6 I UIT Steve Carell speelt een opgefokte Wall Street-belegger in 'The Big Short', een waargebeurd verhaal over de Amerikaanse hypotheekcrisis. Zelf geeft de komiek opvallend weinig om geld. Rocky ontwapenend en nukkig Short NU IN DE BIOS The Lady in the Van The Boy HORROR Woezel on Pip ANIMATIE Eiser DRAMA &D00R TISHA EETGERINK Steve Carell (53) mag dan een venijnige hedgefonds- manager spelen in het voor vijf Oscars genomi neerde drama The Big Short, zelf is de acteur niet zo bezig met geld. „Ik ben altijd vrij conserva tief geweest. Ik ben geen big spender. Het is ook weer niet zo dat ik mijn geld in mijn matras verstop, maar een slimme belegger zoals in de film ben ik niet." Afgelopen jaar kocht hij, tegen het advies van zijn financiële mannetje in, een 150 jaar oude buurtwinkel in Massachusetts: de Marshfïeld Hills Ge neral Store. Zelf opgegroeid in de buurt van zo'n winkel waar je van al les kon kopen, van snoep tot benzine, wilde hij een uitstervend fenomeen helpen behouden. „Het is een plek waar mensen samenkomen, koffiedrin ken op de veranda of een ijsje eten in de zon. Het is half postkantoor, half winkel en staat vol met muffins en hebbedingetjes. Het is de slechtste in vestering ooit, ik zal er nooit een cent aan verdienen en toch ben ik er trots op." Zijn karakter Mark Baum had hem voor gek verklaard. Deze schrik van Wall Street voorziet in 2005 dat de hui zenmarkt gaat instorten. De banken hebben veel te gemakkelijk hypothe ken verstrekt en producten verkocht die, als je beter kijkt, waardeloos zijn. Samen met andere financiële experts, gespeeld door Christian Bale, Ryan Go sling en Brad Pitt, bedenkt hij een ma nier om geld te verdienen aan de op Creed SPORTDRAMA t7t*u TRAGIKOMEDIE Maggie Smith speelt een ver eenzaamde vrouw die vijftien jaar lang met haar busje ge parkeerd staat voor de deur van een vermaarde schrijver. Er ontstaat een band. Puike griezelfilm over een ba bysitter die op een pop moet passen. De ouders behande len het object als een echt kind. Na verloop van tijd blijkt dat zij er niet helemaal naast zitten. In de eerste speelfilm over de hondjes Woezel en Pip zijn al le bekende vriendjes van de partij en doet ook een nieuw, wel heel bijzonder dier zijn in trede in de Tovertuin. Het ver haal is bedoeld voor de jong ste bioscoopbezoekers. Sterk Duits filmdrama volgt het lot van een Duitse arbei der die een aanslag op Hitier wil plegen. Hij heeft de pech dat zijn bom te laat afgaat, 13 minuten om precies te zijn. -> Regie: Ryan Coogler. Hoofdrollen: Sylvester Stallo ne, Michael B. Jordan en Tes sa Thompson. Als (fictieve) bokser stond Rocky 81 keer in de ring. Hij won 57 keer (51 knockouts), verloor 23 gevechten en één keer eindigde een wedstrijd onbeslist. In zijn zevende film Creed le vert Rocky het grootste ge vecht uit zijn carrière. Zijn ge zondheid speelt hem parten en maakt hem breekbaar. Bo vendien krijgt hij de taak om van de zoon van zijn belang rijkste tegenstander Apollo Creed, vooral bekend uit Roc ky t tot en met IV, een boks kampioen te maken die de naam van zijn vader eer aan doet. Al deze verwikkelingen leveren een fraaie, emotionele film op, vooral door de vertolking van Stallone die één van de beste rollen uitzijn carrière speelt. Hij maakt van Rocky een ontwapenend personage, een man die nukkig is, maar nog steeds het hart op de goe de plaats draagt. Zijn tegen speler, Michael B. Jordan als Creed junior, haalt het beste uitzijn rol van ambitieuze jon ge bokser die zichzelf wil be wijzen. In filmisch opzicht is Creed geen hoogvlieger, maar de ac teurs maken deze film tot een van de sterkste afleveringen uit de Rocky-reeks. (AbZagt) Sylvester Stallone als Rocky Balboa in 'Creed'. FOTO BARRY WETCHER/AP Donderdag 21 januari 2016 T BELEGGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58