Simone leeft haar droom Tholen pakt referendum sober aan Dorpsbewoners weten steunpunt al te vinden 6 BEVELANDEN en THOLEN Broer en zus exposeren in kerkje Het Zwanenmeer in De Mythe Ze is de profvoetballer on der de taartenbakkers. Si mone van der Griend (33) uit Kapelle heeft van haar hobby haar werk kun nen maken. Vijfjaar geleden deed de Kapelse voor het eerst mee aan een workshop taarten maken. Sindsdien is ze verslaafd. Verslaafd aan taarten bakken en decoreren met fondant of marse pein. Simone vindt het zelfs zo leuk dat ze er in juli 2015 haar baan voor opzegde en voor zichzelf be gon. Als Miss Baktaart maakt zij nu furore. Haar taarten worden gegeten tot over de landsgrenzen. „Via mensen uit de buurt is er al eens één in Engeland beland. En ook in België heb ik al taarten ge leverd", aldus Simone. Via internet stromen de ver zoeken binnen. Miss Baktaart heeft het druk. „Deze week heb ik er tien", vertelt Simone. „Twee worden er door de week opge haald en de andere acht zijn voor zaterdag. In mijn oven kan ik net acht taarten tegelijk bakken." Op het moment zijn vooral Mi nions- en Frozentaarten populair. Raakt ze dat dan niet beu, na weer de zoveelste? „Welnee, joh. Dan wordt het een kunst om er steeds iets anders van te maken. Ik vind het alleen maar leuk. Maar ook allerlei andere dingen kan en wil ik maken. Geef me maar een uitdaging." Ook het frö- -W beien met fondant-figuurtjes is voor Simone nog altijd een feest. „In mijn vroegere werk bij de kin deropvang was ik ook al creatief bezig. Alleen deed ik dat toen met fymoklei." 'Het is mijn droom om ooit eens voor een beroemdheid een taart te maken' Miss Baktaart geniet zichtbaar van haar succes. „Ik ben zo blij dat ik dit gedaan heb. Ik dacht: ik ga m'n droom achterna en ik zie het wel. En nu moet ik soms al nee verkopen. Want ik wil wel kwaliteit blijven leveren." Het allerleukste om te doen vindt Simone de bruidstaarten. „Bruidstaarten zijn geweldig, het liefste ga ik drie maanden voor de bruiloft al met het bruidspaar rond de tafel. Dan komt die droomtaart vanzelf naar boven." Over dromen gesproken. Die heeft de Kapelse zelf ook nog. „Ja, stiekem droom ik van een eigen atelier. En ik zou het geweldig vinden om een taart voor een be roemdheid te maken." Wie weet belt er binnenkort een beroemde profvoetballer. THOLEN. De gemeente Tholen pakt het referendum over het as sociatieverdrag met Oekraïne so ber aan. Zo zal in elke kern maar één stembureau open zijn. Volgens een woordvoerster ge beurt dit om kosten te besparen. „Wij krijgen wel geld van het rijk voor de organisatie van dit refe rendum, maar dat is veel minder dan bij reguliere verkiezingen." Normaal gesproken heeft Tho- len-stad vier stembureaus en Sint-Maartensdijk en Sint-Anna- land twee. Op 6 april moeten ze het net als de andere kernen met één bu reau doen. Burgemeester en wethouders hebben verder besloten geen ver kiezingsborden te plaatsen, geen stemmentellers in te schakelen en ook geen verkiezingsavond te houden. Verder komt er maar één instructieavond voor stembureau leden. Tijdens het referendum kun nen alle Nederlanders zich uit spreken over het verdrag dat de EU en Oekraïne hebben gesloten. Ieder Borsels dorp heeft een ei gen steunpunt met twee wijkver pleegkundigen en een persoon vanuit het vrijwilligershuis. „Be kende mensen vanuit het dorp", zegt Idema. „De wijkverpleeg kundigen zijn al de oren en ogen van het dorp en wij zijn daar aan gekoppeld met welzijn." „Het gaat er om dat de burgers durven te vragen", zegt wethouder Con- ny Miermans. Mensen kunnen bij het steun punt terecht met alle vragen over welzijn. „Die zijn heel verschil lend", zegt Marriët Platschorre. „We hebben al eens een telefoon tje gehad over een hond die poept in de tuin van buren. Een ander voorbeeld is een melding van iemand die een buitenlands gezin als buren heeft. Die vrouw stond op een gegeven moment huilend op de stoep, maar ze kon De inwoners van Borsele weten de steunpunten voor welzijn en zorg steeds beter te vinden. niets doen omdat ze haar niet ver stond. Toen heeft ze ons gebeld." Als iemand met het steunpunt belt, wordt eerst doorgevraagd om te achterhalen wat er aan de hand is. Daarna wordt gekeken öf en zo ja wat er moet gebeuren. Soms is het nodig om een hulp verlener te sturen, soms wordt de beller doorverwezen en een andere keer is het voldoende om een vrijwilliger te zoeken die kan helpen. Andere initiatieven „We werken ook samen met an dere initiatieven in de dorpen