effeweg.nl Waterpolosters moeten in de halve finale tegen Spanje nu dan toch echt aan de bak SPORT 21 Slechts twee speelsters scoren niet De EK gaan vandaag pas echt beginnen voor de Nederlandse waterpolosters. Zelfs de kwartfinale was een walk-over. www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Slechts twee Nederlandse veldspeelsters scoorden gis termiddag niet in de EK-kwartfïnale tegen Duits land (19-2): Maud Megens en Leonie van der Molen. Me gens, tegen Griekenland nog de matchwinner, deed in de slotfase van de zeer ongelij ke en saaie wedstrijd erg haar best om van de nul af te komen, maar raakte slechts de Duitse lat. Nomi Stomphorst was wel uitermate trefzeker. Zij was gistermiddag topscorer met liefst vijf treffers. Marloes Nijhuis, die de laatste twee wedstrijden aan de kant bleef met een heupblessure, deed weer vol mee en scoor de dus ook. Doelvrouwen Laura Aarts en Debby Wil- lemsz keepten ieder een helft. Ook de andere drie kwartfi nales waren niet spannend. Italië won met 10-4 van Grie kenland, Hongarije met 18-6 van Frankrijk en titelhouder Spanje klopte Rusland met 12-8. De waterpolosters moe ten vandaag in de halve finale eerst Spanje en morgen in de finale waarschijnlijk Italië verslaan om nu al een olympisch startbewijs voor Rio te bemachtigen. Dat zijn geduchte tegenstanders waarmee het krachtsverschil meestal klein is. „We moeten aan de bak", weet Arno Havenga. Alleen de Euro pees kampioen plaatst zich recht streeks. De bondscoach had het anders om verwacht, eerst tegen Italië en daarna pas Spanje. Havenga zag dinsdag de Italiaanse ploeg echter het onderlinge duel met 9-8 win nen. „Ik vond Italië iets frisser ogen dan Spanje", aldus Havenga. Gisteravond begon Spanje, met uiteraard Havenga weer als aan dachtig toeschouwer, ook wat slap aan de laatste van de vier kwartfi nales bij de vrouwen, tegen Rus land. Het kwam met 0-2 achter, maar de bezorgde blik op het ge zicht van coach Miguel Oca ver dween snel toen Spanje daarna op stoom kwam en de wedstrijd toch heel ruim won, 12-8. Nederland versloeg vorige week in de poule het behoorlijk weggezakte Rus land ook met flinke cijfers, 14-7. „Ik vond Spanje beter dan dins dag", liet Havenga vanaf de tribu ne weten. „Ze waren veel agressie ver en feller. Maar we denken nog steeds dat wij beter zijn." Nederland-Spanje was bij het vorige EK, in 2014 in Boedapest, de finale. Voor het eerst had voor malig assistent-coach Havenga daar de leiding over Oranje, nadat de onverstaanbare Italiaan Mauge- 'Spanje heeft een gevaarlijke ploeg. Elke keer geeft de vorm van de dag de doorslag' Arno Havenga ri op non-actief was gezet. Neder land speelde goed, maar werd in de strijd door Spanje wel op flinke achterstand gespeeld, 5-10. Bijna hetzelfde Spaanse team ligt in Bel grado in het water, op drie speel sters na. Havenga: „Spanje heeft al tijd een gevaarlijke ploeg. Het wordt pittig. Elke keer geeft de vorm van de dag de doorslag." Hoogste tijd Het is, vindt ook Havenga, de hoogste tijd dat het spannend wordt bij het vrouwentoernooi van de EK. „Toch heb ik niets spe ciaals hoeven doen om de meiden scherp te houden", vertelt de coach. „Iedereen was steeds erg ge focust op de twee wedstrijden die nu komen." Havenga is er voorstander van om het EK weer terug te brengen naar acht deelnemers, zoals het vroeger was. Hij stelt vast dat het vrouwenwaterpolo in Europa zes sterke landen heeft en Duitsland en Frankrijk de nummers zeven en acht zijn. Havenga: „Organiseer een B-EK en laat de kampioen promo veren naar het grote EK en de laat ste van dat toernooi, de nummer acht, degraderen. Met twaalf ploe gen heb je te veel flutpartijen." Nederland scoorde in zes wed strijden al 111 keer. „En als we te gen Duitsers geconcentreerd had den doorgespeeld, dan maken we er tien meer", aldus Havenga. Eén ploeg scoorde in Belgrado nog va ker dan Nederland. M et de twaalf treffers tegen Rusland staan de Spaansen op 117 doelpunten. Al had Spanje een nóg zwakkere pou le dan Nederland. Sauerland-all-inclusive va. €319 Weimar, Leipzig en Dresden va. €429 Eiland Ischia, Italië va. €459 Rondreis Noorwegen va. €799 Portugal en Spanje va. €999 vraag oiA,ze gratis brochure aaiA,! DONDERDAG 21 JANUARI 2016 eindelijk voorbij Flutpartijen door Hans Klippus 5daagse busreis All-inclusive Vertrek:22feb, 21 mrt, 18apr Highlights: Paderborn Teutoburgerwald Diemelsee 8 daagse busreis Halfpension |Vertreko.a.:24jun,8jul, 12aug Highlights: Altenburg Oberwiesenthal Karlovy Vary 8 daagse vliegreis Halfpension Vertrek: 7, 14 mrt Inclusief: 5x Fango massage Excursie eiland Ischia 10 daagse busreis Halfpension Vertrek o.a.: 30 mei, 6 jun, 29 aug Highlights: Oslo Briksdalgletsjer Geirangerfjord 22 daagse busreis Halfpension Vertrek o.a.: 28 mrt, 30 mei Highlights: Burgos Lissabon - Valencia Ronda Marvao COUPONCODE WEG03 O (N X u O cc co cc KD _i O rsi LU cc 3 X U O cc co cc UJ Marloes Nijhuis overziet de situatie tijdens het duel met Duitsland, foto Gertjan Kooij Fouten voorbehouden. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21