Van Sprundel verruilt Zelzate voor Dikkelvenne eerste interland tegen Cuba ZEELAND 15 Jorritsma fit voor NK sprint lijkt te herstellen, maar ik ben hier niet naartoe gekomen om te voetballen. Meestal kom ik op donderdag en zondag wel opda gen. Dan duiken we daarna met de hele ploeg het café in." Op doordeweekse dagen is Wolff officemanager bij een be tonbedrijf, De Punder is sportle raar op drie basisscholen en een middelbare school. Het leven op Sint Maarten bevalt de twee goed. „Het is wel precies wat je er van verwacht", zegt De Punder. „Iemand die een half uur te laat komt op een afspraak is hier doodnormaal, terwijl je er zelf een kwartier van tevoren bent." „Rick en het eiland zijn één, zeggen we altijd", grapt Wolff als hij hem in het Skype-gesprek bij valt. „Ikzelf had toen ik hier aan kwam echt moeite om me aan te passen. Ik dacht dat ik gemakke lijk was. Mensen stoppen hier ge woon midden op de weg om ie mand af te zetten. Ben ik dus een hele dag aan het toeteren, want dan heb je dus een file op een ei land waar je in anderhalf uur van de ene naar de andere kant kan komen. Ik liep de eerste weken zwaar te klagen tegen Rick. Als ik 'Ik dacht dat ik gemakkelijk was. Mensen stoppen hier gewoon op de weg om iemand af te zetten' mijn sleutels kwijt was in het ca fé, dacht ik ook gelijk dat ze gejat waren. Zaten ze gewoon in mijn kontzak. Nu we een mooi huisje aan zee hebben, het met het werk goed gaat en ik zie dat er juist heel veel mensen hier keihard werken en ze heus niet allemaal in de criminaliteit zitten, weet ik niet meer waarom ik terug zou gaan naar Nederland." De voorgaande twee jaar was die er namelijk niet. Al vrij snel ble ven met name jongens met ook een Nederlands paspoort over, on der wie wij." „De concurrentiestrijd was ook erg zwaar.valt Wolff (ex-Vlissingen, -Hoek en -Goes) hem bij. Een hard lachsalvo volgt. „Soms was de bal inpassen al las tig. Nu staat er wel een redelijk elftal, maar je zag wel dat de jon gens van het eiland het vooral van hun conditie en strijd moes ten hebben. Dat was het best te merken tijdens die coopertesten die we iedere training moesten afleggen." De Punder, die met Wolff samenspeelde bij Goes: „De één zou in Ne derland mee kunnen in de eerste klasse, de ander is van het niveau van de vierde klasse. Maar nu de bondscoach de selectie heeft teruggebracht naar tien spelers, is er wel een mooi ploegje over gebleven." Het tiental wacht een kwalificatietoernooi van de CONCACAF (Confe deratie van Centraal Ameri kaanse en Caribische voetbalasso ciaties). Wie ze er zouden treffen, bleef lang een raadsel. Eerst meld de Santa Domingo zich af, later 'Nu vliegen we heen en weer naar Cuba, en alles wordt betaald door de bond. Ik tik die landen wel afhoor' leek ook Jamaica af te haken. „Maar Cuba komen we sowieso tegen en dat land staat op de we reldranglijst rond de dertigste plaats. Nederland is twintigste, Sint Maarten staat er hele maal niet op omdat ze nog geen lid zijn van de Fifa. Cu ba is dan ook echt professioneel, terwijl wij bij elkaar zijn ge raapt." Wolff haalt nog even de uitslag aan van de laatste ploeg 'De één zou in Nederland mee kunnen in de eerste klasse, de ander is van het niveau van de vierde klasse' die in de zaal voor Sint Maarten uitkwam. „Ik dacht dat ze 18-1 verloren. Dan is er nu dus maar één ding mogelijk: de bus voor ons eigen doel parkeren." „We hebben ons wel serieus voorbereid, hoor", zegt De Punder. Alleen het meezingen van het volkslied is nog een punt van aandacht. „Ik hoor het vaak omdat ik le raar ben, want het wordt bij vrijwel iedere officiële gele genheid ge speeld. Maar meezingen gaat me niet luk ken." Wolff al helemaal niet. „Mijn zoontje zingt het, want hij heeft het hier op school geleerd. Maar ik ken het Nederlandse niet eens, laat staan dat van Sint Maar- De twee willen vooral genie ten en plezier maken. En dat gaan ze doen ook, verzekeren Vlissinger Wolff en Goesenaar De Punder. „We trainen vijf keer per week, maar ik zeg eer lijk dat ik niet altijd kom", zegt Wolff. „Ik heb hier ge lukkig minder vaak fy sieke klachten dan in Nederland, omdat je hier door de warmte veel sneller Van Sprundel, die als spits van Aardenburg in 2013 voor de derde keer Zeeuws topscorer werd, is momenteel aan zijn tweede perio de bij Zelzate bezig. Na drie sei zoenen was hij toe aan een nieu we uitdaging en die heeft hij bij Dikkelvenne gevonden. De club in het gelijknamige dorp net on der Gent gaat na achttien duels al leen aan kop in de Vierde Klasse A. De voorsprong op Westhoek be draagt slechts één punt. Van Sprundel is niet de enige speler die Zelzate deze zomer voor Dikkelvenne verruilt. Ook Mathieu Voet maakt de overstap. De linksback speelde vorig sei zoen nog met Hoek in de topklas se, maar vertrok al na één seizoen bij de Zeeuws-Vlaamse club. Met KW Zelzate bezetten Van Sprundel en Voet momenteel de vierde plaats in de eerste klasse provinciaal. HEERENVEEN. Schaatser Gerben Jorritsma is hersteld van een bovenbeenblessure. De jonge Drent is fit voor de komende NK sprint, meldde hij gisteren. De 22-jarige schaatser van Lot- toNL-Jumbo verrekte een spier in zijn bovenbeen tijdens de NK afstanden, eind december. Dat toernooi viel, na een op zienbarend sterk voorseizoen, daardoor volledig in het water. Bovendien kon Jorritsma door de blessure ook de WK afstan den op zijn buik schrijven. Op de NK sprint kan hij zich nu weer laten zien. Op dat toer nooi, komend weekeinde in Heerenveen, kan hij zich wel kwalificeren voor de WK sprint. DONDERDAG 21 JANUARI 2016 Raymond Wolff Raymond Wolff (geheel links als speler van Hoek) wordt samen met Rick de Punder (hier als aanvoerder in actie voor Goes tegen FC Dor drecht) international voor Sint Maar ten. foto's Johan van der Heijden en Marcelle Davidse Raymond Wolff Rick de Punder door Barry van der Hooft AARDENBURG. Niek van Sprundel heeft een nieuwe club gevonden. De spits uit Aardenburg, die on langs zijn vertrek bij KW Zelzate aankondigde, maakt deze zomer de overstap naar SC Dikkelvenne. De ambitieuze club is momenteel koploper in de Vierde Klasse en hoopt te promoveren naar het der de niveau in België. Niek van Sprundel gaat naar SC Dikkelvenne. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69