Stop doel een klik met Ettore Scola zeelandtheaters.nl mm Mini Maxi - ZEELAND 11 AGENDA 21 t/m 28 januari Wise morde al dat die inspectie een wassen neus is, want die zegt niets over de nucleaire veilig heid. Daarin heeft hij een beetje gelijk. De echte lakmoesproef is de stresstest van het internatio naal atoomagentschap IAEA, die is ingesteld na de ramp in Fukus- hima. Doel kwam daar overigens goed uit. „We behoren net als Borssele bij de 25 procent veilig ste kerncentrales van de wereld. Dat is een feit, ook al beweert an ti-kernenergieorganisatie Laka het tegendeel. We investeren 700 miljoen euro om de levensduur van Doel 1 en 2 te verlengen. De laatste jaren hebben we ook min der uitval. Doel 1 en 2 scoren op dat punt ontzettend goed", zegt sitemanager Jan Trangez. Hij is verbaasd over de voortdurende aandacht van de pers voor al die standaard-incidenten in Doel. „Vroeger was een storing een be richt. Tegenwoordig staat Doel meteen op de voorpagina." Als het om de veiligheid gaat, marchandeert België niet, onder streept minister Jambon. „Op dat punt is er geen millimeter speel ruimte." Natuurlijk komt die vraag voor Schultz. Welk oordeel velt ze? „Doel is veilig", zegt ze gedecideerd. Nederland wil ook niet op de stoel van de Belgische autoriteiten gaan zitten. „Wel kan de communicatie beter", her haalt ze. Buiten praat Electrabel, de ex ploitant van Doel, zich moed in. Een bord brult: 'Doorgaan, on danks tegenwind'. Dat moet ook wel, want de zeven kerncentrales in Doel en Tihange produceren de helft van de benodigde Bel gische stroom. Buiten de poort kweekt een kluitje demonstran ten wintertenen. Naast hen staat een politieauto. De agenten blij ven wijselijk binnen zitten. Er was echt een klik. Ik werd uit genodigd om ook een keer naar Italië te komen, maar daar is het helaas nooit van gekomen." Scola nam de prijs overigens niet in Vlissingen in ontvangst, maar in Scheveningen, dat in die periode als tweede locatie van het festival fungeerde. In Vlissin gen nam hij onder meer deel aan een talkshow na afloop van de vertoning van zijn beroemdste film Una giornata particolare, waarvan voor het eerst een geres taureerde versie werd gepresen teerd. De regisseur liet bij zijn tweedaagse bezoek weten zeer vereerd te zijn met de Lifetime Achievement Award, maar wees schertsend ook op de keerzijde van een oeuvreprijs. „Dat bete kent dat ik oud ben." In een interview met de PZC zei Scola dat commerciële, enter- tainmentfilms naast films met meer diepgang moeten kunnen bestaan. Zelf koos hij nadrukke lijk voor de laatste categorie. „Ik koester niet de illusie met mijn films de wereld te veranderen. Ik hoop wel dat ik mensen aan het denken zet. Ik wil mensen wak ker schudden." Hannewijk heeft niet direct plannen voor een re trospectief tijdens de komende editie van Film by the Sea, in sep tember. „Ik verwacht dat zijn films nu ook weer op tv zijn te zien. Omdat alles tegenwoordig is gedigitaliseerd, zijn we als festi val beperkt in het vertonen van oude films. Maar als de komende tijd een film van Scola digitaal wordt uitgebrachtdan zullen we zeker proberen die te verto nen." Twitter An van Pijkeren @AvPijkeren Achterkamertjespoli tiek, elkaar op het pluche houden. Den Haag presen teert zich weer op z'n best. #Commissie- Stiekem Uit Eten Online Top-5 DO 2l|0l Scheldetheater cabaret variété VR 22101 Scheldetheater Terneuzen muziek show Soul Brothers - Let's celebrate MET AFTERPARTY ZA 23101 Scheldetheater Terneuzen musical jongeren 12+ Spijt - Naar het boek van Carry Slee Na afloop Meet Greet ZA en ZO 23 en 24101 Schouwburg Middelburg regiocultuur dans Dance Center Dazzle - Amazing Dazzling Weekend ZA 23101 - 15.00 u.: jeugdvoorstelling, gedanst door leerlingen van 3 tot 12 jaar ZA 23101 - 20.00 u. en ZO 24101 - 15.00 u.: voorstelling door leerlingen vanaf 12 jaar met moderne, jazz en tapdans. Zaterdag afterparty in de foyer ZO 24 01 Theater de Mythe Goes 13.00 u. foyerconcert Muziek@Riet - Saxofoon- en klarinet concert WO 27 01 Theater de Mythe Goes jeugd familie 4+ Loet moet - Ruth Bakker - 14.00 en 16.00 uur Gratis voorstelling in het kader van de Nationale voorlees dagen Goes. Reserveren noodzakelijk. WO 27, DO 28, VR 29101 Scheldetheater Terneuzen cabaret Beft Visscher - Zelden zoiets gezien Nog enkele losse plaatsen DO 28 01 Theater de Mythe Goes toneel Prettig gestoord - Kom van het dak af! Scheldetheater 'II Schouwburg I Theater de Mythe Terneuzen I Middelburg I Goes 0115 - 69 55 55 I 0118 - 65 96 66 I 0113-213213 DONDERDAG 21 JANUARI 2016 rs wonen een Nederlands-Belgische inspectie van het kerncentralepark bij. Vlnr: de Belgische minister Jan Jambon (Veilig- jltz van Infrastructuur Milieu en de Belgische minister Marie Christine Marghem van Leefmilieu, foto's Camile Schelstrate NUKE ;er was een storing een bericht, rpagina." Een groepje activisten demonstreert bij de poort van Doel tegen kernenergie tij dens het bezoek van minister Melanie Schultz. pagina 29: Scola laat ruim 40 films na Het lek is niet gevonden. Dat zegt de onderzoekscommissie van de Tweede Kamer onder lei ding van Carola Schouten (foto) die onderzoek deed naar wie er in 2014 geheime infor matie lekte naar de media. Uit eten, maar u weet niet waar? Onze redacteuren bezoch ten al vele restaurants in Zee land. Hun impressies van het eten, de sfeer, de service en de kosten kunt u terugvinden op onze site. Kijk dus snel even op www.pzc.nl/uiteten voordat u een reservering maakt! 1. Opnieuw op vissersboot coke gevonden 2. Bas (5) en Demi (5) geven elkaar het ja-woord 3. Handtekeningenactie tegen komst Primark in Antwerpen 4. Vrachtwagen glijdt van weg en ramt huis in IJzendijke 5. College gunt ijssalon in Terneuzen herstart Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie THEATER SCHOUWBURG MIDDELBURG I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43