't Bierwinkeltje wint derby in derde divisie Rick de Punder en Raymond Wolff spelen morgen 14 ZEELAND Eikenhout naar De Meeuwen, Cépèro trainer van de Patrijzen Overtreding kost Ashton Six Nations Zeeuwse voetbalmissionarissen worden (zaalvoetbal)international van Sint Maarten, maar beginnen bescheiden. „Er is maar één ding mogelijk: de bus parkeren." Daan Eikenhout wordt met in gang van volgend voetbalseizoen trainer van De Meeuwen. De Middelburgse oefenmeester komt over van zondag-eersteklas ser Zeelandia Middelburg. Vorig seizoen promoveerde hij met de club naar de eerste klasse van het zondagvoetbal. Eikenhout wordt bij de zater dag-tweedeklasser uit Zoutelan- de de opvolger van Stéphane Cépèro, die op zijn beurt aan de slag gaat bij De Patrijzen in 's-Heerenhoek. De oefenmeester uit Middelburg volgt bij de Bevelandse zondag derdeklasser Hans de Nooijer op. De laatste was vier jaar werk zaam bij de Patrijzen. Cépéro is momenteel dus trainer bij De Meeuwen en was in het verleden werkzaam bij Middel burg en MZVC. Eerste DOW-loop van dit seizoen De liefhebbers van trimlopen kunnen zaterdag opnieuw aan de bak in een wedstrijd die meetelt voor het Jasperse Runnerscrite rium. In sportpark De Vliegende Vaart organiseert DOW Jogging- club de eerste DOW-loop van dit seizoen, waarvoor drie verschil lende afstanden staan geprogram meerd. Om 15.00 uur klinkt het startschot voor de 5200,10400 en 15600 meter, bij het DOW PV-ge- bouw bij de Vliegende Vaart in Terneuzen. De jeugd kan zich van af 14.45 uur uitleven in een loop over 1200 meter. sport kort Broer en zus in nationale surfselectie Fabian en Richelle Salawanej uit Middelburg zijn opgenomen in de voorlopige Nederlandse surfse lectie voor de Euro Juniors 2016 in Marokko. Fabian is met vier an dere surfers opgenomen in de ca tegorie tot en met 18 jaar. Zijn zus je Richelle is met zeven anderen ingedeeld in de categorie tot en met 14 jaar. Broer en zus Salawa nej hebben hun selectie afge dwongen door in de afgelopen wedstrijden goed te presteren. In mei worden uiteindelijk acht sur fers geselecteerd voor het defini tieve team dat naar Marokko gaat. LONDEN De Engelse internatio nal Chris Ashton mist door een smerige overtreding het Six Nations Championship, het befaamde rugbytoernooi met de zes toonaangevende Europe se landen. Tijdens een Europa cupwedstrijd met zijn club Sa racens tegen Ulster stak hij af gelopen weekeinde tegenstan der Luke Marshall in een oog. De tuchtcommissie van de Eu ropese profrugbybond schorste hem gisteren voor tien weken. Ashton was door de nieuwe En gelse bondscoach Eddie Jones net weer uitgenodigd voor de nationale selectie. Zijn laatste interland dateert uit 2014. Derde divisie. Bottles/De Parel-'t Bierwinkeltje 2-6: Halverwege stond het 0-4, dankzij zeges van 'grote' Cees Wissel en Michael Vink op respectievelijk Peter Snelders en Luc Wulfranck. Na de pauze won 'kleine' Cees Wis sel van Raf Hofman, maar ver loor Fons Baart van Carlo van Dam. Vierde divisie. Jacobs Mannenmo- de-Zandee Kloetinge 6-2: Martin Sturm won royaal van Piet Ver- schure, Kees den Boer (0.862) van Martin Capelle en Joop de Fouw van Leo Koopman. Daan Weststrate (Zandee) boekte een zege op Marco Kooiman. maal te wachten staat. „Over zo'n twee maanden gaan we met dit team het