Artikel 12 schort raadsplannen op Drie Zeeuwse campings in Europese Top 100 Consulent vervoer Doel is veilig Hotel California Provincie heeft komende jaren De provincie heeft een mobiliteitsplan ter inzage gelegd met een toekomstvisie op verkeer en vervoer. Daarin staat een aantal aansprekende ideeën. De vijf interessantste op een rij. 2 ZEELAND COMMENTAAR Minister Melanie Schultz - van Haegen van Infrastruc tuur en Milieu kwam, zag en oordeelde: 'Doel is vei lig'. Kunnen de burgers van België en Nederland iets met zo'n uitspraak? ?a en nee. Het is goed dat de buurlanden samen op de veiligheid van kerncentrales letten. De ze aanpak is een mooie aanloop om ooit ook de ontmanteling te regelen. Als er zo'n grote overeenstemming is over de veiligheid, mag je verwachten dat de buren ook samen kijken naar een ver antwoorde sluiting van de centrales in Doel en in Borssele. De uitspraak van Schultz is wel een beetje voorbarig. Want er zijn nog geen resultaten van de enthousiast gepresenteerde geza menlijke inspectie. Bovendien is de waarde van het onderzoek om streden. 'Doel is veilig' is vooral een poli tieke uitspraak. De ministers van de buurlanden hebben gisteren slechts duidelijk gemaakt dat hun regeringen voorlopig met kern energie willen doorgaan. Dat zij in de reeks incidenten rond Doel en in het ontdekken van onvol komenheden in reactorvaten geen belemmering zien. Zeeland mag 'Doel is veilig' nooit uitleggen als 'gaat u maar rustig slapen'. Oud of nieuw, afgezegend door ministers of niet, kerncentrales vereisen steeds scherpte. Een soort permanente dijkbewaking. 'Doel is veilig' is een politieke uitspraak van een regering die verder wil met kernenergie Maar ook nieuwe projecten als het doortrekken van de Marie Curie- weg (670.000 euro) en de ovaton- de in de Ritthemsestraat (100.000 euro) moeten toestemming krij gen van de financieel toezichthou ders, Provincie Zeeland en het Rijk. Dat is het gevolg van de artikel 12-aanvraag voor 2016. De gemeen te kan over 2015 4,1 miljoen euro krijgen om die begroting sluitend proberen te maken, maar in 2016 is weer geld uit het Gemeente fonds nodig. De gemeente moet nog reageren op de eerste artikel 12-dotatie. De raad spreekt daar donderdag 11 februari over met de artikel 12-inspecteurs. De investeringen in de soepele verkeersonsluiting van de Mari nierskazerne hangen deels samen met subsidies van provincie en Eu ropa en krijgen naar verwachting wel doorgang. In de brief van de provincie staat welke reserves nog opgepot moeten blijven. Voor de revitalise ring van bedrijventerrein Baskens burg, waar ondernemers en onder zoekers op studeren, is dat 450.000 euro. Ook op de zes ton die opzij gezet was voor de nieu we rijrichtingen naar de binnen stad vanaf de De Willem Ruys- straat kan niet zomaar gerekend worden. Dat geldt ook voor de pot jes voor stadsvernieuwing (2,2 mil joen) en twee ton voor verduurza ming van particuliere huizen. Ook de 95.000 euro die dit jaar klaar stond voor de toegang van het Badstrand is even opgeschort. Op de zes ton voor de nieuwe rijrichtingen naar de binnenstad kan niet zomaar gerekend worden. Almanak Het overlijden van gitarist Glenn Frey van The Eagles was voor een Vlissingse moeder aanleiding haar twaalfjarige zoontje Wolf wat popge schiedenis bij te brengen. Ze keken naar een documentaire over de Ameri kaanse supergroep waarin hun be kendste liedje voorbij kwam: 'Hotel California'. „Waargaat dat nummer nou over?", vroeg Wolf. Met een ver wijzing naar de beroemde slotzin 'You can check out anytime you like, but you can never leave' legde zijn moeder uit: „Je kunt er wel in, maar komt er nooit meer uit." „O", zei Wolf. „Een bejaardentehuis." Klok Vlissingen 700 blijft staan De jubileumklok Vlissin gen 700 blijft op het Schel- deplein. B en W zullen een definitieve vergunning ver lenen, mede omdat de klok het afgelopen jaar bij de be volking in de smaak viel. De klok telt niet meer af tot een bepaalde datum (wethouder Sem Stroosnij- der: 