7 THUISBIOS De economieles die er ingaat als ware het crème brulée Het beste stuk in de film vind ik als Ryan Goslings karakter zegt: 'Je begrijpt het niet hè? Dat is precies wat de banken willen!' Nederhorror is niet bijster origineel Revue met Tom Hardy The Big Short DRAMA timideerd bent door dit soort geldlin- go. Dat heeft iedereen." Ondanks het lastige onderwerp is The Big Short geen droge film. „Het is een goocheltruc die Adam McKay (de regisseur, red.) uithaalt wat dat be treft. Hij weet financiële horrormate rie op een leuke manier te verkopen." Nu zijn zowel McKay als Carell be kend om hun komedies, maar toch was iemand anders de grootste lol broek op de set. Ryan Gosling. „Ryan kan briljant improviseren. Zonder uit zijn rol te vallen, kan hij elke take iets compleet anders doen. Mijn karakter vindt Ryans karakter niet grappig, maar ik vind hem hilarisch. Ik weet ze ker dat ik een paar keer te zien ben op de achtergrond met tranende ogen van het lachen." handen zijnde ondergang van de we reldeconomie. „Ik moest mijn econo mische kennis als een razende bijspij keren", vertelt Carell. „Ik las het script en dacht, hoe ga ik dit in godesnaam le ren?! Termen als synthetic collateralized debt obligations en credit default swapsl Wauw. Dit soort woorden moest ik moeiteloos in de mond kunnen ne men want dit is hoe die geldjongens praten." Carell en zijn collega-acteurs brachten uren door op Wall Street om zich het typische jargon eigen te ma ken en dingen te begrijpen. „Het beste stuk in de film vind ik als Ryan Gos lings karakter zich tot de camera richt en zegt: 'Je begrijpt het niet hè? Je voelt je dom hè? Dat is precies wat de banken willen!' Dat voelt als een op luchting. Dat het oké is als je snel geïn- Sneekweek HORROR Legend MISDAADDRAMA Straight Out la Compton MUZIEKBIOGRAFIE Hitman 47 ACTIE Everest DRAMA, AVONTUUR Donderdag 21 januari 2016 Regie: Adam McKay Hoofdrollen: Steve Carell, Christian Ba- Ie, Ryan Gosling, Brad Pitt Geen ster in economie? Geen nood. In deze film rond de wereldwijde kredietcri sis worden vaktermen als collateralized debt obligations prima uitgelegd. Door een lekkere actrice in een bubbelbad bij voorbeeld, of door chefkok Anthony Bour- dain die een behapbare culi-vergelijking maakt. Superslim bedacht van Adam McKay, die bij deze boekverfilming zijn komedie-ervaring inzet om financiële rauwkost naar binnen te laten glijden als ware het crème brulée. Terwijl banken el ke doorsnee Amerikaan een hypotheek verschaffen, ziet een paar slimme buiten staanders op Wall Street wat er in 2005 werkelijk onder de blinkende oppervlak te loert. De economie staat op instorten. Ze bedenken een plan om ervan te profi teren. Terwijl iedereen hen voor gek ver klaart, wedden ze tégen de banken. Wie het laatst lacht... Als kijker lach je al eer der. Om de bruine krulletjes van Ryan Gosling, om de woede-uitbarstingen van hedgefondsmanager Mark Baum (Steve Carell) en om de heavymetalstunts van Christian Bale, die mogelijk volgende maand een Oscar voor zijn rol krijgt. De spannende en komische film over een waargebeurd drama, wint er mogelijk vijf. Dat zou volkomen terecht zijn. (TE) Vlnr. acteurs Jeremy Strong, Rafe Spall, Hamish Linklater, Steve Carell, Jeffry Griffin en Ryan Gosling, foto ap Christian Bale speelt Michael Buriy. F Regie: Martijn Heijne. Hoofdrollen: Carolien Spoor, Jelle de Jong, Frank Lam mere en Holly Brood. Regisseur Martijn Heijne heeft goed gekeken naar bekende Amerikaanse horrorfilms toen hij de kans kreeg om Sneek week te maken. De verwijzin gen naar en imitaties van be proefd griezeivermaak uit Hol lywood