TO©S Zeehonden spoelen aan door harde wind I- wm Reynaertcollege Hulst is weer de beste school Politie speurt naar inbrekers en rovers Op de kaart 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Doel is veilig. Uw Mening ONEENS Overvaller super gepakt Zeeuwse band stopt Prikbord heeft nu app paul kusters donderdag Willem van Dam -irtr Goes moet op de kaart worden gezet, hoor je (vooral) plaatselij ke politici en - onder nemers wel eens zeg gen. Daarmee bedoelen zij, dat Goes meer landelijke bekendheid moet krijgen. Waarom dat moet, is mij nooit helemaal duidelijk ge worden, maar dit slechts even ter zijde. Welaan, de Goese politici en on dernemers zijn deze week op hun wenken bediend. Goes staat op de kaart. Als het gevaarlijkste oord van het ganse land. Vooral in de Enig idee hoeveel bacteriën er leven op het toetsenbord waarop ik dit stukje tik? omgeving van de supermarkten schijnt het linke soep te zijn. Want daar bevinden zich grote aantallen winkelwagentjes en de winkelwagentjes in Goes - zo weet het schoonmaakbedrijf Fu- sernet dat het heeft onderzocht - zijn de smerigste winkelwagen tjes van Nederland. Hoezo is dat gevaarlijk? Nou, in die winkelwagentjes huizen nare bacteriën, die nare ziektes kun nen veroorzaken. Zo trof de schoonmaakploeg van Fusernet op de handvatten van de bood- schappenkarretjes de E-coli bacte rie aan. Het zijn geen frisse jon gens, die E-coli bacteriën. Ze wor den niet voor niets poepbacteriën genoemd. Ze huizen bij voorkeur in uw darmstelsel en dat van uw hond en kat. Sommige zijn heel onschuldig, maar er zitten ook een paar snoodaards tussen die bloedingen kunnen brengen, braakneigingen, buikkrampen, diarree. Je gaat er wel niet dood aan, maar toch, fijn is anders. Reden om in paniek te geraken? Tuurlijk niet. Enig idee hoeveel bacteriën er leven op het toetsen bord is waarop ik dit stukje tik? Dat zijn er 33.000 op elke vierkan te centimeter. Enig vermoeden hoeveel er op een briefje van 50 euro rondwandelen, op de deur knop van het toilet, op uw tele foon, op uw vaatdoek? Hele hor den. En wist u dat in een baard evenveel bacteriën krioelen als in een smerige wc? Het is allemaal onderzocht. Al die onderzoekjes met al die on heilspellende uitkomsten - een mens zou daarvan volledig van de kaart raken. Ook thuis onder de 18 geen alcohol. toosenhenk.nl D N06 VEEL FIETSERS ZON&ER LICHT De politie heeft gistermid dag rond 14.30 uur in Mid delburg een 27-jarige man uit Oost-Souburg opge pakt. Hij wordt verdacht van het plegen van de over val die maandagmiddag plaatsvond bij de Plus su permarkt in Vrouwenpol der. De politie is de ver dachte op het spoor geko men door aanwijzingen van getuigen. De man zal worden gehoord over zijn betrokkenheid bij de zaak. De Zeeuwse band Capital Sentimental stopt ermee. Het optreden op zaterdag 13 februari in Brogum in Zierikzee wordt tevens het afscheidsconcert. Capital Sentimental heeft bijna ne gen jaar bestaan. De space- rockband - die momenteel bestaat uit gitarist Vincent van Boven, bassist Sander Morauw, drummer Mar- tijn Everts en toetsenist Koen van Soelen - speelde onder meer op het Road- burn Festival in Tilburg. Het Prikbord op de site van Zeelandnet heeft sinds gisteren een app. De app is beschikbaar in de Google Play Store en de App Store. Naast advertenties per ru briek is er ook een algeme ne zoekfunctie. Vanuit de app kan men een reactie sturen aan de aanbieder. Het is ook mogelijk een nieuwe advertentie toe te voegen en 'Mijn Prikbord' te raadplegen. Per dag trekt de site 30.000 bezoekers. Er staan ongeveer 36.000 advertenties online. Mensen Gisteren alleen al spoelden er vier dode zeehonden aan, onder meer in Vlissingen en Ouddorp. In de twee dagen ervoor spoel den op verschillende plaatsen vier zeehonden aan die nog wel leefden, maar ernstig waren ver zwakt. En zo is het al een hele week behoorlijk druk voor de vrijwilligers van het EHBZ. „Vorige week zaten we nog met twintig zeehonden in de op vang, dat aantal is de afgelopen week gestegen naar dertig", zegt Van der Hiele. Of dat hem zor gen baart? „Welnee, dat hoort er bij als het heeft gestormd. Vorige week heeft het flink gewaaid. Daardoor