De Ark eindelijk ten onder Bezwaren bieb-woningen weerlegd Oude Haven wacht facelift 6 SCHOUWEN-DUIVELAND li 11 Serooskerke herdenkt Watersnoodramp Het Zwanenmeer in De Mythe Strandkerk De Ark aan de Hoo- genboomlaan dateert van eind ja ren '60, wordt sinds 1996 niet meer gebruikt en verkeert in ver val. „Het is een bioscoop geweest, een bowlingbaan en een Grieks restaurant. In het weekeinde wa ren er kerkdiensten. Het gebouw was van het bisdom", herinnert Verseput zich. Na 1996 zijn er nog diverse ini tiatieven geweest, maar die zijn allemaal mislukt. „Het gebouw is er steeds slechter gaan uitzien. Het werd dichtgetimmerd en er zijn hekken rond geplaatst. Op weg naar de camping is het voor onze gasten geen gezicht. Maar het was niet ons eigendom", ver ontschuldigt Verseput zich. De kavel was de laatste jaren in han den van speculanten, waardoor het steeds duurder werd. Maar nu heeft Verseput overeenstem- 'Kerk ligt langs weg naar camping, geen gezicht voor gasten' ming bereikt met eigenaar BPD Arcus Renesse. De gemeente be taalt 410.000 euro voor het per ceel en dat is 180.000 euro boven de grondprijs. Buurman hotel Hampshire wil een deel van de grond hebben om uit te breiden. Verder heeft Verseput met pro jectontwikkelaar BPD Arcus af spraken gemaakt over het op nieuw inrichten van de voormali ge campings Karavaan en Bonafi de. „Hij mag binnen de recreatie bestemming wat doen. Wil hij iets afwijkends, dan moet hij net als ieder ander de procedure vol gen. Van handjeklap is geen spra ke", antwoordt de wethouder. De Ark wordt zo snel mogelijk ge sloopt. De gemeente heeft de grond nodig voor een nieuwe weg naar de campings aan de Hoogenboomlaan. De gemeente raad wordt 3 maart gevraagd de aankoop van het perceel goed te keuren. Als de gemeenteraad op 3 maart laat weten geen bedenkingen te hebben, krijgt Zeeuwland een bouwvergunning. Tegen het bouwplan werden negen bezwa ren ingebracht. Bewoners wilden het Domineesbosje sparen en ze vonden de nieuwbouw met plat te daken niet passen tussen de andere huizen. Naar aanleiding van bezwaren is het plan een beetje aangepast. Parkeerplaat sen worden schuin aangelegd, zo dat koplampen van auto's niet in huiskamers schijnen. Verder wordt nauwkeurig aangegeven waar bomen, struiken en gras ko men. Zestien betaalbare huizen, die ooit zijn bedacht als starterswoningen voor jongeren uit het dorp. „We hebben de bekende afwe ging gemaakt, waarbij het alge meen belang voor het persoon lijk belang gaat en dat is af en toe lastig", lichtte wethouder Ad Ver seput gisteren toe. Omwonen den is gewezen op het indienen van een planschadeclaim. Volgens Verseput zijn er onge veer vijftig belangstellenden voor de zestien woningen. „Dat zag je ook aan de Lijnzaad. Die woningen waren zo verkocht." Het plan voor de huizen is al oud. Oorspronkelijk was het een particulier initiatief om starters woningen te bouwen voor jonge ren in Burgh-Haamstede. Zeeuwland/Marsaki nam het plan over en wil bouwen in de betaalbare klasse. Volgens Verseput zitten er on der de belangstellenden nog een paar - inmiddels iets ouder ge worden - jongeren uit het dorp. De kadewanden hebben te lijden onder het opkomend en afgaand water. Daardoor zijn voegen en stenen losgekomen. In eerste in stantie gaat de aandacht uit naar de wand van het Kraanplein. De bedoeling is in het kader van de herinrichting van het stadshart op die plek een drijvende terras trap te monteren. „Dat houdt dus in dat de draagconstructie van dat stuk muur helemaal in orde moet zijn. En als die trap er eenmaal hangt, kom je er ook niet zo mak kelijk meer bij", legt Toon Wan del uit. Mogelijk aansluitend worden de lange muren aan weerszijden vernieuwd. De laatste keer dat daar een serieuze reparatie aan is uitgevoerd, aldus Wandel, was zo'n twintig jaar geleden. 