Truckrijder Hoondert is blij terug te in Zeeland Tholen gaat voor langste slinger ooit Ja, ik wil Reimerswaal krijgt een bemiddelaar Kustbebouwing blijft alleen bespreekbaar in vastgelegde zones Scheldestromen benadrukt naar aanleiding van massaal protest: wij zijn tegen volbouwen kust. MIDDELBURG. Van het volbouwen van de Zeeuwse kust kan voorlo pig echt geen sprake zijn. Gezien alle ophef rond het onderwerp voelde waterschap Scheldestro men zich gistermiddag geroepen zijn opvatting nogmaals onom wonden uit te spreken. De Tweede Kamer spreekt van daag over de plannen van minis ter Schultz. Zij wil meer ruimte scheppen voor initiatieven in kust gebieden. Daarom schrapt zij het verbod op nieuwe bebouwing bui ten de bebouwde kom in het kust gebied. Het is aan lokale en regio nale overheden om voorwaarden te stellen aan bebouwing. De plannen hebben het spook beeld opgeroepen van een volge bouwde kust en 'Belgische toe standen'. Milieuorganisaties heb ben dinsdag een petitie tegen de plannen overhandigd aan de Twee de Kamer. Deze was ondertekend door bijna 90.000 mensen. Waterschap Scheldestromen heeft de discussie met verbazing gevolgd. „We zijn verrast door de commotie en de beeldvorming die is ontstaan", zei Guiljam van der Schelde, afdelingshoofd water keringen, gisteren op een inder haast belegde persbijeenkomst. Hij zei zich eraan te storen dat de rol van de waterschappen, zelfs door de minister, lijkt te worden vergeten. „Het is tijd dat de instan tie die erover gaat er ook iets van gaat zeggen. Wij sluiten ons aan bij de opvatting dat de kust niet mag worden volgebouwd." Van der Schelde onderstreepte daarmee eerdere uitlatingen van dijkgraaf Toine Poppelaars en de Unie van Waterschappen. En toe val of niet, het dagelijks bestuur van Scheldestromen gaf gisteren zijn goedkeuring aan het Waterke- ringenbeheerplan 2016-2020. Dat gaat, onder heel veel meer, over het al dan niet toestaan van bebou- 'Het is tijd dat wij, de instantie die erover gaat, er ook iets van gaan zeggen' wing langs de kust. Het huidige beleid zal in de praktijk niet we zenlijk veranderen, als het aan het dagelijks bestuur ligt. De discussie gaat over de water kering, niet over het gebied achter dijk of duin. Permanente bebou wing op de waterkering is en blijft niet uitgesloten, maar is al leen bespreekbaar in de daarvoor aangewezen zones ('bebouwings contouren'), zoals bij Vlissingen, Cadzand, Zoutelande, Westkapel- le en Domburg. „We worden regelmatig be stookt met ideeën daarvoor", zei Van der Schelde. „We denken ze ker mee, maar zullen altijd een toets uitvoeren." Een belangrijke eis is dat de bebouwing geen be lemmering vormt voor het beheer en onderhoud van de dijk. Ook wordt gezocht naar innovatieve oplossingen, zoals gebouwen die tevens een waterkerende functie hebben. Dat is bijvoorbeeld recent gebeurd bij de uitbreiding van bio scoop CineCity in Vlissingen. KRUININGEN. Een externe bemidde laar probeert de politiek in Rei merswaal op één lijn te krijgen als het gaat om de benoeming van de nieuwe burgemeester. Op voorstel van commissaris van de koning Han Polman gaat oud-commissaris van de koningin in Overijssel Geert Jansen (CDA) hier mee aan de slag. Vier van de zes Reimerswaalse fractievoorzitters vonden dat de vertrouwenscommissie volledig zou moeten bestaan uit mensen die er de vorige keer niet inzaten. Daardoor werd Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal, die tien jaar geleden uit de commissie lekte, uitgesloten van deelname. Omdat zijn fractiegenoten niet in de commissie plaats wilden ne men, zou Leefbaar buiten spel ko men te staan. Behalve Leefbaar Reimerswaal zelf, had ook de PvdA hier grote moeite mee. Volgens de provincie Zeeland is Jansen een externe, gezagheb bende gesprekspartner die bekend staat als een diplomatieke brug genbouwer. PAGINA 16 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DONDERDAG 21 januari 2016 Zteeland Ophef verbaast waterschap door Rolf Bosboom Guiljam van der Schelde, waterschap ZIERIKZEE. Met een geconcentreerde blik schuift Demi de ring om de vinger van haar echtgenoot Bas. In het kader van een schoolproject over trouwen traden de twee vijfjarige kleuters gisteren met elkaar in het huwelijk in de trouwzaal van het Stadhuismuseum in Zierikzee. Net echt, met alles erop en eraan: getuigen, trouwmuziek,een speciale kinderakte en natuurlijk de ring. Na een paar uur was het huwelijk weer voorbij, foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33