Wu W, Food Expo Zeeland vervangt horecabeurs sportnieuws.nl Verslavend leuke sportgames met gave prijzen! 00e www.sportnieuws.nl Jarig Tholen doet recordpoging 4 ZEELAND SI Digibord gestolen uit kleuterklas De eerste meters voor de langste papieren slinger ooit zijn in zorgcen trum Ten Anker in Tholen gemaakt. ewoners, kinde ren van basis school De Kraal en cliënten van Sjaloom Zorg zorgden gisteren samen voor een vliegende start. Voorzitter William van Leeuwen van de Stichting Tholen 650 jaar keek goedkeu rend toe. „De stad is jarig en daar horen natuurlijk slingers bij." De nationale recordpoging begon met het slaan van het eerste nietje. Voor Alfons de Kok was het een gebeurtenis van belang. De hele ochtend was Alfons al stil, hoewel hij elke woensdag de huismeester van Ten Anker helpt bij het in zamelen van de was. Samen met de andere cliënten van Sjaloom Zorg had Alfons ook al het papier voor de langste slinger gesneden, in de aan loop naar het evenement. Maar zo'n nietje slaan, daar word je toch best zenuwach tig van. Samen met bewoner Han van der Male, Ashley Stam als leerlinge van De Kraal en directeur Marcel Bal jeu van hoofdsponsor Budel- pack verrichtte Alfons de eer ste handeling. Achteraf viel het allemaal mee, vond Alfons. „Best leuk!" Aan tafels ging iedereen ver volgens aan de slag, jong en oud door elkaar. Zoals Elise van De Kraal en bewoner Adriaan Geuze. Elise houdt het papier vast en Geuze slaat het nietje. Zo kom je samen verder. Geuze heeft vroeger nog geholpen bij de bouw van de Brienenoordbrug. Dan is dit een fluitje van een cent. Ook Elise gaat het karwei goed af. „Maar ik ben ook al bijna zeven jaar!" Voortaan komt elke woensdag een groep leerlingen in Ten Anker Het karwei gaat Elise goed af. 'Maar ik ben ook al bijna zeven jaar!' op bezoek, om te helpen bij het langer maken van de slin ger. Alle scholen doen mee, net als zorginstellingen. Op 1 juli wordt duidelijk of het hui dige record van 13.275 meter verbroken is. Dit gebeurt on der toeziend oog van een nota ris. 112-nieuws Politie controleert bromfietsers Elf personen moeten hun bromfiets of scooter laten her keuren, omdat die zijn opge voerd. Ze liepen dinsdag tegen de lamp tijdens controles in Vlissingen en Oost-Souburg. Vier personen kregen een boe te omdat zij geen rijbewijs hadden. De controle was on derdeel van het project 'Brom Effe Normaal'. Tussen 8.00 en 10.00 uur werd gecontroleerd bij de Draaibrug in Oost-Sou burg. 's Middags werd de con trole hervat op het Baskens- burgplein in Vlissingen. Ongeval met stof bij Da men Bij Damen Scheepsbouw aan de Ritthemsestraat in Rit- them is gistermiddag rond kwart voor drie een ongeval met een gevaarlijke stof ge beurd. Twee personen hadden de stof ingeademd. Brand weer, ambulance en trauma helikopter waren opgeroepen, maar de traumahelikopter is weer leeg teruggekeerd. De twee personen zijn afgevoerd naar het ziekenhuis. De brand weer heeft metingen gedaan in de ruimte waar de stof was vrijgekomen. De kleuterklas van de Sint Ba- vo moet het even zonder digi bord stellen. In de nacht van dinsdag op woensdag is er inge broken in de Oostburgse school, die nog maar sinds kort met De Berenburcht en kinder opvang in het nieuwe mfc huist. „Er was geprobeerd om de voor deur van de school te forceren", vertelt directeur Marc van Vlier- berghe. Toen dat niet lukte, pro beerden de daders via een klas lokaal de school binnen te drin gen. „Er zitten in de klasloka len ook deuren naar buiten toe", legt de directeur uit. „Elet is met grof geweld gebeurd, want de ramen in die deuren zijn heel stevig. Het is ze toch gelukt en zo hebben ze de deur kruk omlaag kunnen doen. Heel vervelend." Het lukte de daders om een di gibord mee te nemen, die zijn zo'n vier- tot vijfduizend euro waard. „We moeten nu de boel weer veilig maken, want er lag overal glas. Gelukkig bood een aantal ouders aan om te helpen opruimen." De kleuters zijn aangeschoven bij een andere klas. GOES. LMG Exhibitons stelde de jaarlijkse Horecabeurs dan wel uit, maar er is begin maart toch wat te verhapstukken in de Zeelandhal len in Goes. Maandag 7 maart en dinsdag 8 maart speelt zich er FoodExpo Zeeland af. Food Lab Zeeland en horeca- groothandel VHC Kreko Groep pakten in overleg met LMG de draad op. Tijdens de gastronomie- beurs houdt het Food Lab Zeeland (van Scalda) horecavakwedstrij- den voor professionals en voor leerlingen van het mbo en vmbbo. Ze gaan met elkaar de strijd aan in kookbattles. Mbo-leerlingen din gen mee naar de Zilveren Bokaal, vmbo-deelnemers naar het Food Lab Mes. Verder laat een groot aan tal leveranciers nieuwe producten zien. De beursgangers zullen niet verhongeren, want er is een keur aan lekkernijen te proeven. Toele veranciers van de horeca zullen daar zorg voor dragen. Ook diver se leveranciers en groothandels met drank, fast service, appara tuur en inrichting zijn op de Food- expo Zeeland te vinden. De beurs in de Zeelandhallen is beide dagen van 10.00 tot 19.00 uur open. Een gratis e-ticket is bin nenkort online verkrijgbaar. Slinger begint met eerste nietje In zorgcentrum Ten Anker is een begin gemaakt met de slinger, die minimaal 13,3 kilometer lang moet worden. Ashley Stam (BS de Kraal), Marcel Baljeu (mede-eigenaar Budelpak), Ham van der Male en Alfons de Kok (cliënt Sjalom Zorg) zijn hard bezig, foto Chris van Klinken/het fotoburo door Ben van den Aarssen VLISSINGEN OOSTBURG RITTHEM door Frank Balkenende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36