r Ervaren hoe het is Drie Zeeuwse campings in Europese Top 100 Consulent vervoer 'Doel is veilig' Hotel California Provincie heeft komende jaren De provincie heeft een mobiliteitsplan ter inzage gelegd met een toekomstvisie op verkeer en vervoer. Daarin staat een aantal aansprekende ideeën. De vijf interessantste op een rij 2 ZEELAND COMMENTAAR Minister Melanie Schultz - van Haegen van Infrastruc tuur en Milieu kwam, zag en oordeelde: 'Doel is vei lig'. Kunnen de burgers van België en Nederland iets met zo'n uitspraak? la en nee. Het is goed dat de buurlanden samen op de veiligheid van kerncentrales letten. De ze aanpak is een mooie aanloop om ooit ook de ontmanteling te regelen. Als er zo'n grote overeenstemming is over de veiligheid, mag je verwachten dat de buren ook samen kijken naar een ver antwoorde sluiting van de centrales in Doel en in Borssele. De uitspraak van Schultz is wel een beetje voorbarig. Want er zijn nog geen resultaten van de enthousiast gepresenteerde geza menlijke inspectie. Bovendien is de waarde van het onderzoek om streden. 'Doel is veilig' is vooral een poli tieke uitspraak. De ministers van de buurlanden hebben gisteren slechts duidelijk gemaakt dat hun regeringen voorlopig met kern energie willen doorgaan. Dat zij in de reeks incidenten rond Doel en in het ontdekken van onvol komenheden in reactorvaten geen belemmering zien. Zeeland mag 'Doel is veilig' nooit uitleggen als 'gaat u maar rustig slapen'. Oud of nieuw, afgezegend door ministers of niet, kerncentrales vereisen steeds scherpte. Een soort permanente dijkbewaking. 'Doel is veilig' is een politieke uitspraak van een regering die verder wil met kernenergie De groep 8-leerling van De Meer paal in Bruinisse meldde zich gis teren met klasgenoot en goede vriend Hugo Gutter op Pontes Pie- ter Zeeman voor de open dag. Het tweetal bezocht vier scholen. „Dit is de laatste. Het is leuk om te zien hoe scholen dit organiseren. Dat is best moeilijk denk ik." Bij Pontes was er in ieder geval een hoop te doen. Scholieren konden aan de slag in de keuken, zich ver diepen in statische elektriciteit, minilessen volgen of - zoals Janice en Hugo deden - zich even inbeel den dat ze deel uitmaakten van de wereldberoemde Nachtwacht van Rembrandt. „We wilden ze een er varing meegeven", licht kunstdo cent Jessica van der List toe. Eind examenleerlingen werkten onder tussen op de achtergrond rustig door. Almanak Het overlijden van gitarist Glenn Frey van The Eagles was voor een Vlissingse moeder aanleiding haar twaalfjarige zoontje Wolf wat popge schiedenis bij te brengen. Ze keken naar een documentaire over de Ameri kaanse supergroep waarin hun be kendste liedje voorbij kwam: 'Hotel California'. „Waargaat dat nummer nou over?", vroeg Wolf. Met een ver wijzing naar de beroemde slotzin 'You can check out anytime you like, but you can never leave' legde zijn moeder uit: „Je kunt er wel in, maar komt er nooit meer uit." „O", zei Wolf. „Een bejaardentehuis." Gratis parkeren bij Goese bios Bezoekers van de DaVinci Cinema in Goes hoeven voortaan niet meer te beta len voor een uitrijkaart. Dat maakte de bioscoop be kend in een bericht op de website en Facebookpagi- na. De DaVinci Cinema is gevestigd op het terrein van de Zeelandhallen. Het naastgelegen parkeerter rein telt ruim vijftienhon derd parkeerplaatsen. Nor maal gesproken kost een uitrijkaart 2 euro. Bioscoopbezoekers kunnen hun gratis parkeerkaart op halen bij de ticketbalie. Meer reizigers in de Stoomtrein De Stoomtrein Goes-Borse- le heeft vorig jaar weer be duidend meer passagiers ontvangen. In totaal zijn 36.000 kaartjes verkocht, een stijging van 9 procent