brief: „Wij zijn geslagen, verne derd, bespuugd, uitgescholden, aangerand, verkracht, er wordt aan ons gevraagd of we tegen beta ling seks willen hebben met man nen die hier ook wonen, we wor den als homostellen uit elkaar ge haald en er is ons zelfs gezegd dat we ook hier van het hoogste ge bouw gegooid gaan worden. Wij kennen jullie systeem niet waar we moeten klagen, we willen hier alleen maar asiel krijgen. We wil len veilig zijn. Maar hier is de si tuatie soms erger dan in ons eigen land." Joel Voordewind, Tweede Kamer lid van de Christenunie, stelt vast dat de Immigratie- en Natu ralisatiedienst kampt met capaci teitsproblemen. De berg werk die met de stroom vluchtelingen op het IND afkomt, kan de dienst niet aan, zegt de politicus. „Dat probleem brengt vertraging in de procedure met zich. Het moet be slist opgelost worden. De dienst heeft vijftig miljoen euro gekre gen voor deze taak maar wij zien nog geen resultaten." D66, SP en de PvdA stellen eveneens dat de procedures te lang duren. Ook Vluchtelingenwerk Ne derland heeft er eerder bij de IND op aangedrongen haast te maken met de procedures. Wel zegt de organisatie er vertrouwen in te hebben dat de achterstan den worden ingehaald. „Er wordt serieus hard gewerkt bij deze dienst. IND heeft aangegeven met extra mensen de achterstan den in rap tempo in te halen." De IND heeft eerder 50 mil joen euro gekregen van het rijk om de grote aantallen asielproce dures te kunnen verwerken. Voor dat zo'n procedure begint, wordt bij iedere vluchteling de papie ren gecontroleerd en gecheckt waar zij vandaan komen. In die controlefase is een achterstand ontstaan. De gevolgen hiervan zijn groot. Het leidt tot grote on zekerheid, onrust en frustratie onder vluchtelingen die in nood- opvanglocaties zitten. Akram Shawki, van de stich ting Hoop voor Vluchtelingen, die zich het lot van asielzoekers aantrekt, zegt vaker vragen te krij gen over terugkeer. Het zijn vol gens hem voornamelijk Irakezen die terug willen. „Zij zijn de wan hoop nabij en verwachten niet dat er binnenkort verandering Dagje vrij redt huwelijk Cor door Jitske-Sophie Venema Anita Hofman Cor en Anita bij het bewuste briefje dat het internet rondging. foto Sanne Donders Jeanet Derksen Piet van der Hoek Truus Bruinsma Femke Heeres door Rik Sneijder ALPHEN AAN DEN RIJN. De Immi gratie- en Naturalisatiedienst ligt onder vuur bij de politiek en Vluchtelingenwerk Nederland. De asielprocedures duren veel te lang en leiden tot opstootjes, frustra ties en zelfs zelfmoord in noodop- vanglocaties voor vluchtelingen. Steeds meer Irakezen willen te rug. Mijn vrouw zei tegen m|j - als je nou eens niet een dag vrij neemt ga ik op zoek naar een andere vent Dus ben ik vandaag dinsdag 19 januari gesloten Cor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8