Kern polderjihadisme verplaatst naar Utrecht Kamerlid D66 gaat naar Clinton 249 279 299 339 349 349 369 399 399 Kras.nl/turkije of bel 0900-9697 NIEUWS 5 VAN DE VOOR PAGINA Uit recente vertrouwelijke infor matie van de landelijke eenheid van de politie blijkt dat de regio Utrecht een jihadistische hotspot aan het worden is. Afgelopen vrijdag zijn deskun digen hierover bijgepraat tijdens een vertrouwelijke briefing op het hoofdkantoor van de Haagse politie. „De voedingsbodem in Den Haag is voor een gedeelte weggenomen", zegt een van de aanwezigen, die anoniem wil blij ven. Volgens de presentatie leven er in de regio Utrecht 51 perso nen met radicale en extremis tische ideeën, op een totaal van 435 in heel Nederland. Syrië Hoogleraar terrorisme Edwin Bakker, verbonden aan het Haag se Centrum voor Terrorisme en Contraterrorisme, herkent dat beeld. „De scene in Den Haag be staat voor een gedeelte niet meer. Die mensen zitten in de gevange nis, ze zijn in Syrië, ze zijn dood of ze worden in de gaten gehou den door de inlichtingendien sten." Dat de kerngroep van het Ne derlandse jihadisme zich nu ver plaatst naar Utrecht, noemt Bak ker logisch. „Deze mensen heb ben toch een plek nodig om sa men te komen. In Den Haag is het weggedrukt, dan verplaatst het zich logischerwijs." Een van de organisaties waar zorgen over bestaan is Al-Ighaat- ha ('De Redding) uit De Bilt. De stichting vestigde zich eind juli 20t5 in deze gemeente ten oosten van Utrecht. De politie bracht er onlangs een bezoek uit bezorgd heid over de activiteiten van de stichting. 'In Den Haag is het jihadisme weggedrukt, dan verplaatst het zich logischerwijs' Volgens de Kamer van Koop handel houdt Al-Ighaatha zich be zig met belangenbehartiging voor hulpbehoevende personen. NRC Handelsblad schreef afge lopen maandag dat de stichting volgens een sympathisant ook geld inzamelt voor onder ande ren Mohammed B., de moorde naar van Theo van Gogh, maar dat ontkent de organisatie. Ook de Haagse jihadist Azzedi- ne C., onlangs veroordeeld tot zes jaar cel, zou steun krijgen van stichting Al-Ighaatha. Een woordvoerder van de ge meente De Bilt bevestigt dat de stichting in beeld is. „We gaan zo veel mogelijk met hen om tafel. We volgen de lijn van onze aan pak van radicalisering." Moskee Terrorismedeskundige Bakker van het Centrum voor Terroris me en Contraterrorisme wijst ook naar de rol van omstreden moskeeën. De kiem voor de radi calisering van de Haagse jihadis- ten zou gelegd zijn in de moskee As-Soennah in de bekende Schil derswijk. In Utrecht ligt de alFitrah-mos- kee momenteel onder het ver grootglas, omdat deze kinderen zou opvoeden vanuit een afkeer voor de Nederlandse samenle ving. Deze krant toonde eerder deze maand aan dat de moskee in de wijk O vervecht banden onder houdt met een instelling uit Koe weit die tot voor kort op de Ame rikaanse sanctielij st heeft gestaan wegens vermeende steun aan ter reurbeweging al-Qaeda. Hoogleraar Bakker noemt zul ke ontwikkelingen zorgelijk. „Voor deze gemeenten is deze problematiek relatief nieuw en daar wordt van geprofiteerd. De gemeenten moeten er bovenop zitten." DEN HAAG. De D66-fractie raakt opnieuw een Kamerlid kwijt. Was- sila Hachchi verlaat per direct de Kamer. Ze gaat in de VS voor de campagne van presidentskandi daat Hillary Clinton werken. Hachchi zat ruim vijf jaar in de Kamer. Ze voerde het woord over onder meer Defensie en het Cari- bisch gebied. Ook zat ze in de par lementaire enquêtecommissie die de woningcorporaties onderzocht en in 2014 met haar resultaten kwam. Voor haar politieke tijd werkte Hachchi bij de marine. Vorig jaar vertrokken Gerard Schouw en Magda Berndsen al uit de fractie van D66 in de TWeede Kamer Salima Belhaj volgt haar op. Zij is voorzitter van de D66-fractie in de gemeenteraad van Rotterdam. D66-leider Alexander Pechtold is blij met de lokale politieke erva ring die Belhaj meebrengt. „Ze be gon in Rotterdam ooit als een mansfractie en heeft D66 vervol gens in acht jaar tijd terugge bracht in het hart van de stad en het Rotterdams college. Met haar eigenzinnige D66-geluid zal ze een versterking zijn voor onze fractie." Vorig jaar vertrokken Gerard Schouw en Magda Berndsen al uit de fractie. De wereld is Kras DONDERDAG 21 JANUARI 2016 door Yelle Tieleman UTRECHT. De jihadistische scene verplaatst zich van Den Haag naar de regio Utrecht. Dat blijkt uit ver trouwelijke informatie van de poli tie. Terrorismedeskundige Edwin Bakker herkent de trend en is be zorgd over de verplaatsing. Edwin Bakker hoogleraar Wassila Hachchi. foto ANP Zonvakanties Turkije Eftalia Resort**** Alanya All Inclusive Echt familiehotel Populair bij Nederlanders Kinderkorting t/m 15 jaar Zie: Kras.nl/72139 Balim*** Marmaris Centraal gelegen Gemoedelijke sfeer Ruime kamers Ontbijt en diner inbegrepen Zie: Kras.nl/78026 Grand Seker**** Side All Inclusive Gezellig en populair hotel Veel te doen voor kinderen Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/72147 Lara Family Club**** Antalya 24-uurs Ultra All Inclusive Familiekamers tot 6 pers. Zandstrand op ca. 400 m Maar liefst 8 waterglijbanen Zie: Kras.nl/78050 Ramada Resort Golf Kusadasi All Inclusive Splinternieuw hotel Zeer ruime kamers Klantbeoordeling 8,8 Zie: Kras.nl/77990 Maxima Paradise Resort**** Özdere All Inclusive Exclusief bij Kras te boeken! Modern en populair resort Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/77682 Aurum Spa Beach Resort***** Didim All Inclusive Splinternieuw hotel Gezellig vakantiedorp Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/78006 Korumar Hotel Deluxe***** Kusadasi All Inclusive Populair en luxe hotel Unieke ligging tegen de rotsen Klantbeoordeling 8,8 Zie: Kras.nl/72198 Izer Beach**** Bod rum All Inclusive Direct aan het strand Ideaal voor kinderen Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/72161 tijgt Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds 70 cpg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5