zo als Heinkenszand Helpt of buurt- hulp Lewedorp. Zijn er hele sim pele dingen, zoals een klusje in huis, dan spelen we dat door", zegt Platschorre. „in ieder dorp wordt het anders ingevuld." Miermans hoopt met deze aan pak de drempel voor om hulpvra gen wat te verlagen, al zal het voor veel mensen niet gemakke lijk zijn. „Dat blijft lastig", zegt ze. De drie betrokken vrouwen zien dat dingen veranderen, ge makkelijker gaan. De verschillen de hulporganisaties weten elkaar beter te vinden en ook huisart sen verwijzen nu door naar het steunpunt. In de regio De tentoonstelling 'Peeters en Peeters, ja natuurlijk' is op zater dag 23 januari te bezichtigen in 't kerkje van Ellesdiek in Elle- woutsdijk. De expositie toont de combina tie van kunstzinnig viltwerk met schilderachtige fotobeelden van Ronald en Mirjam Peeters. Mirjams bijdrage bestaat uit een gevarieerde collectie wandkle den. Zij is deze middag aanwezig voor uitleg. Haar broer Ronald toont zijn fotoserie Mystic Lights, waarin mossen de hoofd rol spelen. De tentoonstelling is te bezichtigen tussen 13.30 en 16.00 uur. De toegang is gratis. Mijn dorp, mijn stad Erasmuspark, 10.00-11.00 uur - In loopspreekuur van wijkverpleging; Sta tionspark 2, 10.00-12.00 uur - In formatiebijeenkomst over mogelijkheden van iPhone en iPad gebruik voor men sen met een visuele beperking; 13.00-16.00 uur - In formatiebij eenkomst over aangepast lezen voor slechtzienden en blinden; Sport zaal Thorbeckelaan, 20.00 uur - Volks dansen; Atletiekvere niging AV'56, Wag- nerlaan 14, 20.00-21.00 uur - Startersgroep voor mensen die willen le ren hardlopen Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidt- singel 1,13.00-16.00 uur - Snoeicursus Fruitbomen Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45,19.30-22.00 uur - StiefCafé, waarbij stiefouders en hun partners informatie krijgen en uitwisse len over het vormen van een nieuw gezin Dorpshuis Meer waarde, overdag - Fo totentoonstelling over jubileumdag Zeeuwse Molen met prinses Beatrix door Willem Adriaansens Simone van der Griend, alias Miss Baktaart, aan het werk aan één van haar bruidstaarten, foto Marcelle Davidse Simone van der Griend door Melita Lanting HEINKENSZAND. Een half jaar in middels draaien de steunpunten voor welzijn en zorg in alle Borsel- se dorpen. De dorpsbewoners we ten het steunpunt al te vinden. „We zijn tevreden, maar het liefst zouden we natuurlijk hebben dat het helemaal perfect loopt", zegt Olga Idema van de gemeente Bor- sele. GOES Expositie Jac. Smolders In de expositiegangen van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes hangen werken van Jac. Smolders. Zijn werken zijn Co bra geïnspireerd en zijn nog te zien tot en met woensdag 16 maart. Voor overige in formatie en foto's: www.jacsmolders.nl. GOES Open avond schaakvereniging De Goese schaakvere niging zet dit jaar een nieuwe recreatieve competitie op voor ie dereen die schaken leuk vindt. Op vrijdag ELLEWOUTSDIJK open avond kan via zeelandschaakt.nl. De ze avond en de twee volgende speelrondes zijn kosteloos. GOES GTST-acteur Bartho Braat in de Mythe De klucht 'Prettig Ge stoord' wordt donder dag 28 januari opge voerd in De Mythe in Goes. De klucht staat garant voor een voor stelling vol deuren, in gewikkelde relaties en een overijverige poli tieagent. Met Bartho Braat (GTST, foto) en Arijan van Bavel (alter ego Adje). De voorstel ling begint om 20.00 uur. Kaartjes kosten 23 euro. GOES. Theater De Mythe in Goes is vrijdag 29 januari toneel van Het Zwanenmeer. Het stuk is honderd jaar oud en wordt wereldwijd gezien als het hoogtepunt van het klassiek romantisch ballet. De uitvoering is in handen van Het Ballet van de Staatsopera van Tatarstan. Het Zwa nenmeer vertelt het liefdesverhaal van prins Siegfried en Odette, een beeldschone prinses die door een tovenaar is ontvoerd en veranderd is in een zwanenkoningin. De voorstelling is geschikt voor de hele familie en begint om 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar via www.zeelandthea- ters.nl voor 32,50 euro. GOES HANSWEERT HEINKENSZAND KAPELLE RILLAND WAARDE 22 januari vindt er om 20.00 uur een open avond plaats. De club is bedoeld voor beginners, thuis- schakers en (oud)club- schakers die één avond in de week voor de gezelligheid een partijtje schaak willen spelen. De com petities vinden plaats op vrijdagavond in Omnium Goes. De competitie is opgezet voor alle leeftijden. In schrijven voor de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76