'Als die trap er eenmaal hangt, kom je er ook niet zo makkelijk meer bij' De muren dateren uit de Gou den Eeuw, toen het hart van Zie rikzee nog bruiste van het laden en lossen van vrachtschepen uit de toenmalige overzeese koloni ën. Om het lossen op het Kraan plein te vergemakkelijken, werd tegenover de Paardenstraat een schuine helling gemaakt. Dank zij deze zogeheten paardentrap was het hoogteverschil makkelij ker te overbruggen. De helling werd later afgebroken, omdat die te gevaarlijk bleek. De nieuwe ter rastrap herinnert enigszins aan dit verdwenen historisch ele ment. De werkzaamheden worden tevens aangegrepen om de Oude Haven uit te baggeren. Bij laag water vallen de schepen nu nage noeg droog. Een drempel ter hoogte van de ophaalbrug maakt in- en uitvaren alleen mogelijk bij vloed. Juni 2017 moet alles dan klaar zijn, is de bedoeling. In de regio In Serooskerke (S) wordt op maandag 1 februari de Waters noodramp van 1953 herdacht. Het Dorpshuis is vanaf 13.30 uur geopend. De herdenking begint om 14.00 uur met een toespraak van de voorzitter van de Dorps raad. Dominee Smink komt ver volgens aan het woord, waarna een minuut stilte volgt. Alle be langstellenden krijgen de moge lijkheid om bloemen te leggen. Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis de Schut- se, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Mu ziekles; 19.30 uur: Zangvereniging Zilt; 19.30 uur: Bridge; Trefpunt De Dors vloer, 18.45 uur: Re petitie Creskidz Mu ziekvereniging Cres cendo, 19.45 uur: Re petitie Fanfare Mu ziekvereniging Cres cendo; Dorpshuis, 19.30 uur: Dansclub The Four Seasons: Kom de danspasjes weer op halen; Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas en joker- avond; Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koers- balmiddag van d'An- tilopen; 18.45 -19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekvereni ging Nieuw Leven; Dorpshuis, 9.00-12.00 uur: Schil derclub; 19.30 uur: Klaverjassen, 19.30 uur: Biljarten; 19.30 uur: Yoga Steffine; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling minia tuur- en spionageca- mera's; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; Stad huismuseum, 11.00-17.00 uur: Ten toonstelling VASTei- land. door Ton van den Nouweland RENESSE. „We mogen bijna wel spreken van een historisch mo ment", zei wethouder Ad Verse- put gisteren toen hij bekendmaak te dat de gemeente de vervallen toeristenkerk van Renesse koopt. Ad Verseput, wethouder door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE. B en W van de gemeente Schouwen-Duive- land hebben de bezwaren van om wonenden tegen de bouw van zes tien zogenaamde bieb-woningen weerlegd. door Marcel Modde ZIERIKZEE. In oktober begint de restauratie van de kademuur van de Oude Haven in Zierikzee. Hoe de planning er precies komt uit te zien, is volgens woordvoerder Toon Wandel van de gemeente Schouwen-Duiveland nog niet be kend. Vast staat wel dat het stuk op de kopse kant met het Kraan- plein prioriteit heeft. De restauratie van de kademuur van de Oude Haven in Zierikzee begint in oktober, foto Dirk-Jan Gjeltema Toon Wandel, zegsman gemeente KERKWERVE Rommelmarkt In dorpshuis 't Zuudènde in Kerkwer- ve is zaterdag een rommelmarkt. Er worden onder meer boeken en speel goed verkocht. Voor skikleding of ski-artike len zijn nog tafels be schikbaar, aanmelden kan via 06-53744472 of zuudende@gmail. com. De markt duurt van 10.00 tot 14.00 uur en is gratis toegan kelijk. GOES Expositie Jac. Smolders In de expositiegangen van het Admiraal De SEROOSKERKE Ruyter Ziekenhuis in Goes hangen werken van Jac. Smolders. Zijn werken zijn Co bra geïnspireerd en zijn nog te zien tot en met woensdag 16 maart. GOES Open avond schaakvereniging De Goese schaakvere niging zet dit jaar een nieuwe recreatieve competitie op voor ie dereen die schaken leuk vindt. Op vrijdag 22 januari vindt er om 20.00 uur een open avond plaats. De club is bedoeld voor beginners, thuis- schakers en (oud)club- schakers die één avond in de week voor de gezelligheid een partijtje schaak willen spelen. De com petities vinden plaats op vrijdagavond in Omnium Goes. De competitie is opgezet voor alle leeftijden. Inschrijven voor de open avond kan via zeelandschaakt.nl. GOES. Theater De Mythe in Goes is vrijdag 29 januari toneel van Het Zwanenmeer. Het stuk is honderd jaar oud en wordt wereldwijd gezien als het hoogtepunt van het klassiek romantisch ballet. De uitvoering is in handen van Het Ballet van de Staatsopera van Tatarstan. Het Zwa nenmeer vertelt het liefdesverhaal van prins Siegfried en Odette, een beeldschone prinses die door een tovenaar is ontvoerd en veranderd is in een zwanenkoningin. De voorstelling is geschikt voor de hele familie en begint om 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar via www.zeelandthea- ters.nl voor 32,50 euro. BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR ELLEMEET NOORDGOUWE OUWERKERK RENESSE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66