populariteit van fietsen met lage instap bjjJdjy/ffJZJfJ.fjJ liaÈ NIEUWS 7 Damesfiets op verkeersbord? 'Vooral handig voor het kinderzitje' 'Heerlijk, zo'n fiets zonder stang' 'Mijn fiets moet wel een beetje stoer zijn' Grote vraag is of de typische herenfiets op het verkeers bord dat een fietspad aan duidt, een damesfiets moet worden. Directeur van de Fietsersbond Saskia Kluit begint te lachen. „In princi pe zou een verkeersbord de werkelijkheid zo dicht mogelijk moeten benade ren, dus dan zou het een damesfiets moeten worden, ja", zegt ze met enige aarzeling. „Maar het is echt on-ge-lo-felijk moeilijk om een verkeersbord in Neder land te veranderen. Je denkt misschien: je zet er een an der plaatje op en klaar, maar dat is aan strenge regels ge bonden. Ik ga er sowieso een poll over starten via Twitter, om te zien wat on ze achterban ervan vindt." El Bardai merkt ook dat een hoop van zijn klanten hun huidige he renfiets inruilen voor een dames variant, omdat de stang niet be valt. Sebastiaan Dziok, bedrijfslei der van Mega Bike, beaamt de trend. „Bij een kinderzitje kiezen mannen al vaak voor een dames model, maar bij e-bikes is het mannenmodel echt uitgestorven." Directeur van de Fietsersbond Saskia Kluit signaleert dat de ver grijzing eraan bijdraagt dat er steeds meer damesfietsen op de markt komen. „Als je ouder wordt, koop je eerder een nieuwe fiets. Doordat de fietsen van oude ren weer doorverkocht worden, zie je ook steeds meer damesfiet sen op de tweedehandsmarkt." Toch blijft het rijden op een da mesfiets volgens de voorvrouw van de Fietsersbond een 'contro versieel onderwerp'. „Nederland se mannen associëren het toch een beetje met hun mannelijk heid. Als wij heren suggereren om een damesfiets te nemen, maken ze daar vaak een grapje van." „De voornaamste re den om een dames fiets te nemen is voor mij het kinderzitje", vertelt Benjamin. „En waar vroeger de stevigheid een reden was om te kiezen voor de herenfiets, is de huidige generatie damesfietsen sterk ge noeg." Sinds de jaren '70 is het onderscheid tussen de heren- en damesfiets volgens de gemeenteambte naar al minder be langrijk. „De traditio nele rolverdeling is veranderd." „Het fietst heerlijk op een fiets zonder stang", zegt de 85-jari ge Sam Broere vol overtuiging. Met zichtbaar plezier maakt de vroegere scheepstimmerman tientallen kilometers op zijn e-bike van Ga zelle. Zo gaat de we duwnaar langs zijn vier zussen of het bloemencorso in het Westland. „Ik ben nog fit, alleen dat been over de hoge stang zwiepen, dat hoeft van mij niet meer zo." „Zo'n oude afgerag- de opoefiets vind ik wel iets heb ben", vertelt de 33-jarige Dennis de Waard. „Zo zonder stang is super makke lijk", vindt de ma troos op de binnen vaart. „Mijn vrien din heeft zo'n ech te 'moeke'-fiets. Daar zul je mij niet op zien. De fiets moet wel een beetje krakkemik kig zijn. Dat is stoer en daar voel ik me prettig bij." Dm DONDERDAG 21 JANUARI 2016 foto's Marco de Swart v.a. slechts Diverse vertrekdata in 2016 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Rondreis Kroatië/ Makarska en Dubrovnik/ Rondreis Dalmatische kust 12 dagen Tirol en Istrië, Gerlos en Opatija Diverse vertrekdata in 2016 12 dagen Toscane, Bloemenrivièra en de Cöte d'Azur Lago Maggiore en Toscane Diverse vertrekdata in 2016 12 dagen Lutago, Zuid-Tirol Diverse vertrekdata in 2016 12 dagen Rondreis Berlijn, Praag, Boedapest en Wenen Diverse vertrekdata in 2016 Brochure en boekingen: (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7