Perfecte musical voor jeugd UIT THUIS 5 Intiem concert in Baudeloo-zaal Hulst Het is zondag in Hulst genieten in het kwadraat bij Petkova en Eschkenazy. $D00R JEANETTE VERGOUWEN Smelly Kitchen in extra grote bezetting op podium de Spot Ensemble Zefiro brengt barokparels in Sint Jacobskerk Steek en Spaans spelen vioolsonates van Bach Vesko Eschkenazy (viool) en Ma rietta Petkova (piano) zijn twee musici die oorspronkelijk uit Bul garije komen, maar al jaren in Ne derland wonen. Deze musici met een indrukwekkende solocarrière hebben el kaar gevonden om dat ze beiden de wil tot per fectie hebben en een diepe liefde voor kamer muziek. Het is een droomduo waarbij het voor het publiek genieten wordt in het kwadraat, want het komt niet vaak voor dat twee interna tionaal gevierde musici afreizen om in een klei ne plaats het publiek deelgenoot te maken van hun muzikale passie. De Baudeloo-zaal in Hulst is een historische, sfeervolle ruimte met houten balken, waardoor de akoestiek apart maar goed is. „Wij zijn als Hulst Cultureel trots dit top-duo bereid gevon den te hebben om in onze zaal te komen optre den. Het karakter van het recital is intiem en dat past helemaal in de historische bovenzaal van het Baudeloo-gebouw achter het stadhuis, dat slechts plaats biedt aan een beperkt aantal muziekliefhebbers. De luisteraar zit als het wa re rond de musici, zodat hij/zij de muzikale vi bratie aan den lijve ervaart", vertelt muzikaal adviseur Anton de Kort. Hij raadt de liefheb bers aan om tijdig kaarten te bestellen (via www.hulstcultureel.com). „Het wordt een bij zonder gebeuren en ik ben er van overtuigd dat deze ervaring intens en meeslepend zal zijn." Pianiste Marietta Petkova staat bekend vanwe ge haar geweldige virtuositeit en diepe muzika liteit. Bij haar draait uiteindelijk alles om veel méér dan de noten. Haar spel is intens en over tuigend. Zij verzorgde vele recitals, realiseerde heel wat cd-opnamen en gaf twee jaar geleden een Masterclass piano in Vlissingen aan jonge opkomende talenten. Haar landgenoot Vesko Eschkenazy is al jaren de geliefde concertmees ter van het Koninklijk Concertgebouworkest en hij wordt internationaal beschouwd als een vio list met een perfecte techniek en een glorieuze toon. Zijn gevoelige spel in combinatie met een ondersteunende, maar vooral stimulerende be geleiding door Marietta Petkova betekent ge woon genieten geblazen. Zij spelen vier sonates voor viool en piano. Voor de pauze Mozart (KV304) en Beethoven op.30 nr. 3 en na de pauze Debussy en de beken de Sonate in A van César Franck. Petkova en Eschkenazy: zondag 24 januari, Bau deloo-zaal Hulst, aanvang 15.00 uur. Pesten op school is een enorm probleem. Carry Slee hoorde over een tragisch ge val en met haar groot empathisch vermogen schreef ze daar een pak kende jeugdroman over: 'Spijt'. Dat was nog niet genoeg, er moest - vond ze - ook een film komen, zodat iedereen zou weten hoe erg pesten kan zijn. Nu is er de musi cal. Het is Jochem die steeds gepest wordt, omdat hij zo dik is. Niet ie dereen doet daar aan mee. David en zijn vriendin Vera zouden hem wel willen steunen. Maar ze heb ben het ook druk met elkaar. Ze ker als David op het jaarlijkse gro te schoolbal denkt dat Vera geïnte resseerd is in een andere jongen, verliezen ze alle aandacht voor Jo chem. Juist dan wordt die weer eens in het nauw gedreven door de ergste pestkoppen. De volgen de morgen blijkt, dat hij die avond niet thuis is gekomen. Sommigen weten dan al direct, dat er iets tra gisch gebeurd moet zijn. En dat blijkt ook zo te zijn. Opeens be seft iedereen wat de gevolgen van pesten kunnen zijn. Er zijn niet veel musicals die zo 'zwaar' zijn, en toch is er nog best veel reden om te zingen en te dan sen. Natuurlijk omdat het óók over verliefdheid gaat, en over jong zijn en