Truckrijder Hoondert is blij terug te in Zeeland Tholen gaat voor langste slinger ooit Waterschap verbaasd over ophef De weg was spekglad Terneuzense restaurants zetten stad op de kaart met dancefeesten De traditionele disco is dood. Maar voor hippe dancefeesten zijn er kansen. Ook in Terneuzen. TERNEUZEN. „Het was slechte recla me voor Terneuzen." Cindy Wil- lemsen van restaurant Sydney uit Terneuzen baalt nog steeds van het feit dat de disco-avond op tweede kerstdag bij d'Ouwe Kercke op niets minder dan een fiasco uitdraaide. Samen met haar collega Mar- tijn de Groot van restaurant Da Vinei organiseert ook zij dan- ce-avonden. Avonden die uitver kocht zijn en die wél doorgaan. „Het verschil is dat we het profes sioneel aanpakken en gewoon met de gemeente, de brandweer en de politie samenwerken." Zowel het dance-evenement Ci- tylife, met als doelgroep dertig plussers, als Nighthype voor een jonger publiek is iedere editie weer uitverkocht. Citylife heeft 13 februari zijn zesde feest en Night hype was er afgelopen zaterdag voor de tweede maal. Tjade van Deursen is mede-or ganisator van Citylife. Hij ziet in de toekomst nog wel ruimte voor een buitenevenement. „Twee jaar geleden hadden we Let's go Out door op het stadhuisplein in Ter neuzen. Dat zou van mij best een vervolg mogen krijgen. Maar dat organiseer je niet zomaar." „De jeugd gaat anders op stap dan wij vroeger deden", stelt Wil- lemsen (bijna 40). De jeugd kiest liever voor mooie festivals dan ie dere week aan de bar te hangen. Een permanente disco die iedere week vol zit? Nee, dat gaat hier in Zeeuws-Vlaanderen nooit meer gebeuren. De jeugd wil meer. Het moet speciaal zijn en daar wil men ook best voor betalen." Voor de dancefeesten krijgen de restaurants van Willemsen en van De Groot een metamorfose. „De mensen komen binnen en denken 'dat is gewoon vet'", is de ervaring van De Groot in zijn zaak Da Vinei. „In een stad waar De jeugd kiest liever voor mooie festivals dan iedere week aan de bar te hangen je denkt dat je alles kent, blijkt dit er ineens te zijn. Dat is de clou; die exclusiviteit. Die beleving creëer je, en daarna ben je weer een restaurant. Je creëert een uit straling en dat wordt opgepikt." De aanpak blijkt te werken. De kaartjes voor Citylife en Nighthy pe zijn steeds sneller uitverkocht. „En nee' moeten verkopen, dat is de beste reclame", stelt Cindy Wil lemsen. In toenemende mate zijn Citylife en Nighthype de niet te missen dancefeesten. Terneuzen als hippe dancestad? Martijn de Groot: „Je doet het niet voor alleen een avond maar voor het hele traject. Wij proberen juist om Terneuzen naar boven te krijgen. Het imago van Terneuzen als stad van leegstand. Daar kun je als ondernemer in meeglijden. Wij moeten als jonge onderne mers laten zien dat het anders kan. Wij doen als ondernemers erg ons best om iets op te bouwen en daar dragen dit soort feesten aan bij." MIDDELBURG. Van het volbouwen van de Zeeuwse kust kan voorlo pig echt geen sprake zijn. Gezien al le ophef rond het onderwerp voel de waterschap Scheldestromen zich gistermiddag geroepen zijn opvatting nogmaals onomwonden uit te spreken. De Tweede Kamer spreekt vandaag over de plannen van minister Schultz. Zij wil meer ruimte scheppen voor initiatieven in kustgebieden. Daarom schrapt zij het verbod op nieuwe bebou wing buiten de bebouwde kom in het kustgebied. Het is aan lokale en regionale overheden om voor waarden te stellen aan bebouwing. De plannen hebben het spook beeld opgeroepen van een volge bouwde kust en 'Belgische toestan den'. Milieuorganisaties hebben dinsdag een petitie tegen de plan nen overhandigd aan de Tweede Kamer. Waterschap Scheldestro men is verrast door de commotie en de beeldvorming die is ont staan, zei Guiljam van der Schelde, afdelingshoofd waterkeringen, gis teren op een inderhaast belegde persbijeenkomst. „Wij sluiten ons aan bij de opvatting dat de kust niet mag worden volgebouwd." SCHADE De bewoonster was erg overstuur maar hoeft haar woning niet te verlaten. Een gedeelte van het huis kan nog bewoond worden. PAGINA 16 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 21 januari 2016 Zeeland Terneuzen kan hip worden door Guido van der Heijden Cindy Willemsen Restaurant Sydney SI. Jansteen 0114-371000 „huis-aan-huisreclatne. Scheids Delta route IJZENDIJKE. „Ik reed twintig, niet harder. Maar het was spekglad en dan kan je niet veel met zo'n ding." Chauffeur Killian van derWindt(20)uit Hulst nam gister ochtend rond tien uur de scherpe bochtvan de Schorerweg naar de Nieuwedijkin IJzendijke, toen zijn vrachtwagen met folders weggleed entegen woon huis reed.„Ja,de bewoonster was natuurlijk erg geschrokken", vertelt Van der Windt. „Mijn baas was niet boos. 'Kan gebeuren', zei hij." De schade aan de woning is groot. Een hoek is volledig weggeslagen. Diepe scheuren lopen van boven naar beneden. „Een aannemer zorgt ervoor dat de woning gestut wordt, pas daarna gaan we de vrachtwagen wegslepen", vertelt brandweerofficier van dienst, Fred Moens. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78