ten opzichte van 2014. Vol gens Reinier Zondervan heeft de SGB de afgelopen vijfjaar last gehad van de crisis. Een andere verkla ring van de toegenomen in teresse zijn de themada gen. „Denk aan activiteiten rond Halloween en de Kerstexpress. Ook dit jaar gaan we daar mee door." Ook wijst hij op de samen werking met Berkenhof Tropical Zoo en de investe ring in de attracties rond het station in Hoedekens- kerke. Mental Theo op dancefeest De organisatie van Tholen 650 jaar heeft de bekende dj Mental Theo gestrikt voor het grote dancefeest Tholen Unighted op zater dag 12 maart. Dit feest is één van de onderdelen van het feestjaar. Tholen kreeg 650 jaar geleden stadsrech ten. Ook de dj's Bartho en Flexabeats zijn in maart van de partij. De andere na men worden later bekend gemaakt. Kaarten zijn van af nu te koop op website www.tholen65ojaar.nl. Cabaret in De Weverij De Brabantse cabaretier Mark van de Veerdonk brengt donderdag 28 janua ri zijn nieuwe voorstelling 'TOF' naar de Weverij in Zierikzee. In 'TOF' maakt van de Veer donk korte metten met ges- omber en legt hij de focus op positieve verhalen en ge dachten. De voorstelling be gint om 20.15 uur. Kaarten kosten 15 euro. Vrienden betalen 12 euro, mensen met een biebpas 13,50 euro. De Europese Top 100 is samenge steld door één van de toonaange vende Europese campinggidsen. www.camping.info heeft de popu lairste campingplaatsen van Eu ropa op een rijtje gezet. Gekeken is naar kampeerter reinen in de categorieën 'kinde ren tot zes jaar', 'campinggasten met honden' en 'prijs-kwaliteit'. Julianahoeve in Renesse had de hoogste score in de categorie kinderen tot zes jaar. Strandcam- ping Groede (plaats 60) had de hoogste waardering in de catego rie campinggasten met honden en Camping Janse in Zoutelande (plaats 77), beste waardering voor prijs-kwaliteit. Julianahoeve heeft de uitver kiezing onder meer te danken aan de ligging aan zee. Voor ge zinnen met kinderen tot zes jaar haalde de camping in de Europe se vergelijking zelfs het beste re sultaat. Bezoekers vinden Renes se ideaal om te wandelen en te zwemmen. In 2017 krijgt Zeeland 3 een consulent die gaat meedenken over de be reikbaarheid van boven lokale voorzieningen. Daarbij ligt de nadruk op zorg- en onderwijsinstellingen. „Daar verwacht ik wel wat van", zegt gedeputeerde Harry van der Maas. „Dat is iemand die zichzelf gaat terugverdienen." Als de bereikbaarheid van nieu we voorzieningen al bij de loca tiekeuze wordt meegewogen, kan veel geld worden bespaard, denkt hij. „Vaak wordt pas nadat een locatie is gekozen geconta- teerd dat de parkeervoorzienin gen niet ideaal zijn, of dat er geen openbaar vervoer in de buurt is." De bereikbaar heidsconsulent gaat ook onder zoek en experi menten ini tiëren om be staande voorzie ningen beter bereikbaar te maken. „Het wordt een provin ciale ambtenaar op wie iedereen die iets van doen heeft met het voorzieningenniveau in Zeeland straks een beroep kan doen." FZC Janice en Hugo maken zich klaar om deel uit te kunnen maken van een le vensechte Nachtwacht, foto Dirk Jan Gjeltema ZIERIKZEE. Welke school ze straks gaan kiezen? Geen idee. „We schrij ven morgen alle voor- en nadelen op papier en maken dan een keu ze", zegt Janice Saly uit Ooster- land. Tip? redactie@pzc.nl GOES GOES THOLEN ZIERIKZEE Dit merkt VUSSINGEN. Maar liefst drie Zeeuwse campings staan in de Eu ropese Top 100. Nederland is in totaal met zes campings vertegen woordigd. Ons land telt 24.890 kampeerterreinen. Camping Julia- nahoeve in Renesse is de hoogst genoteerde Nederlandse camping op plaats 41. door Ernst Jan Rozend;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65