met elkaar dollen. (Al leen heeft niemand door, dat je daar véél te ver in kunt gaan.) Dus schitterende liedjes, zowel qua muziek (van Jeroen Sleyfer) als qua tekst (van regisseur Dick van den Heuvel). Daarbij ook nog een aantrekkelijke en dynamische cho reografie. Perfect voor de doel groep: jongeren. Speciaal aan de musical is dat een vertelster het verhaal aan el kaar breit. Zij roept de hoofdperso nen bij zich en laat ze vertellen wat er precies is gebeurd. Door af stand te nemen zie je pas goed wat er gaande is en wat jouw aan deel daarin is. Robin van den Heu vel maakt een geloofwaardige rol van die vertelster, zonder te pre ken maar ook zonder met een fee- ënstokje te gaan zwaaien. 'Spijt', musical: zaterdag 23 janua ri, Scheldetheater Terneuzen, aan vang 20.00 uur. NIEUWE BAND BOAZ BROM VIRTUOOS BLAZERSREPERTOIRE BAR0KVI00L EN KLAVECIMBEL Donderdag 21 januari 2016 Marietta Petkova en Vesko Eschkenazy. FOTO BRAM BUDEL DR00MDU0 MET DIEPE LIEFDE VOOR door Willem Nijssen Smelly Kitchen is de band van Boaz Brom, voorheen be kend als frontman van Boaz Black the Soul Patrol. Met zijn nieuwe band Smelly Kit chen gaat hij op zoek naar de rauwe funksound van de jaren zestig en zeventig: het diepe geluid van het Ham mondorgel ondersteund door een gortdroge ritmesectie. Met Brom heeft de band een echte frontman in huis. Een energieke uitstraling op het podium, met een goede stem en tegelijkertijd ook een sym pathiek voorkomen met vol doende humor. Het mag een wonder heten dat Smelly Kit chen niet veel bekender is in Nederland. De band heeftop alle fronten genoeg kwaliteit om met de landelijke top in z'n genre mee te kunnen en zou niet misstaan op een fes tival als North Sea Jazz. Voor het optreden in de Spot zul len er meerdere gastmuzikan ten meespelen, waardoor er tot tien muzikanten tegelijk op het podium kunnen staan. Morgen in de Spot Middel burg, aanvang 21.30 uur. In het oude muziekgenre is het Italiaanse Ensemble Zefiro een van de toppers. Het en semble kreeg naam vanwege de virtuoze uitvoeringen van blazersrepertoire op authen tieke instrumenten. Ensemble Zefiro is opgericht in 1989 door hoboïsten Alfre do Bernardini en Paolo Grazzi en fagottist Alberto Grazzi, allen leden van gerenommeer de barokorkesten. De musici waren te gast op tal loze Europese festivals en in de afgelopen 25 jaar zijn er ve le cd's opgenomen. Op uitnodiging van Muziekpo- dium Zeeland brengt het gezel schap zondag in de Sint Ja cobskerk in Vlissingen, voor deze gelegenheid in een wat kleinere bezetting, barokpa rels van componisten uit Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk en Oost-Europa. In het con cert staat de barok-hobo cen traal. De andere instrumenten zijn: traverso, fagot en klave cimbel. Naast sonates voor blazers wordt ook een korte klavecimbelsolo (Bach/Mar- cello) vertolkt. Aanvang 15.30 uur. Anton Steek (barokviool) en Marieke Spaans (klavecim bel) vormen een geweldig duo. Zij vertolken (in de reeks Incantoconcerten) morgen in de Sint Augustinuskerk in Middelburg de vioolsonates BWV 1014-1019 van J.S. Bach. Bach componeerde de ze, die expliciet geschreven zijn voor obligaat klavecimbel en viool, waarschijnlijk in Köthen. Iets nieuws, want tot dan begeleidde de klavecim bel vooral de solist. Bach gaf echter een gelijkwaardige rol aan beide instrumenten. Deze zes sonates worden zel den integraal uitgevoerd tij dens recitals. Voor het pu bliek dus een bijzondere kans en een ervaring om de ze werken na elkaar te horen. Spaans en Steek vormen al jaren een duo. Deze musici worden geroemd om hun in tensieve en perfect op elkaar afgestemde samenspel. Ze bezitten beiden een geweldi ge techniek en muzikaliteit, een omvangrijke historische kennis en een perfect stijlge voel. Aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57