'We tellen maar niet af tot onze schuld is be taald'), maar geeft gewoon de tijd aan. Eén van de ini tiatiefnemers betaalt het eerste jaar het onderhoud, daarna zijn nieuwe spon sors aan de beurt. WeCydecheque voor Paardoes Manege en kinderboerderij Paardoes in Vlissingen dingt mee naar één van de 25 cheques van 1000 euro die hergebruikbedrijf We- Cycle uitlooft. Hoe meer Vlissingers hun oude elek trische apparaten inleveren bij de milieustraat aan de Poortersweg, hoe meer kans Paardoes maakt op zo'n cheque. Daarvoor moeten ze bij de milieu straat op hun smartphone Paardoes nomineren. Mental Theo op dancefeest De organisatie van Tholen 650 jaar heeft de bekende dj Mental Theo gestrikt voor het grote dancefeest Tholen Unighted op zater dag 12 maart. Dit feest is één van de onderdelen van het feestjaar. Tholen kreeg 650 jaar geleden stadsrech ten. Ook de dj's Bartho en Flexabeats zijn in maart van de partij. Kaarten zijn vanaf nu te koop op websi te www.tholen650jaar.nl. Mental Theo draait dit jaar ook op City of Dance in Middelburg. Gratis parkeren bij Goese bios Bezoekers van de DaVinci Cinema in Goes hoeven voortaan niet meer te beta len voor een uitrijkaart. Dat maakte de bioscoop be kend in een bericht op de website en Facebookpagi- na. De DaVinci Cinema is gevestigd op het terrein van de Zeelandhallen. Het naastgelegen parkeerter rein telt ruim vijftienhon derd parkeerplaatsen. Nor maal gesproken kost een uitrijkaart 2 euro. Bioscoopbezoekers kunnen hun gratis parkeerkaart op halen bij de ticketbalie. De Europese Top 100 is samenge steld door één van de toonaange vende Europese campinggidsen. www.camping.info heeft de popu lairste campingplaatsen van Eu ropa op een rijtje gezet. Gekeken is naar kampeerter reinen in de categorieën 'kinde ren tot zes jaar', 'campinggasten met honden' en 'prijs-kwaliteit'. Julianahoeve in Renesse had de hoogste score in de categorie kinderen tot zes jaar. Strandcam- ping Groede (plaats 60) had de hoogste waardering in de catego rie campinggasten met honden en Camping Janse in Zoutelande (plaats 77), beste waardering voor prijs-kwaliteit. Julianahoeve heeft de uitver kiezing onder meer te danken aan de ligging aan zee. Voor ge zinnen met kinderen tot zes jaar haalde de camping in de Europe se vergelijking zelfs het beste re sultaat. Bezoekers vinden Renes se ideaal om te wandelen en te zwemmen. In 2017 krijgt Zeeland 3 een consulent die gaat meedenken over de be reikbaarheid van boven lokale voorzieningen. Daarbij ligt de nadruk op zorg- en onderwijsinstellingen. „Daar verwacht ik wel wat van", zegt gedeputeerde Harry van der Maas. „Dat is iemand die zichzelf gaat terugverdienen." Als de bereikbaarheid van nieu we voorzieningen al bij de loca tiekeuze wordt meegewogen, kan veel geld worden bespaard, denkt hij. „Vaak wordt pas nadat een locatie is gekozen geconta- teerd dat de parkeervoorzienin gen niet ideaal zijn, of dat er geen openbaar vervoer in de buurt is." De bereikbaar heidsconsulent gaat ook onder zoek en experi menten ini tiëren om be staande voorzie ningen beter bereikbaar te maken. „Het wordt een provin ciale ambtenaar op wie iedereen die iets van doen heeft met het voorzieningenniveau in Zeeland straks een beroep kan doen." door Claudia Sondervan VLISSINGEN. De gemeenteraad van Vlissingen mag komend jaar niet zomaar geld uit reserves besteden, ook al staan die potjes al jaren klaar. Dat geldt bijvoorbeeld voor het opknappen van bedrijventer rein Baskensburg, de sporthal en de sportvelden. Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN VLISSINGEN http://milieustraat.we- cycle.nl/speluitleg THOLEN GOES Dit merkt VLISSINGEN. Maar liefst drie Zeeuwse campings staan in de Eu ropese Top 100. Nederland is in totaal met zes campings vertegen woordigd. Ons land telt 24.890 kampeerterreinen. Camping Julia- nahoeve in Renesse is de hoogst genoteerde Nederlandse camping op plaats 41. door Ernst Jan Rozenda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34