Aznavour vol goede moed naar Amsterdam Scola laat ruim 40 films na corendon CULTUUR SHOW 29 Hij had de vader kunnen zijn van de recent over leden rocksterren Lem- my Kilmister (70), Da vid Bowie (69) en Glenn Frey (67). Charles Aznavour, 91 jaar oud en springlevend. Vanavond haalt hij in de Heineken Music Hall het eerste van twee afgezeg de concerten in. „Het gaat heel goed met hem", aldus een medewerkster van zijn management, die de legendari sche Fransman woensdag nog trof in Parijs. „Hij keek toen al uit naar de concerten in Amsterdam." In een comfortabele stoel in de hogesnelheidstrein reisde Charles Aznavour gistermiddag in gezel schap van onder anderen zoon en manager Nicolas van Parijs naar Nederland. De man achter num mers als She, The Old Fashioned Way, La Bohème en Hier Encore (in het Engels Yesterday When I Was Young) gaat komende week in de herkansing voor twee optredens die hij in november had moeten geven. Maar toen, op de dag van zijn eerste concert, moest hij zijn fans teleurstellen. Een acute dar minfectie noopte Aznavour om af te zeggen. Ondanks zijn hoge leef tijd van 91 jaar was het niet levens bedreigend, zo werd er destijds al meteen bij gezegd. „Het viel geluk kig ook wel mee, het kostte hem toen een paar dagen", zegt de me dewerkster aan de telefoon vanuit zijn boekingskantoor. Aznavour treedt vandaag en za terdag op, twee concerten in drie dagen. Voor de chansonnier is dat een bijzonder druk schema, want de Fransman van Armeense af komst spreidt zijn optredens zorg vuldig. Wie Aznavour na zaterdag nog een keer live wil zien, heeft 'Het is geen werk, ik houd van mijn vak. Heel wat mensen zeggen dat ze dat geluk bij me zien als ik optreed' nauwelijks kansen. Zijn volgende concert is op 12 februari in Dubai, waarna het zelfs tot 21 mei (Boeka rest) duurt voor de zanger zich op nieuw in het openbaar laat zien. Zijn laatste optreden was op 17 no vember in Brussel. Het is dan ook uitzonderlijk dat een solozanger op deze leef tijd nog optreedt. Aznavour, die in 1950 Gilbert Bécaud ontmoette en diens steun kreeg om carrière te maken, heeft er nog altijd lol in. „Ik ben heel gelukkig op het po- In 1974 verwierf hij internatio nale bekendheid met C'erava- mo tanto amati, een drama over oorlog, bevrijding en lief de. Una giornata particolare (1977), de film die alom wordt gezien als zijn meesterwerk, le verde acteur Marcello Mastroianni een Oscarnomina tie op. Scola's laatste grote suc ces was La famiglia uit 1987. Met Federico Fellini, Miche langelo Antonioni en Bernardo Bertolucci behoorde hij tot de belangrijkste Italiaanse filmma kers van na de oorlog. Tot zijn bekendste werk behoren verder Brutti, sporchi e cattivi (1976), La terrazza (1980), Splendor (1989), La Nuit de Varennes (1982) en Le Bal (1983). In totaal regisseerde hij meer dan veertig films, die be langrijke prijzen wonnen op de festivals van Cannes, Venetië en Berlijn. Premier Renzi ver klaarde dat het overlijden van de regisseur, die ooit begon als journalist voor humoristische bladen, een enorm gat slaat in de cultuur van zijn land. dium", zei hij in oktober 2014 in een interview met de Belgische krant Het Laatste Nieuws. „Het is geen werk voor me, ik hou van mijn vak. Heel wat mensen zeg gen me dat ook, dat ze dat geluk bij me zien als ik optreed." Het is veilig om te stellen dat er nooit een oudere artiest optrad in de Heineken Music Hall dan Azna vour. Sterker nog, dat geldt ook voor de nabijgelegen Ziggo Dome en de Amsterdam Arena. Het is wel waarschijnlijk dat het de laat ste keer is dat hij in Nederland op treedt, alleen al vanwege de naam van de tournee: Farewell Tour. Kaartjes zijn bijna niet meer te krijgen. Hoe duur de concerten ook zijn - tussen de 95 en 158 euro - Nederland loopt warm om de le gendarische zanger en schrijver van meer dan 1.200 nummers nog te zien. gratis OMRUIL- retourvlucht^ GARANTIE transfer s altijd DE LAAGSTE PRIJSGARANTIE EXTRA HOGE VROEG Vroegboekvoordeel AU Inclusive corendon.nl 023 75106 06 m DONDERDAG 21 JANUARI 2016 door Alexander van Eenennaam ROME. Hij werd wel de laatste grote meester van de Italiaanse komedie genoemd, Ettore Scola. De Italiaanse regisseur, die dins dagavond overleed in een zie kenhuis in Rome, is 84 jaar ge worden. Charles Aznavour deze week in de herkansing, foto Eric Lalmand Charles Aznavour - Farewell Tour. Vanavond en zaterdag, Heineken Mu sic Hall Amsterdam, 20.00 uur. 8 DAGEN va. BOEKKORTING HOTEL 8 DAGEN va. Corfu Agios Marcos San Marco App. Vertrek zomer 2016 Dicht bij het strand en pittoreske dorpjes Fantastisch uitzicht over de zee Maisonnette voor groter gezelschap Gratis wifi bij de receptie Studio/appartement met balkon of terras Ook Logies Ontbijt of Halfpension te boeken Corfu Dassia Magna Craecia lk"lk"lk"fc Vertrek zomer 2016 Ideaal familiehotel In het centrum van Dassia Op ongeveer 300 meter van het strand 2 zwembaden Winnaar Hotel of the gear award Buffetrestaurant, 2 bars een snackbar st1~OJOc uur Vi Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. *Kijk voor de voorwaarden op corendon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29