is de stroming sterker en spoelen de dode overschotten sneller aan. Zeehonden die al ver zwakt waren, zwemmen soms zelf al naar de kust uit zelfbe scherming voor zo'n ruige zee." De coördinator adviseert men- 'Vorige week zaten er nog twintig zeehonden in de opvang, nu zijn dat er dertig' Jaap van der Hiele, EHBZ sen die een zeezoogdier vinden, hulp in te schakelen. Zijn vuistre gel om te zien of een zeehond in derdaad hulp nodig heeft: als je er naartoe loopt, vlucht een ge zonde zeehond direct het water in. Doet het dier dat niet, dan is er meestal iets mis. Na een melding kijkt EHBZ wat er aan de hand is met het dier. Als het nodig is, wordt het naar een opvang gebracht om te herstellen. Aangespoelde zeezoogdieren kunt u bij EHBZ melden door 0653763628 of een ander nood nummer te bellen. Dat is de uitkomst van de vijftien de editie van het scholenkwali teitsonderzoek van opinieblad Els evier. Peter Winters, sectordirec teur havo/vwo van het Reynaert college is trots. „We hebben geen blauwdruk in de kast liggen van hoe we zo hoog kunnen scoren. Wij danken de resultaten aan de interactie tussen onze vakbekwa me docenten en de leerlingen die willen leren en die wij daarvoor ook alle kansen bieden. Bezieling van docent en leerling en de sfeer op school doen de rest." Uit de laatste prestatiegegevens van het Reynaertcollege uit 2014 blijkt wel dat het percentage vwo'ers met vertraging in de bovenbouw iets is toegenomen. In de top vijf van beste Zeeuw se scholen staan ook de vmbo-k en vmbo-b afdelingen van het Rey naertcollege. De top vijf wordt ver der vervolmaakt met de afdeling vmbo-GT van het Calvijn College in Middelburg. Er staat geen enke le Zeeuwse middelbare school in het rijtje met landelijk de meeste zittenblijvers en slechtste eindexa- mencijfers. De lijst komt tot stand door vergelijking van de gegevens van de onderwijsinspectie. MIDDELBURG. De politie is gister middag en -avond in Zeeland in actie gekomen tegen potentiële inbrekers, overvallers en straatro vers. Er werd onder meer gepa- trouileerd met auto's die uitge rust zijn met zogenoemde ANPR-camera's. Die scannen nummerborden van auto's. Als blijkt dat de eigenaar van de auto ooit veroordeeld is voor een in braak, dan volgt een controle. Er wordt onder meer gekeken of er misschien inbrekerswerktuig in de auto ligt. Ook op allerlei andere manie ren werd gecontroleerd of ver dachten actief waren. Daarbij kreeg de politie op de grond as sistentie van de bemanning van een politiehelikopter die de hele middag en avond boven Zeeland vloog. De actiedag werd georgani seerd omdat de laatste tijd weer veel wordt ingebroken in wonin gen, aldus woordvoerder Esther Boot. Ze benadrukte dat de poli tie de hulp van inwoners nodig heeft om inbrekers op te kunnen pakken. Ze is dan ook erg blij dat er in Zeeland steeds meer buurt- WhatsAppgroepen komen van mensen die elkaar op de hoogte houden van verdachte situaties. En met grote nadruk stelde ze dat mensen 112 moeten bellen als ze iets verdachts zien. „Zodat wij in actie kunnen komen." Reactie? Tips? 413 reacties VAAK BUJVENt» ZON&ER LICHT. MIDDELBURG MIDDELBURG KAMPERLAND MIDDELBURG Oud-gedeputeerde Van Beveren naar ZB Oud-provinciestuurder Kees van Beveren gaat aan de slag als hoofd bedrijfs voering bij ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. Kort na de door zijn CDA gewonnen verkiezingen, trad hij afgelopen voorjaar af vanwege het Sloeweg-de- bacle. Voordat hij in 2009 gedepu teerde werd was hij direc teur van de Gemeentelijke Kredietbank Walcheren. door Elodie Kint VLISSINGEN, Het aantal zeehon den dat aanspoelt, is de afgelo pen week enorm gestegen. Dat zegt Jaap van der Hiele, regiocoör dinator van Eerste Hulp bij Zee zoogdieren (EHBZ) door Sheila van Doorsselaer HULST. Het Reynaertcollege in Hulst is wederom gekozen tot de beste middelbare school van Ne derland. De havo-afdeling staat dit jaar voor de vijfde keer op rij tussen de topscholen, het vwo be hoort al vier jaar tot de scholen met de minste zittenblijvers en beste examenresultaten. Zie de ranglijst met alle Zeeuwse middelbare scholen op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2