Demmers zou ook graag tekenen voor David 'Huisvesten asielzoekers is geen winstgevende activiteit' Aanschuiftafel met vluchtelingen Word bezorger! MIDDELBURG nw WALCHEREN 7 Werken in je 1_ m eigen buurt? VLISSINGEN. Het liefst had Letty Demmers zelf ook haar handteke ning onder de petitie 'David moet blijven' gezet. Maar als burgemees ter van Vlissingen kan ze dat nu eenmaal niet doen. David Vinnitski en zijn moeder Violetta Vinnitskaya uit Vlissin gen moeten volgende week dins dag het land uit zijn. Hoewel ze al zeven jaar in Nederland wonen, en Violetta vóór Davids geboorte ook al eens in Nederland was, ziet de rechter geen reden waarom ze niet terug kunnen naar Rusland, waar David is geboren, of naar Ge orgië, de geboorteplek van zijn moeder. Violetta legde in het Vlis- singse gemeentehuis uit dat ze vroeger in Noord-Georgië ('het ge bied Abchazië') woonde. Dat was onderdeel van de Sovjet-Unie en viel bij het uiteenvallen van dat land onder Rusland. „Met Georgië heb ik niets en in Rusland worden we gediscrimineerd. Daarom vluchtten we destijds. Op onze aanvraag voor visa en andere papie ren hebben we tot nu toe ook geen enkele reactie gehad." Leerlin gen van 2vwo van CSW Van de Perre in Middelburg zien David als een 'topklasgenoot die door en door Nederlands is'. Zij zijn 'ver drietig en boos' dat hij het land uit moet en overhandigden de burge meester daarom zo'n 1500 handte keningen, die ze via Facebook, ac ties op school en in Middelburg in zamelden. Demmers beloofde dat de handtekeningen op het ministe rie terechtkomen. De LPM legde in schriftelijke vra gen een verband tussen de 'deplo rabele financiële staat van Middel burg' en een 'eventueel finan cieel gewin door de komst van asielzoekers'. De vraag werd me de ingegeven door de nieuwjaars toespraak van burgemeester Ha- rald Bergmann, die de opvang omschreef als een 'morele en so ciale plicht'. Bergmann zei boven dien dat het college onderzoekt of Middelburg nog meer vluchte lingen kan huisvesten, afgezien van de 330 bewoners in het azc. De LPM stelt dat hij daarmee de raad voor de voeten loopt. Het college vindt het echter de vrij heid van de burgemeester om zijn eigen boodschap te brengen. Het was ook geen toespraak van het college, benadrukken B en W. Uit de antwoorden aan de LPM blijkt wel dat Bergmann exact verwoordde waar het colle ge mee bezig is: zoeken naar één of meer locaties voor noodop vang gedurende maximaal een jaar. Dan gaat het om een beperk te groep, want grootschalige op- 'Wij verwerpen de suggestie die wij in uw vraag lezen' vang van 2000 tot 2500 mensen vindt het college 'ongewenst'. Een beleidsnota - als het kan in clusief een locatie - wordt in het voorjaar voorgelegd aan de raad. LPM en de PvdA - die ook schriftelijke vragen had gesteld - vroegen allebei naar het contact met de Middelburgers en het draagvlak. B en W zullen 'alle sig nalen uit de omgeving en uit de raad uiterst serieus nemen' voor dat zij een 'definitief besluit' voorbereiden. Overigens vindt het college dat er wel degelijk draagvlak is voor de opvang van vluchtelingen. Dat bleek tijdens de crisisopvang in De Kruitmo- len. Bovendien waren er wel pro testen tegen de komst van het azc, maar B en W zijn 'tevreden met de eerste resultaten, waaruit blijkt dat het aantal klachten ge lukkig zeer beperkt is'. VLISSINGEN. Dokters, tandartsen, ondernemers, woningcorporatie bazen en gemeentebestuurders schuiven vrijdag 29 januari aan ta fel met vluchtelingen in de Tim merfabriek in Vlissingen. Stich ting The Holland Road houdt dan het eerste 'aanschuifdiner' in Zeeland. In totaal zestig mensen van al lerlei snit en achtergronden eten samen met geen ander doel dan kennismaken en eikaars ideeën testen. Vluchtelingenwerk Zee land zocht de vluchtelingen aan. Het zijn mensen uit diverse situa ties, statushouders en mensen uit noodopvang, maar wel uit Zeeland. Hun maaltijd wordt be taald door de overige gasten. SEC Catering kookt en voor een tien tje eten er twee: Afrikaanse soep, Hollandse stamppot en dadel taart, het 'signatuurgerecht' van The Stichting Holland Road. Twee jaar geleden begonnen de Westkappelse Rotterdamsen Jo- rien Minderhoud en Christien van de Sande met 'aanschuifta- fels' met een thema, zoals daklo zen, risicojongeren. Nu Jorien weer in Zeeland woont, verhui zen ook de tafels naar hier. www.thehollandroad.nl Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl DONDERDAG 21 JANUARI 2016 door René Hoonhorst Burgemeester Letty Demmers, David, zijn moeder Violetta Vinnitskaya en Denise (klasgenote van David), foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG De huisvesting van asielzoekers wordt door het ge meentebestuur van Middelburg niet gezien als 'winstgevende acti viteit'. „Wij verwerpen de sugges tie die wij in uw vraag lezen", schrijven B en W aan de LPM. College B en W Middelburg Antwoord op vragen LPM door Claudia Sondervan Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en De Twentsche Courant Tubantia. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39