als Know What You Did Last Summer, Halloween en Scream zijn legio. Daar is weinig mis mee, alleen blinkt zo'n film vervolgens niet uit door originaliteit. Wel opmer kelijk is de gekozen omgeving: Sneek tijdens het jaarlijkse Friese zeilfeest, waar bralleri ge studenten zich - gedrenkt in alcohol - voortdurend mis dragen, het liefst met snelle seks. Een perfect decor voor een reeks moorden waardoor een groepje studenten al snel wordt uitgedund. Twee jaar daarvoor kwam een vriend van hen tijdens een drankses sie om het leven. Wraak lijkt het motief om de verantwoor delijken één voor één op een net zo lugubere wijze te do- De Frie- den. Probleem van Sneek- se Sneek week is dat de personages week vormt een flinterdun en oppervlakkig een perfect karakter hebben. Alleen Caro- decor voor lien Spoor krijgt de kans om een reeks iets meer uit haar rol te halen. moorden. Deze Nederhorror is niet meer foto pr dan de bekende aftelsom met een thrillerelementje: wie is de dader? (Ab Zagt) -> Regie: Brian Heigeland Hoofdrollen: Tom Hardy, Emi ly Browning, Taron Egerton Criminele tweelingbroers Reg gie en Ronnie Kray hebben een kapsel waar menig hip ster vandaag om vraagt bij de kapper, excuus, de barbier: nat van de pommade en su perstrak met een scheiding achterovergekamd. De Krays zijn onoverwinnelijk als een broederkoppel leeuwen. Uitda gers en politie staan machte loos. Tom Hardy, die beide broers speelt, kan zijn accen tenfetisj weer flink etaleren. Cockney, plat Noord-Londens deze keer. Het spelen van een tweeling is een acteurs- droom en Hardy doet het met zichtbaar plezier. Reggie is de gladde maffioso en Ronnie de schizofrene sla-erop. Er is een dramatisch, langgerekt ver haal met een meisje (Emily Browning) en de keus tussen liefje en familie, maar eigen lijk is de film niets meer en niets minder dan de Grote Tom Hardyshow. Een revue met mooie decors, een knap pe gastheer met timing en flair, komische passanten en zangeres Duffy. Klapt u mee? (Tisha Eetgerink) Nu op dvd, blu-ray en vod Straight Outta Compton lijkt een compleet beeld te geven van de opkomst en val van gangsterrapformatie NWA, die in de jaren tachtig hiphopmu- ziek naar een totaal ander ni veau bracht. Alles komt voor bij: van platencontracten tot geweldsuitbarstingen, van de controverse rondom Fuck the police tot de ongeneeslijke ziekte van voorman Eazy E. Totdat na de bioscooprelease een excuusbrief van NWA-pro- ducer Dr.Dré in de LA Times verscheen, waarin hij zich ver ontschuldigt voor zijn respect loze omgang met vrouwen. Dat heeft de door Dr. Dré ge produceerde film even overge slagen. Toch is deze biopic er één om in te lijsten. En je hoeft niet eens van rapmuziek te houden. F Nu op dvd, blu-ray en vod Fervente gamers kennen het fenomeen Hitman 47 maar al te goed. De genetisch gemani puleerde huurmoordenaar zon der emoties en geweten kreeg al zes delen op alle consoles. Goed, het verhaal is wat gene riek en speelt leentjebuur bij genregenoten The Assassin, Terminator), maar de actie is nog aardig verrassend, zij het over the top. Hitman 47 is dit maal op zoek naar een Duitse vrouw die kan leiden naar de geneticus van het 'Hitman-pro gramma'. —F Nu op dvd, blu-ray en vod In mei 1996 ging het hele maal mis op de hellingen van de Mount Everest. Acht klim mers kwamen om tijdens een reeks tegenslagen. Een deel daarvan komt op conto van hun eigen handelen, maar de grootste veroorzaker was het onvoorspelbare natuurgeweld. De woeste kolos wordt adem benemend in beeld gebracht. Everest is een ijskoud drama, en dat is in positieve zin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59