Truckrijder uit Hoedekenskerke is blij dat hij weer terug is in Zeeland 16 ZEELAND Twintigste plaats in Dakar Rally is beste klassering ooit voor Zeeuws team. „De samenwerking was uitstekend", zegt Adwin Hoondert. Een dagje rust zit er niet in voor Adwin Hoondert. Na twee weken Dakar Rally in Zuid-Amerika ligt er weer een hoop werk op hem te wachten bij zijn bedrijf Hoondert Staalbouw. Na één nachtje in zijn eigen bed, kan hij direct weer aan de bak. „Ik zet de knop makkelijk om", lacht Hoon dert, die met zijn DAF-truck tij dens de 37e editie van Le Dakar twintigste werd. „Ik heb geen last van een jetlag. Ik ben alleen nog wat licht in m'n kop en barst van de adrenaline." Met tevredenheid kijkt de inwo ner van Hoedekenskerke terug op Dakar 2016. Zijn doelstelling om bij de vrachtwagens in de top twintig te eindigen is gehaald. „Meer zit er niet in met dit materi aal", stelt Hoondert. „Voor ons re den alleen fabrieksteams. Om met hen te concurreren, moet je zó veel investeren. Iemand zei tegen me dat wij met ander materiaal makkelijk in de top twaalf zouden rijden. Dat zie ik als een compli ment. Wij waren the best of the rest." Met die waarheid in zijn achter hoofd, was Hoondert meer dan content met het behaalde resul taat. In vier deelnames verbeterde hij zich telkens, met de jongste klassering als hoogtepunt. „We hebben er echt alles uitgehaald. Al les ging goed. We hebben geen fouten gemaakt. De samenwer king was uitstekend en er zijn geen discussies geweest." Blind invliegen In opperste concentratie bereikte Team Hoondert als 39e de eind streep, wat de formatie een plekje deed zakken in het eindklasse ment. Toch behaalden ze de doel stelling, door twintigste te wor den. „Ik raak niet meer in paniek bij tegenslagen. Dakar rij je op er varing. Je kunt er wel blind invlie gen, maar daar krijg je behoorlijk voor op je broek. Ik ken deelne mers die al acht keer mee hebben gedaan, maar Dakar nog nooit heb ben uitgereden." Wat Hoondert het meeste zal bijblijven van de afgelopen editie is het massale publiek dat in Boli via aanwezig was. „De lui daar zijn gek. Verspreid over veertig ki lometer stonden zo'n 500.000 mensen, werd ons verteld. Niet normaal." Ook zijn er genoeg din gen die de coureur absoluut niet 'Je wordt daar echt geleefd. Je bent alleen maar aan het eten, slapen en rijden' echt geleefd. Je bent alleen maar aan het eten, slapen en rijden." Buiten zijn behaalde klassering is Hoondert vooral blij dat hij weer gezond en vitaal terugge keerd is in Zeeland. „Het allerbe langrijkste is dat ik weer heel huids thuis ben. Dat is niet voor iedereen vanzelfsprekend die aan Dakar meedoet. Je passeert de diepste ravijnen en afgronden. Dat vergeten mensen nog wei eens." gaat missen. „Dat tentje waar we in sliepen. Thuis besef je pas hoe lekker je bed ligt." De herrie in de vrachtwagen hoeft hij voorlopig al helemaal niet meer te horen. „Je wordt knettergek van de zoemer die afgaat als je te hard rijdt." Of Hoondert volgend jaar voor de vijfde keer aan de start ver schijnt is nog afwachten. „Daar ga ik eerst een paar maanden over na denken. Eerst moet alles nog een beetje bezinken. Je wordt daar Toch verliep de tocht door Ar gentinië en Bolivia niet gemakke lijk voor Team Hoondert. Op de laatste dag liep alles bijna in het honderd. „Dat was verreweg de spannendste etappe. De dag er voor hadden we het rechter veer- pakket vervangen. Onderweg naar de start van de laatste etappe hoor de ik wat. Ik sprong uit de truck. Bleek het linker veerpakket los te zijn geschoten. 'Aiaiaiai, wat nu', dacht ik. We hebben de boel ge spalkt en vertrokken bijna als laat ste." Het strijdplan kon de prullen bak in. De finish halen was het be langrijkste. „We zijn toen voor zichtig gaan rijden. Als de vooras eraf zou vallen, was het klaar ge weest." Tot overmaat van ramp kwam hij halverwege de rit ook nog bij een opstopping terecht. „We moesten een paar kilometer terug rijden en zijn dwars door de hek ken een weiland ingevlogen. Een jong boertje stond te wijzen en te gebaren welke richting we op moesten. Dus wij hebben dat vent je ingeladen. 'Hij stinkt nog ook', zei monteur Wilco Hoefnagels. Maar dat maakte op dat moment niet uit." Team Hoondert heeft er KARCHCR HOONDEIl uitgehaald door Len Wolters het maximale Adwin Hoondert zal een aantal dingen uit Le Dakar niet missen. „Dat tentje waar we in sliepen.... Thuis besef je pas hoe lekker je bed ligt." foto Marcelle Davidse Adwin Hoondert Team Hoondert viert een feestje op het podium in het Argentijnse Rosario. foto Rallymaniacs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70