veld op en spelen we de eerste interland - waarschijn lijk - op ons eigen eiland de Amerikaanse landen. Daarna is het de be doeling dat we daar naar toe gaan. Nu vliegen we heen en weer naar Cu ba, en alles wordt betaald door de bond. We nemen dit al lemaal wel serieus, maar ik tik die landen wel afhoor. Na dit weekend landen we op de reis nog even in Panama, waar we twaalf uur blijven. Gaan we dat land even bekijken. Hoppa, tik!" Wolff woont nu een klein halfjaar op Sint Maarten, De Punder emigreerde al een jaar eerder. Vrijwel direct ging hij er een balletje trappen in de zaal. „Raymond en ik voetballen nu ook mee in een zaalcompetitie", maakt hij een sprongetje in de tijd. „Daar wilde de bond weer een selectie op de been hebben. Vanaf morgen zijn Rick de Punder en Raymond Wolff zaalvoetbal international. Van Sint Maarten wel teverstaan. De twee Zeeuwen emigreerden naar het eiland in de Caribische Zee, vonden er werk voor de uren dat ze niet in het zonnetje kunnen baden en voetbalden er wat wedstrijdjes in de zaal. Het duo werd geselec teerd voor een nieuw op te rich ten nationale zaalselectie. Dit weekend nemen zij het in Cuba op tegen Jamaica, Guadeloupe en het gastland en over ruim twee maanden - als Sint Maarten offici eel is aangesloten bij de wereld voetbalbond Fifa - mogen zij zich met dezelfde selectie ook op gras melden. „Ik wilde het eigenlijk niet, maar tegen deze tripjes kan ik geen nee zeggen", lacht Wolff als hij even denkt aan wat hem alle- Sport sport@pzc.nl ZOUTELANDE A Daan Eikenhout is met ingang van komend seizoen trainer van zater dag-tweedeklasser De Meeuwen, archieffoto Ruben Oreel TERNEUZEN VLISSINGEN MIDDELBURG Middelburgse dammers op kop Het achttal van de Middelburgse dam club staat na een 13-3-zege op Sou burg alleen aan kop in de hoofdklasse van de Zeeuwse clubcompeti tie. Concurrent CZC leed tegen BDV een 9-7-nederlaag en deelt nu de tweede plaats met BDV, Lam- merenburg en PWG 's-Cravenpolder. Titel houder Lammeren- burg versloeg Aagte- kerke met 9-7 en PWG klopte Tholen/ DSVF met ruime cij fers: 11-5. KWADENDAMME Van Hoepen en Ebert tekenen bij Steven van Hoepen en John Ebert staan ook volgend seizoen als trainers voor de groep bij voetbalver eniging Kwadendam- me. Het tweetal kwam eerder dit sei zoen aan het roer, na dat de wegen van Kwa- dendamme en oefen meester Kees Goe man zich scheidden. Het bestuur van de nog altijd puntloze za terdag-vierdeklasser toont zich tevreden over de samenwer king met de opvol gers. „Wij hebben er vertrouwen in dat zij de jonge spelersgroep flink kunnen laten ont wikkelen." Bij elkaar geraapt op Sint Maarten SAS VAN GENT. De derby in de derde divisie driebanden tussen Bottles/De Parel en 't Bierwinkel tje eindigde in 2-6. In de vierde di visie was Jacobs Mannenmode te sterk voor Zandee Kloetinge. Bottles/De Parel-'t Bierwinkeltje 2-6: Luc Wulfranck-Michael Vink 27-35, 56; Raf Hofman-Cees J. Wis sel 32-35, 56; Peter Snelders-Cees A. Wissel 20-30, 49; Carlo van Dam- Fons Baart 30-26, 67. Jacobs Mannenmode-Zandee Kloe tinge 6-2: Martin Sturm-Piet Ver- schure 30-21, 56; Kees den Boer- Martin Capelle 25-17, 29; Marco Kooiman-Daan Weststrate 11-25, 33; Joop de Fouw-Leo Koopman 20-11,29. door Mitchell Minnaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46